Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

"Velika četverica" s samimi zmagami

 

Namizni tenis/ Odigran 2. kroga tekmovanja v I. SNTL za moške

Bojan RopošaLjubljana – Minuli konec tedna je bil odigran nepopoln 2. krog novega prvenstva v I. moški SNTL, ki pa ni postregel z nobenim presenečenjem. „Velika četverica" (Krka I, Kema Puconci, Ilirija in ŽNTK Maribor), ki jo mnogi že vidijo v play offu, so namreč pričakovano vknjižili nove točke. Najlažje delo je tokrat imela Kema Puconci, ki je novince med elito, ekipo Križ, na prvi domači tekmi ugnala brez izgubljenega niza, kar potrjuje razliko v kakovosti. Tudi šampionska Krka je imela le nekoliko težji trening proti gostom z ljubljanskega Kodeljeva.

Čeprav so nastopili brez odličnega mladca Darka Jorgića, so Krkaši oddali le eno igo, ko je Denis Pintar premagal veterana Nevena Karkovića, Uroš Slatinšek in Tilne Novak pa sta bila premočna za vse Slovanovce.
Nekoliko več težav so imeli Mariborčani proti še enemu novincu v 1. ligi, koroškemu Fužinar Interdiskontu, a je Štajersko – Koroški obračun v Mariboru vseeno pričakovano pripadel varovancem domačega trenerja Marka Milovančeviča. Štajerci so hitro povedli 3:0, a sta nato Darko Jamšek in Janez Petrovčič z zmagama nad Danilom Piljkom oz. Matevžem Črepnjakom znižala na 2:3, a je nato Matic Slodej po petih nizih ugnal Ožbeja Poročnika in strl odpor žilavih Ravenčanov. Zadnjo točko pa je gostiteljem prinesel še Piljak po zmagi proti Petrovčiču. Tako imajo Mariborčani dve zmagi, Korošci pa dva poraza. Na dvoboju med Ilirijo in izolskim Arrigonijem so pričakovano slavili Ljubljančani. Toda zmaga varovancev trenerja Boruta Verna ni bila posebej prepričljiva, pa ne zato, ker v moštvu ni bila Kima Daybella, temveč ker so Primorci v svojih vrstah imeli razpoloženega mladeniča Erika Paulina. Sedemnajstletnik iz Izole je namreč premagal vse tri domače igralce, z izkušenim Tomažem Roudijem in prijateljem iz mlade reprezentance Tomom Šfiligojem vred.
Zaradi nastopa nekaterih igralcev na Mednarodnem mladinskem prvenstvu Srbije v Vrnjački Banji, kjer je mimogrede izvrstno igral naš Darko Jorgić, bo peti dvoboj 2. kroga med drugo ekipo Krke in Mengšom, ki je v rahli prednosti, jutri, v sredo.
Že konec tega tedna, v soboto, 17. oktobra pa se bodo fantom pridružile tudi prvoligaške in drugoligaške igralke, enako bodo na sporedu tekme 2. kroga odigrali igralci v 2. in 3. ligi.
Rezultati 2. kroga v I. SNTL, moški:
ŽNTK Maribor – Fužinar Interdiskont 5:2 (Črepnjak – Jamšek 3:1, Piljak – Poročnik 3:2, Slodej – Petrovčič 3:1, Piljak – Jamšek 2:3, Črepnjak – Petrovčič 1:3, Slodej – Poročnik 3;2, Piljak – Petrovčič 3:1).
Kema Puconci – Križe 5:0, Škraban – K. Mrak 3:0, Ropoša – U. Mrak 3:0, Pelcar – Steiner 3:0, Ropoša – K- Mrak 3:0, Škrabam – Steiner 3:0).
Krka I – Kajuh Slovan 5:1 (T. Novak – Pintar 3:1, Slatinešk – Peperko 3:0, Karković – A. Novak 2:3, Slatinšek – Pintar 3:0, T. Novak – A. Novak 3:1, ; Karković Peperko 3:1)
Ilirija – Arrigoni Izola 5:3 (Roudi – Vigini 3:0, Šfiligoj – Frank 3:0, Tvrtkovič – Paulin 0:3, Šfiligoj – Vigini 3:1, Roudi – Paulin 2:3, Tvrtkovič – Frank 3:0, Šfiligoj – Paulin 1:3, Tvrtkovič – Vigini 3:0).
Krka II – Mengeš (sreda, 14.10. ob 17,00).
Vrstni red: Kema Puconci, Krka I, ŽNTK Maribor, Ilirija po 4, Mengeš 2 (-1), Fužinar Interdiskont, Krka II (-1), Arrigno Izola, Kajuh Slovan, Križe brez točk.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis "Velika četverica" s samimi zmagami