Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Kema v Ljubljani, Krka v Mariboru

 

Namizni tenis/ Nadaljuje se ligaško DP

Tomaž RoudiLjubljana – Že sedmi krog tekmovanja v 1. moški SNTL, ki je na sporedu ta konec tedna, bo ponudil najverjetnejša polfinalna dvoboja play offa. Na sporedu sta namreč medsebojna spopada članov „velike četverice", saj vodilna Kema Puconci gostuje pri Iliriji v Ljubljani, prav tako neporažena, aktualna državna prvakinja, Krka gostuje pri devetkratnem državnem prvaku v Mariboru. In medtem ko so Dolenjci veliki favoriti v štajerski prestolnici, kjer se Mariborčanom obeta tretji zaporedni poraz, bo gotovo bolj dramatično v Spodnji Šiški. Po nepričakovanem porazu pri drugi ekipi Krke, si varovanci ljubljanskega stratega Boruta Verna ne upajo privoščiti še drugega poraza. Če bodo Ljubljančani nastopili v kompletni postavi, kjer bi poleg Tomaža Roudija in Toma Šfiligoja, bil še Kim Daybell, potem bi se lahko zgodilo marsikaj, v nasprotnem pa bodo Prekmurci zanesljivo zabeležili še sedmo zaporedno zmago.

Enako bo zanesljivo še sedmič slavila prva ekipa Krke, kajti Mariborčani le niso dorasel nasprotnik ekipi, v kateri nastopata Uroš Slatinšek in Darko Jorgič. V tem krogu bo gotovo drugo zmago dosegla tudi ekipa Fužinarja Interdiskonta, ki v spopadu novincev med elito, ne bi smela imeti večjih težav proti gorenjskim Križam. Nekoliko bolj zanimivo in dramatično bo gotovo v Izoli, kjer pri domačem Arrigoniju gostuje druga ekipa Krke, ki je pred tednom dni presenetila favorizirano Ilirijo. Tudi tokrat so mladi Dolenjci favoriti, toda nikakor ne smemo podcenjevati gostiteljev, še zlasti Erika Paulina ne. V vnaprej odigrani tekmi v Mengšu so gostitelji po pričakovanju prizadejali nov poraz ekipi Kajuh Slovana. Gostitelji so odlično začeli in že vodili 3:0, toda po zmagah Peperka nad Jazbičem in Pintarja nad Avbeljem, se je ekipa Kajuh Slovana vrnila v igro. Gostje so do konca uspeli osvojiti le še eno igro, ko je Pintar premagal Jazbiča, David Orešnik pa je ugnal Novaka in Peperka ter gostiteljem prinesel pričakovano zmago.
Med dekleti bo v 5. krogu v ospredju spopad v Logatcu, kjer pa mlade gostiteljice le nimajo nobenih možnosti proti odlični ekipi Mute, ki z dvojčicama Zalo in Niko Veronik, najverjetneje ne bo imela nobenih težav na poti do prvega državnega naslova. Tudi na spopadu na Ptuju so v prednosti gostje, kajti mlada domača ekipa nima nobenih možnosti proti zaloški Vesni. Nekoliko bolj dramatično bi lahko bilo na ljubljanskem Kodeljevem, a tudi tukaj so v prednosti gostje, kajti nekdanje državne prvakinje iz Vrtojbe so gotovo boljše nasprotnice.
Pari 7. kroga v I. SNTL, moški (sobota, 21.11. ob 17,00): Ilirija – Kema Puconci, ŽNTK Maribor – Krka I, Arrigoni Izola – Krka II, Fužinar Interdiskont – Križe, že odigrano: Mengeš – Kajuh Slovan 5:3 (Avbelj – Peperko 3:2, Jazbič – Novak 3:0, Orešnik – Pintar 3:2, Jazbič – Peperko 2:3, Avbelj – Pintar 1:3, Orešnik – Novak 3:1, Jazbič – Pintar 1:3, Orešnik – Peperko 3:0).
Pari 5. kroga v I. SNTL, ženske (sobota, 21.11. ob 17,00): Logatec – Muta, Ptuj – Vesna Zalog, Kajuh Slovan – Letrika, prosta je ekipa Arrigonija Izola.
Pari 4. kroga v I. SNTL, moški (sobota, 21.11. ob 10,00): Logatec – PPK Rakek, Ptuj – Melamin Kočevje, Muta – Olimpija, Kajuh Slovan – Sobota, Vesna Zalog – Kema Puconci II, ob 16,00: Ptuj – Olimpija, Muta – Melamin Kočevje, Kajuh Slovan – Kema Puconci II, Vesna Zalog – Sobota.
Pari 3. kroga v II. SNTL, ženske (sobota, 21.11. ob 10,00): Preserje – Fužinar Interdiskont, Ljubljana – Šternmatik Cirkovce, Kema Puconci – Jesenice, Sobota – Križe, ob 16,00: Preserje – Šternmatik Cirkovce, Ljubljana – Fužinar Interdiskont, Kema Puconci – Križe, Sobota – Jesenice.
Pari 4. kroga v III. SNTL, moški (sobota, 21.11. ob 10,00): Gorica – Royal Beach Škofja Loka, Preserje – Prebold, Savinja – Metlika, ob 16,00: Šternmatik Cirkovce – Metlika, Gorica – Prebold, Preserje – Royal Beach Škofja Loka, že odigrano: Fužinar Interdiskont – Tempo Velenje 4:5.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Kema v Ljubljani, Krka v Mariboru