Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Ilirija pod Pohorjem pohodila Mariborčane

 

Namizni tenis/ Nadaljevalo se je ligaško DP

Kim DaybellLjubljana – Konec tedna, ko so mnogi že nazdravljali sv. Martinu in krstili novo vino, je odigran redni krog tekmovanje v vseh slovenskih namiznoteniških ligah. In v 5. krogu tekmovanja v I. moški ligi je bil na sporedu prvi neposredni spopad med ekipami tako imenovane „velike četverice", kajti v mariborskem Taboru je gostovala poletna ekipa Ilirije. Toda tokrat od derbija ni bilo niti „D", saj so gostje iz prestolnice enostavno pohodili svojega hudega tekmeca. Očitno se je po vinorodnih hribčkih pod Pohorjem veliko Martinovalo, kajti varovanci ljubljanskega stratega Boruta Verna, praktično niti niso imeli težjega dela. Edino Danilo Piljak je uspel osvojiti dva niza za Štajerce, vse drugo pa je pripadlo Ljubljančanom, kjer je celotna trojka odigrala suvereno. Tako je več kot jasno, da ekipa v kateri je poleg Toma Šfiligoja in Tomaža Roudija, še odlična angleška okrepitev Kim Daybell, lahko ogrozi tudi favorizirani ekipi, Krko in Kemo.

