Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Štajerci težko proti mladim Dolenjcem

 

Namizni tenis/ Nadaljevalo se je ligaško državno prvenstvo

Ljubljana – Konec minulega tedna je bil odigran 4. krog v elitni namiznoteniški druščini, kjer „velika četverica", s samimi zmagami, ostaja na vrhu. Tudi tokrat so Kema Puconci, Krka I, ŽNTK Maribor in Ilirija, bili suvereni in so se s prepričljivimi zmagami že oddaljili od spremstva. Največ dela je po pričakovanju imela ekipa ŽNTK Maribor, ki je gostovala pri drugi ekipi Krke v Novem mestu. Izkušenejši Štajerci so imeli kar nekaj težav z dolenjskim podmladkom, a so bili v ključnih trenutkih bolj zbrani in so po pričakovanju dobili tekmo. Posebej žalosten je lahko odlični mladinec Peter Hribar, ki je obe svoji tekmi, proti Maticu Slodeju in Danilu Piljaku izgubil z 2:3, lahko pa bi bilo tudi drugače.

Prav omenjeni tekmi s po petimi nizi, sta bili ključni za končno slavje Štajercev. Piljak je sicer zabeležil trojček zmag, še dve točki za Mariborčane pa je prispeval Slodej, tretji gostujoči igralec Matevž Črepnjak pa je izgubil svoji tekmi proti Tilnu Cvetku in Aljažu Šmaljclju.
Bistveno lažje delo kot Štajerci pa so imeli igralci Keme Puconci, ki so gostili koroškega novinca med prvoligaši. Edina gostujoča svetla točka je bil Darko Jamšek, ki je osvojil edino točko za Fužinar Interdinskont, saj je premagal Tomaža Pelcarja, prav tako pa se je močno upiral tudi Dominiku Škrabanu. Njegova Soigralca Janez Petrovčič in Ožbej Poročnik tokrat nista bila razpoložena in točke so pričakovano ostale v Puconcih. Tudi branilci naslova, igralci prve ekipe Krke, so slavili z enakim izidom (5:1), edino točko za izolski Arrigoni pa je prispeval Erik Paulin z zmago nad Tilnom Novakom. Uroš Slatinšek in Darko Jorgić sta spet bila nepremagljiva. Še tretja ekipa z vrha lestvica, Ilirija je prepustila eno samo točko in sicer proti gostom iz Mengša, za katere je slavil le Orešnik proti Tvrtkoviču, vse drugo pa je bilo v domeni domačinov, zlasti Tomaža Roudija in Toma Šfiligoja. Svojo prvo zmago med prvoligaši je tokrat dosegla ekipa Kajuh Slovana, ki je ugnala še enega novinca med elito, ekipo Križ. Res je, da so gostitelji tri točke osvojili po petem nizu, a na koncu le šteje zmaga, ki je ekipo s Kodeljevega odlepila z dna lestvice, kjer sedaj ostaja prav ekipa Križ.
Med dekleti je bil na sporedu že prvi derbi dveh ekip, ki bosta med tistimi na vrhu lestvice, med Muto in izolskim Arrigonijem. Tokrat pa od derbija ni bilo nič, saj so Korošice, na čelu z dvojčicama Zalo in Niko Veronik, dosegle visoko 5:1 zmago. Edino točko za Primorke je prispevala Jana Ludvik, ki je ugnala Niko Veronik, ob tem pa je zabeležila tudi poraz proti razigrani Meliti Verhnjak. Tako se je videlo, da je odsotnost od zelenih mizic (zaradi porodniškega dopusta) na Jani pustil sledi. Svoj prvi dvoboj v novi sezoni so uspešno