Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Kema brez težav, Krka se je komaj rešila

 

Namizni tenis/ Nadaljevalo se je ligaško DP

Neven KarkovićLjubljana – Minuli konec tedna, ko je odigran 7. krog tekmovanja v 1. moški SNTL, sta bila na sporedu tudi derbija, saj so se med seboj udarili člani tako imenovane „velike četverice". In medtem, ko je vodilna Kema Puconci, na gostovanju pri močno oslabljeni Iliriji v Ljubljani, gladko slavila, je prav tako zdesetkana, aktualna državna prvakinja, Krka komajda zmagala v Mariboru. Ker se naš najboljši mladinec Darko Jorgić, tik pred odhodom na mladinsko SP ubada z zdravstvenimi težavami, je moral izpustiti tekmo v Mariboru in domači ŽNTK Maribor je to s pridom izkoristil.

Matic Slodej, Matevž Črepnjak in Danilo Piljak so na Tilnu Novaku naredili tri točke, Piljak je bil s 3:2 boljši še od Nevena Karkovića. Uroš Slatinšek si ni privoščil poraza in to je pomenilo, da je o zmagovalcu odločala zadnja tekma. Izkušeni Karković se je tokrat v pravem trenutku zbral in je branilcem naslova prinesel še sedmo zmago v sezoni. V deveti tekmi je s 3:1 ugnal Slodeja, ter s tem preprečil veliko presenečenje.
Podobno dramatičen dvoboj so nekateri pričakovali tudi v Ljubljani, kjer je gostovala Kema. Toda gostitelji so nastopili brez Toma Šfiligoja, ki ima težave s poškodbo, poleg tega pa ni bilo niti Kima Daybella, tako da Prekmurci niso imeli večjih težav. Edino točko za Ilirijo je prav v prvem dvoboju dosegel Prekmurec v vrstah Ilirije, ki je premagal prvega igralca Keme Bojana Ropošo. To pa je bilo tudi vse kar so gostitelji osvojili, kajti Škraban, Pelcar in Ropoša niso dovolili Ilirijanom osvojiti niti ene točke več. Tako Kema, skupaj s prvo ekipo Krke, ostaja s samimi zmagami na vrhu lestvice in njun medsebojni dvoboj v 9. krogu (5.12.) bo odločal o naslovu jesenskega prvaka.
V tem krogu je drugo zmago dosegla ekipa Fužinarja Interdiskonta, ki v spopadu novincev med elito, ni imela nobenih težav proti gorenjskim Križam. Za goste je edino točko osvojil Dejan Stojanović, ki je premagal Ožbeja Poročnika, vse drugo pa je pripadlo Korošcem. Nekoliko bolj zanimivo in dramatično je bilo v Izoli, kjer je pri domačem Arrigoniju gostovala druga ekipa Krke, ki je pred tednom dni presenetila favorizirano Ilirijo. Tudi tokrat so bili mladi Dolenjci favoriti, toda s tem se Primorci niso strinjali, saj je Erik Paulin še enkrat zaigral izvrstno ter premagal vse tri igralce Krke, še dve točki je prispeval Simon Frank, tako da je zaslužena zmaga ostala v Izoli. V Mengšu so gostitelji po pričakovanju prizadejali nov poraz ekipi Kajuh Slovana. Gostitelji so odlično začeli in že vodili 3:0, toda po zmagah Peperka nad Jazbičem in Pintarja nad Avbeljem, se je ekipa Kajuh Slovana vrnila v igro. Toda gostje so do konca uspeli osvojiti le še eno igro, ko je Pintar premagal Jazbiča, David Orešnik pa je ugnal Novaka in Peperka ter gostiteljem prinesel pričakovano zmago.
