Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Tilen Cvetko "vzel mero" favorizirani Iliriji!

 

Namizni tenis/ Nadaljevalo se je ligaško DP

Tilen CvetkoLjubljana – Največje presenečenje 6. kroga v I. moški namiznoteniški ligi se je gotovo pripetilo v Novem mestu, kjer je druga ekipa Krke premagala favorizirano ekipo Ilirije, ki je pred tednom dni gladko 5:0 slavila pri ekipi z največ naslovi v samostojni Sloveniji, ŽNTK Mariboru. Tokrat so varovanci ljubljanskega trenerja Boruta Verna naleteli na razigrane dolenjske mladce, pri katerih je bil še posebej razpoložen Tilen Cvetko.

Mladi Korošec v vrstah Krke je namreč premagal vse tri gostujoče igralce, med katerimi tokrat ni bilo britanske okrepitve Kima Daybella. Morebiti so Ljubljančani računali, da lahko zmagajo tudi brez Britanca, kar se jim je maščevalo. Tako sedaj s samimi zmagami ostajata samo finalista lanskega play offa, Krka I in Kema Puconci.
V tem krogu so aktualni državni prvaki, igralci Krke I pričakovano visoko slavili v Mengšu, kjer je edino Klemen Jazbič ugnal Tilna Novaka za eno točko gostov, vse drugo pa je pripadlo prvakom. In znova sta bila neusmiljena Uroš Slatinšek in Darko Jazbić, katera realno pričakujeta novo, tretjo državno krono zapovrstjo. Svojo prvo zmago v prvenstvu je dosegla ekipa izolskega Arrigonija, in sicer na gostovanju pri novincu v ligi, na Gorenjskem. Seveda je za prvi par primorskih točk najbolj zaslužen mladi Erik Paulin, ki je ugnal vse tri domačine. Nekoliko bolj negotovo in dramatično je bilo za pričakovati na Kodeljevem, kjer pa so Korošci brez večjih težav osvojili prvi par točk med elito. Gostitelji so osvojili dve točki po zmagah proti Ožbeju Poročniku, po drugi strani pa sta bila Janez Petrovčič in Darko Jamšek premočna za igralce Kajuh Slovana.
Derbi tega kroga bo na sporedu v torek, 17.11. ko bo v Puconcih tradicionalni prekmursko – štajerski spopad. Po nepričakovano gladkem porazu pred tednom dni proti Iliriji, bodo Mariborčani skušali presenetiti igralce Keme, toda varovanci trenerja Štefana Kovača so vsekakor v prednosti in vse razen njihove zmage bi bilo veliko presenečenje.
V 4. krogu 1. ženske lige bi se lahko veliko presenečenje pripetilo na primorskem spopadu v Vrtojbi, kjer so favorizirane Izolčanke slavile le tesno 5:4. Gostiteljice so nepričakovano povedle 4:2, nato pa so se očitno prestrašile zmage, kar so gostje z Obale izkoristile in s tremi zadnjimi točkami, prišle do zmage. Zaloška Vesna, ki je pred tednom dni visoko poražena v Izoli, je tokrat potrdila svojo moč proti skromni ekipi Kajuh Slovana. Gostje so uspele osvojiti le nekaj nizov, vse drugo pa je pripadlo Založankam. Nepremagljiva Muta pa je tako in tako razred zase, tako da gostje iz Ptuja, na torkovem gostovanju na Koroškem, nimajo kaj iskati.
Rezultati 6. kroga v I. SNTL, moški:
Krka II – Ilirija 5:4 (Hribar – Roudi 0:3, Cvetko – Tvrtkovič 3:0, Šmaljcelj – Šfiligoj 0:3, Cvetko – Roudi 3:2, Hribar – Šfiligoj 3:2, Šmaljcelj – Tvrtokvič 2:3, Cvetko – Šfiligoj 3:0, Šmaljcelj – Roudi 1:3, Hribar – Tvrtkovič 3:2).
Kajuh Slovan – Fužinar Interdiskont 2:5 (Peperko – Jamšek 1:3, Novak – Poročnik 3:0, Pintar – Petrovčič 1:3, Novak – Jamšek 2:3, Peperko – Petrovčič 0:3, Pintar – Poročnik 3:1, Novak – Petrovčič 0:3).
Krka I – Mengeš 5:1 (Novak – Avbelj 3:1, Slatinšek – Orešnik 3:0, Jorgić – Jazbič 3:0, Slatinšek – Avbelj 3:0, Novak – Jazbič 2:3, Jorgić – Orešnik 3:0).
Križe – Arrigoni Izola 2:5 (Mrak – Frank 1:3, Stojanović – Vigini 2:3, Steiner – Paulin 0:3, Stojanović – Frank 3:2, Mrak – Paulin 0:3, Steiner – Vigini 3:1, Stojanović – Paulin 1:3).
Kema Puconci – ŽNTK Maribor (preloženo na torek, 17.11. ob 17,00).
Vrstni red: 1. Krka I 12, 2. Kema Puconci (-1) 10, 3. Ilirija 10, 4. ŽNTK Maribor (-1) 8, 5. Krka II 6, 6. Kajuh Slovan 4, 7. Mengeš 4, 7. Fužinar Interdiskont 2, 9. Arrigoni Izola 2, 10. Križe 0.
Rezultati 4. kroga v I. SNTL, ženske:
Vesna Zalog – Kajuh Slovan 5:0 (Supanič – Kozamernik 3:2, Rahotin – Benčina 3:0, Zera – Opeka 3:1, Rahotin – Kosamernik 3:0, Supanič – Opeka 3:2).
Letrika – Arrigoni Izola 4:5 (Mozetič – Sterchi 3:2, Pavlin – Čokelj 3:2, Mavri – Ludvik 0:3, Pavlin – Sterchi 3:2, Mozetič – Ludvik 0:3, Mavri – Čokelj 3:1, Pavlin – Ludvik 1:3, Mavri – Sterchi 2:3, Mozetič – Čokelj 2:3).
Muta – Ptuj (prelošeno na torek, 17.11. ob 17,00).
Prosta je bila ekipa Logatca.
Vrstni red: 1. Muta (-1) 6, 2. Arrigoni Izola 6, 3. Vesna Zalog 4, 4. Logatec 4, 5. Ptuj 2, 6. Letrika 0, 7. Kajuh Slovan 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Tilen Cvetko "vzel mero" favorizirani Iliriji!