odslužile igralke Vesne, ki so bile boljše od Letrike. Nina Pavlin in Tina Mozetič sta bili boljši od Tjaše Supanič, medtem ko sta bili Ivana Zera in Kristina Rahotin neomajni. Zera je svojo kožo sicer kar dvakrat reševala v petem nizu (proti Mozetičevi in Mavrijevi), Rahotinova pa je proti Mavrijevi v prvi tekmi na obračunu odločilni niz dobila z 11:9. Tekma je torej potrdila, da bi lahko končni izhod bil tudi nekoliko drugačen, čeprav je zmaga Založank bila pričakovana in na koncu zaslužena. Tretji spopad tega kroga med Logatecm in Kajuh-Slovanom je pričakovano pripadel Notranjkam. Obetavna Lara Opeka je bila boljša od Tjaše Mihevc, vse ostale tekme pa so varovanke Darka Malića dobile brez izgubljenega niza.
Že prihodnji krog, ki bo zaradi praznikov šele 7. novembra, bo postregel s prvim moškim spopadom članov velike četverice, Mariborčani bodo namreč v športni dvorani Tabor gostili Ilirijane. Prav tako bo tudi med dekleti spopad ekip z vrha lestvice, in sicer v Izoli med Arrigonijem in zaloško Vesno.
Rezultati 4. kroga v I. SNTL, moški:
Kema Puconci – Fužinar Interdiskont 5;1 (Škraban – Petrovčič 3:1, Ropoša – Poročnik 3:1, Pelcar – Jamšek 2;3, Ropoša – Petrovčič 3:1, Škaban – Jamšek 3:2, Pelcar – Poročnik 3:0).
Krka I – Arrigoni Izola 5:1 (Novak – Vigini 3:0, Slatinšek – Frank 3:1, Jorgić – Paulin 3:0, Slatinšek – Vigini 3:0, Novak – Paulin 1:3, Jorgić – Frank 3:0).
Krka II – ŽNTK Maribor 2:5 (Hribar – Slodej 2:3, Cvetko – Črepnjak 3:0, Šmaljcelj – Piljak 1:3, Cvetko – Slodej 1:3, Hribar – Piljak 2:3, Šmaljcelj – Črepnjak 3:1, Cvetko – Piljak 0:3).
Ilirija – Mengeš 5:1 (Roudi – Avbelj 3:0, Šfiligoj – Jazbič 3:1, Tvrtkovič – Orešnik 0:3, Šfiligoj – Avbelj 3:0, Roudi – Orešnik 3:0, Tvrtkovič – Jazbič 3:1).
Kajuh Slovan – Križe 5:2 (Pintar – Steiner 3:2, Novak – Mrak 0:3, Peperko – Stojanović 3:0, Novak – Steiner 3:1, Pintar – Stojanović 1:3, Peperko – Mrak 3:2, Novak – Stojanović 3:2).
Vrstni red: 1. Kema Puconci 8, 2. Krka I 8, 3. ŽNTK Maribor 8, 4. Ilirija 8, 5. Mengeš 4, 6. Krka II 2, 7. Kajuh Slovan 2, 8. Fužinar Interdiskont 0, 9. Arrigoni Izola 0, 10. Križe 0.
Rezultati 2. kroga v I. SNTL, ženske:
Muta – Arrigoni Izola 5:1 (N. Veronik – Sterchi 3:1, Z. Veronik – Čokelj 3:0, Verhnjak – Ludvik 3:0, Z. Veronik – Sterchi 3:0, N. Veronik – Ludvik 0:3, Verhnjak – Čokelj 3:0).
Vesna Zalog – Letrika 5:2 (Rahotin – Mavri 3:2, Zera – Mozetič 3:2, Supanič – Pavlin 0:3, Zera – Mavri 3:2, Rahotin – Pavlin 3:1, Supanič – Mozetič 1:3, Zera – Pavlin 3:0).
Logatec – Kajuh Slovan 5:1 (Okorn – Benčina 3:0, Gutnik – Kozamernik 3:0, Mihevc – Opeka 0:3, Gutnik – Benčina 3:0, Okorn – Opeka 3:0, Mihevc – Adamek 3:0).
Prosta je bila ekipa Ptuja.
Vrstni red: 1. Muta 4, 2. Vesna Zalog 2, 3. Ptuj 2, 4. Arrigoni Izola 2, 5. Logatec 2, 6. Kajuh Slovan 0, 5. Letrika 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Štajerci težko proti mladim Dolenjcem