Med dekleti, v 5. krogu, ni bilo nobenih dvomov, saj so na vseh treh dvobojih dosežene visoke zmage gostujočih ekip. Muta, Vesna Zalog in Letrika so namreč s po 5:0 slavile v Logatcu, na Ptuju ter na ljubljanskem Kodeljevem.
Rezultati 7. kroga v I. SNTL, moški:
Ilirija – Kema Puconci 1:5 (Roudi – Ropoša 3:0, Tvrtkovič – Pelcar 2:3, Vidmar – Škraban 0:3, Tvrtkovič – Ropoša 0:3, Roudi – Škraban 0:3, Vidmar – Pelcar 0:3).
ŽNTK Maribor – Krka I 4:5 (Slodej – Novak 3:0, Piljak – Karković 3:2, Črepnjak – Slatinšek 0:3, Piljak – Novak 3:0, Slodej – Slatinšek 0:3, Črepnjak – Karković 0:3, Piljak – Slatinšek 0:3, Črepnjak – Novak 3:1, Slodej – Karković 1:3).
Arrigoni Izola – Krka II 5:3 (Vigini – Hribar 0:3, Frank – Šmaljcelj 3:2, Paulin – Cvetko 3:0, Frank – Hribar 3:0, Vigini – Cvetko 0:3, Paulin – Šmaljcelj 3:0, Frank – Cvetko 0:3, Pazlin – Hribar 3:2).
Fužinar Interdiskont – Križe 5:1 (Poročnik – Steiner 3:0, Petrovčič – Mrak 3:0, Jamšek – Stojanović 3:1, Petrovčič – Steiner 3:2, Poročnik – Stojanović 2:3, Jamšek – Mrak 3:0).
Mengeš – Kajuh Slovan 5:3 (Avbelj – Peperko 3:2, Jazbič – Novak 3:0, Orešnik – Pintar 3:2, Jazbič – Peperko 2:3, Avbelj – Pintar 1:3, Orešnik – Novak 3:1, Jazbič – Pintar 1:3, Orešnik – Peperko 3:0).
Vrstni red: 1. Kema Puconci 14, 2. Krka I 14, 3. Ilirija 10, 4. ŽNTK Maribor 8, 5. Krka II 6, 6. Mengeš 6, 7. Fužinar Interdiskont 4, 8. Kajuh Slovan 4, 9. Arrigoni Izola 4, 10. Križe 0.
Rezultati 5. kroga v I. SNTL, ženske:
Logatec – Muta 0:5 (Mihevc – Rojko 1:3, Gutnik – Verhnjak 0:3, Okorn – Z. Veronik 0:3, Gutnik – Rojko 0:3, Mihevc – Z. Veronik 0:3).
Ptuj – Vesna Zalog 0:5 (Tomanič Butkovska – Zera 0:3, Bezjak – Rahotin 1:3, Krajnc – Trelec 2:3, Bezjak – Zera 1:3, Tomanič Butkovska – Supanič 2:3).
Kajuh Slovan – Letrika 0:5 (Kozamernik – Mozetič 0:3, Benčina – Mavri 0:3, Šabanov – Pavlin 0:3, Benčina – Mozetič 0:3, Adamek – Pavlin 1:3).
Prosta je bila ekipa Arrigonija Izola.
Vrstni red: 1.Muta 10, 2. Vesna Zalog 6, 3. Arrigoni Izola 6, 4. Logatec 4, 5. Letrika 2, 6. Ptuj 2, 7. Kajuh Slovan 0.
Rezultati 4. kroga v I. SNTL, moški: Logatec – PPK Rakek 5:4, Ptuj – Melamin Kočevje 5:4, Muta – Olimpija 1:5, Kajuh Slovan II – Sobota 1:5, Vesna Zalog – Kema Puconci II 5:4, Ptuj – Olimpija 2:5, Muta – Melamin Kočevje 5:3, Kajuh Slovan II – Kema Puconci II 0:5, Vesna Zalog – Sobota 0:5.
Vrstni red: 1. Sobota 16, 2. Logatec 12, 3. Olimpija 10, 4. Kema Puconci II 10, 5. Muta 8, 6. Vesna Zalog 8, 7. Ptuj 4, 8. