Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

"Velika četverica" še vedno maksimalno

 

Namizni tenis/ Nadaljevalo se je tekmovanje v I. SNTL

Ljubljana – Konec minulega tedna so za zelene namiznoteniške mizice stopili skoraj vsi slovenski namiznoteniški igralci, kajti odigran je bil kompleten redni krog tekmovanja v vseh petih ligah. Seveda je bila v ospredju spet prva moška SNTL, kjer spet ni bilo nobenih presenečenj. Velika četverica, kot mnogi pravijo za ekipe (Krka I, Kema, ŽNTK Maribor in Ilirija), ki bodo najverjetneje tvorile vrh lestvice, so znova dosegle pričakovane zmage in so še vedno z maksimalnim izkupičkom.

Tokrat so še največ dela imeli igralci Ilirije, ki so vseeno slavili na Koroškem, kjer novincu med prvoligaši, ekipi Fužinarja Interdiskonta, spet ni uspelo osvojiti prvih točk med elito. Gostitelji so osvojili dve točki, potem ko sta Janez Petrovčič in Darko Jamšek premagala tretjega ljubljanskega igralca Mirzo Tvrtkoviča, vse drugo pa je pripadlo Ljubljančanom, saj Tomaž Roudi in Tom Šfiligoj nista oddala niti ene točke. Mariborčani so tokrat lažje kot je bilo pričakovati slavili v Mengšu, saj je pri domačih, poleg mladega Erjavca popolnoma odpovedal tudi izkušeni Avbelj.
Vodilna ekipa Keme Puconci je na gostovanju v Izoli imela le nekoliko težji trening, omeniti pa kaže, da je mladi Erik Paulin uspel premagati Dominka Škrabana, kar potrjuje, da mladi Izolčan gre v pravo smer. Vse drugo je pripadlo varovancem trenerja Štefana Kovača, še višjo zmago so dosegli aktualni državni prvaki iz Novega mesta, čeprav v ekipi ni bilo odličnega Darka Jorgića. Kljub temu Uroš Slatinšek, Tilen Novak in Neven Karković, ekipi Križ, na Gorenjskem niso prepustili niti ene igre. Nekoliko bolj izenačeno je bilo na Kodeljevem, kjer pa je druga ekipa Krke po pričakovanju slavila proti domači ekipi Kajuh Slovana.
Tokrat se je, s prvim krogom pridružilo tudi sedem ženskih prvoligaških ekip, kjer bi se za naslov morale boriti predvsem Muta, Vesna Zalog in izolski Arrigoni, kjer se veselijo povratka Jane Ludvik, ki je minulo sezono počivala zaradi porodniškega dopusta. Sicer pa je moč favoriziranih Korošic že uvodoma občutila ekipa Letrike, ki se je po letu dni vrnila med elito. Zmaga bi vsekakor morala pripasti ekipi Mute, ki se je pred prvenstvom močno okrepila z dvojčicama Zalo in Niko Veronik. Prav sestrici sta bili nepremagljivi za domače igralke, edino točko pa je osvojila Nina Pavlin z zmago proti Meliti Verhnjak. Prav Letrika bo prva nasprotnica zaloški Vesni, ki je uvodoma bila prosta. Na drugem spopadu na Primorskem so Izolčanke gladko premagale ekipo Logatca, omenjeni Jani Ludvik pa sta v veliko pomoč bili mladi soigralki Urška Čokelj in Katrina Sterchi. V preostali tekmi 1. kroga so bile igralke Ptuja, na Kodeljevem boljše od Kajuhovk.


Rezultati 3, kroga v I. SNTL, moški:
Arrigoni Izola – Kema Puconci 1:5 (Frank – Škraban 1:3, Paulin – Pelcar 2:3, Vigini – Ropoša 0:3, Paulin – Škraban 3:2, Frank – Ropoša 0:3, Vigini – Pelcar 1:3).
Križe – Krka I 0:5 (U. Mrak – Novak 0:3, Steiner – Karković 1:3, K. Mrak – Slatinšek 0:3, Steiner – Novak 0:3, U. Mrak – Slatinšek 0:3).
Mengeš – ŽNTK Maribor 1:5 (Erjavec – Piljak 0:3, Orešnik – Črepnjak 3:2, Avbelj – Slodej 0:3, Orešnik – Piljak 1:3, Erjavec – Slodej 0:3, Avbelj – Črepnjak 0:3).
Fužinar Interdiskont – Ilirija 2:5 (Poročnik – Roudi 1:3, Petrovčič – Tvrtkovič 3:2, Jamšek – Šfiligoj 0:3, Petrovčič – Roudi 2:3, Poročnik – Šfiligoj 1:3, Jamšek – Tvrtkovič 3:1, Petrovčič – Šfiligoj 0:3).
Kajuh Slovan – Krka II 2:5 (Peperko – Hribar 0:3, Novak – Šmaljcelj 3:0, Pintar – Cvetko 2:3, Novak – Hribar 3:2, Peperko – Cvetko 0:3, Pintar – Šmaljcelj 2:3, Novak – Cvetko 2:3).