Vodilna na lestvici ekipa Keme iz Puconcev je tokrat imela le nekoliko težji trening na gostovanju v Mengšu, saj so gostitelji uspeli osvojiti le nekaj nizov. Zaradi nastopa nekaterih mladih igralcev na Odprtem mednarodnem mladinskem prvenstvu Madžarske v Szombathelyju, sta obe ekipi Krke že v naprej odigrali svoji tekmi tega kroga. Aktualni državni prvaki so pričakovano gladko slavili pri novincih na Koroškem, saj so ekipi Fužinarja prepustili le nekaj nizov. Prav igralec Krke in naš najboljši mladi igralec Darko Jorgić je na Madžarskem dosegel svoj največji dosedanji turnirski uspeh. Druga ekipa Krke je na gostovanju pri še enemu novincu med prvoligaši, na Gorenjskem, gostiteljem prepustila le dve igri. Točki za Križe je po zmagah nad Petrom Hribarjem in Aljažem Šmaljcljem, osvojil Emil Steiner. Zgodba zase pa je bil Tilen Cvetko, ki je vse tri domače igralce premagal s po 3:0. Najbolj dramatično in negotovo je tokrat bilo v Izoli, kjer gostitelji niso izkoristili priložnosti osvojiti prvi par točk. Igralci Kajuh Slovana so namreč bili boljši, še posebej pa se je izkazal Denis Pintar, ki je premagal vse tri domače igralce.
Med dekleti se je rahlo presenečenje pripetilo na Ptuju, kjer so gostiteljice po mnenju mnogih bile favoritinje pred gostjami z Notranjske. Toda tako niso razmišljale igralke Logatca: Kaja Okorn, Katja Gutnik ter Tjaša Mihevc, ki je sicer osvojila eno samo točko, a to najpomembnejšo, v deveti igri. Ptujčanke so sicer že vodile 4:2, toda zadnje tri igre so izgubile in s tem tudi tekmo. Prav tako so nekoliko presenetile Izolčanke, ki so kar visoko premagale še eno izmed ekip za sam vrh lestvice, zaloško Vesno. Gostje so uspele premagati zgolj Urško Čokelj in tako osvojiti le dve točki, po drugi strani pa je s tremi gladkimi zmagami bila najboljša Jana Ludvik, pomagala pa ji je še mlada Kartina Sterchi, ki je ob Tjaši Supanič, premagala tudi Ivano Zero. V preloženi tekmi, ki bo v sredo, na dan sv. Martina, favorizirane Korošice z Mute, z dvojčicama Veronik, ne bodo imele težjega dela na Kodeljevem.
Rezultati 5. kroga v I. SNTL, moški:
Mengeš – Kema Puconci 0:5 (Jazbič – Škraban 1:3, Orešnik – Pelcar 0:3, Avbelj – Ropoša 1:3, Orešnik – Škraban 2:3, Jazbič – Ropoša 0:3).
ŽNTK Maribor – Ilirija 0:5 (Črepnjak – Daybell 0:3, Piljak – Roudi 1:3, Slodej – Šfiligoj 0:3, Piljak – Daybell 1:3, Črepnjak – Šfiligoj 0:3).
Fužinar Interdiskont – Krka I 0:5 (Jamšek – Jorgić 0:3, Poročnik – Novak 2:3, Petrovčič – Slatinšek 1:3, Poročnik – Jorgić 1:3, Jamšek – Slatinšek 0:3).
Križe – Krka II 2:5 (Stojanović – Cvetko 0:3, Mrak – Šmaljcelj 0:3, Steiner – Hribar 3:2, Mrak – Cvetko 0:3, Stojanović – Hribar 1:3, Steiner – Šmaljcelj 3:2, Mrak – Hribar 0:3).
Arrigoni Izola – Kajuh Slovan 3:5 (Frank – Pintar 0:3, Paulin – Pepreko 3:0, Vigini – Novak 3:1, Paulin – Pintar 0:3, Frank – Novak 0:3, Vigini – Peperko 1:3, Paulin – Novak 3:1, Vigini – Pintar 0:3).
Vrstni red: 1. Kema Puconci 10, 2. Krka I 10, 3. Ilirija 10, 4. ŽNTK Maribor 8, 5. Mengeš 4, 6. Krka II 4, 7. Kajuh Slovan 4, 8. Fužinar Interdiskont 0, 9. Arrigoni Izola 0, 10. Križe 0.
Rezultati 3. kroga v I. SNTL, ženske:
Ptuj – Logatec 4:5 (Tomanič Butkovska – Okorn 3:1, Krajnc – Mihevc 3:0, Bezjak – Gutnik 1:3, Krajnc – Okorn 3:1, Tomanič Butkovska – Gutnik 0:3, Bezjak – Mihevc 3:2, Krajnc – Gutnik 1:3, Bezjak – Okorn 2:3, Tomanič – Butkovska – Mihevc 0:3).
Arrigoni Izola – Vesna Zalog 5:2 (Čokelj – Rahotin 0:3, Ludvik – Supanič 3:0, Sterchi – Zera 3:2, Ludvik – Rahotin 3:0, Čokelj – Zera 1:3, Sterchi – Supanič 3:1, Ludvik – Zera 3:0).
Kajuh Slovan – Muta (preloženo na sredo, 11.11 ob 17,00)
Prosta je bila ekipa Letrike.
Vrstni red: 1. Muta 4, 2. Arrigoni Izola 4, 3. Logatec 4, 4. Ptuj 2, 5. Vesna Zalog 2, 6. Kajuh Slovan 0, 7. Letrika 0.
Rezultati 3. kroga v II. SNTL, moški: Kajuh Slovan II – Vesna Zalog 2:5, Sobota – Ptuj 5:1, Kema Puconci II – Muta 5:2, Olimpija – Logatec 2:5, Malemin Kočevje – PPK Rakek 5:1, Sobota – Muta 5:0, Kema Puconci II – Ptuj 5:3, Olimpija – PPK Rakek 5:0, Melamin Kočevje – Logatec 3:5.
Vrstni red: 1. Sobota 12, 3. Logatec 10, 3. Kema Puconci II 8, 4. Olimpija 6, 5. Muta 6, 6. Vesna Zalog 6, 7. Mlemain Kočevje 2, Ptuj 2, 9. Rakek 2, 10. Kajuh Slovan II 0.
Rezultati 2. kroga v II. SNTL, ženske: Fužinar Interdiskont – Kema Puconci II 3:5, Cirkovce Šternmatik – Sobota 5:1, Jesenice – Preserje 5:4, Križe – Ljubljana 5:1, Fužinar Interdiskont – Sobota 5:0, Cirkovce Šternmatik – Kema Puconci II 0:5, Jesenice – Ljubljana 5:0, Križe – Preserje 5:1.
Vrstni red: 1. Kema Puconci 8, 2. Križe 8, 3. Jesenice 6, 4. Fužinar Interdiskont 4, 5. Preserje 2, 6. Šternmatik Cirkovce 2, 7. Ljubljana 2, 8. Sobota 0.
Rezultati 3. kroga v III. SNTL, moški: Savinja – Šternmatik Cirkovce 5:2, Metlika – Preserje 5:2, Royal Beach Škofja Loka – Tempo Velenje 1:5, Prebold – Fužinar Interdiskont II 5:4, Metlika – Gorica 5:2, Royal Beach Škofja Loka – Fužinar Interdiskont II 1:5, Prebold – Tempo Velenje 5:4.
Vrstni red: 1. Savinja 10, 2. Prebold 8, 3. Tempo Velenje 6, 4. Fužinar Interdiskont 6, 5. Metlika 6, 6. Gorica 4, 7. Preserje 2, 8. Šternmatik Cirkovce 0, 9. Royal Beach Škofja Loka 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Ilirija pod Pohorjem pohodila Mariborčane