Vrstni red: 1. Kema Puconci 6, 2. Krka I 6, 3. ŽNTK Maribor 6, 4. Ilirija 6, 5. Mengeš 4, 6. Krka II 2, 7. Fužinar Interdiskont 0, 8. Arrigoni Izola 0, 9. Kajuh Slovan 0, 10. Križe 0.


Rezultati 1. kroga v I. SNTL, ženske:
Letrika – Muta 1:5 (Mozetič – Verhnjak 0:3, Pavlin – Z. Veronik 0:3, Mavrin – N. Veronik 0:3, Pavlin – Verhnjak 3:0, Vidmar – N. Veronik 0:3, Mavri – Z. Veronik 0:3)
Arrigoni Izola – Logatec 5:0 (Čokelj – Gutnik 3:0, Ludvik – Okorn 3:0, Sterchi – Mihevc 3:0, Ludvik – Gutnik 3:0, Čokelj – Mihevc 3:1)
Kajuh Slovan – Ptuj 3:5 (Kozamernik – Krajnc 0:3, Opeka – Tomanič Butkovska 3:2, Benčina – Bezjak 1:3, Opeka – Krajnc 3:2, Adamek – Bezjak 0:3, Benčina – Tomanič Butkovska 3:1, Opeka – Bezjak 0:3, Benčina – Krajnc 0:3).


Prosta je bila Vesna Zalog.
Vrstni red: Arrigoni Izola, Muta, Ptuj po 2, Vesna Zalog, Kajuh Slovan, Letrika, Logatec brez točk.


Rezultati 2. kroga v II. SNTL, moški:
Olimpija – Melamin Kočevje 5:2, Rakek – Sobota 3:5, Logatec – Kema Puconci II 5:2, Ptuj – Kajuh Slovan II 5:2, Muta – Vesna Zalog 5:1, Rakek – Kema Puconci II 2:5, Logatec – Sobota 3:5, Ptuj – Vesna Zalog 1:5, Muta – Kajuh Slovan II 5:0.


Vrstni red: 1. Sobota 8, 2. Muta 6, 3. Logatec 6, 4. Olimpija 4, 5. Vesna Zalog 4, 6. Kema Puconci II 4, 7. Rakek 2, 8. Ptuj 2, 9. Melamin Kočevje 0, 10. Kajuh Slovan II 0.
Rezultati 1. kroga v II. SNTL, ženske: Jesenice – Fužinar Interdiskont 3:5, Križe – Šternmatik Cirkovce 5:0, Preserje – Kema Puconci 4:5, Ljubljana – Sobota 5:4, Jesenice – Šternmatik Cirkovce 5:4, Križe – Fužinar Interdiskont 5:4, Ljubljana – Kema Puconci 1:5, Preserje – Sobota 5:0.
Vrstni red: 1. Križe 4, 2. Kema Puconci 4, 3. Preserje 2, 4. Fužinar Interdiskont 2, 5. Jesenice 2, 6. Ljubljana 2, 7. Šternmatik Cirkovce 0, 8. Sobota 0.
Rezultati 2. kroga v III. SNTL, moški:
Prebold - Royal Beach Škofja Loka 5:0, Tempo Velenje – Metlika 5:2, Gorica – Cirkovce 5:3, Preserje – Savinja 0:5, Fužinar Interdiskot II – Metlika 5:2, Gorica – Savinja 0:5, Preserje – Cirkovce 5:3.
Vrstni red: 1. Savinja 8, 2. Prebold 4, 3. Tempo Velenje 4, 4. Fužinar Interdiskont 4, 5. Gorica 4, 6. Preserje 2, 7. Metlika 2, 8. Royal Beach Škofja Loka 0, 9. Cirkovce 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis "Velika četverica" še vedno maksimalno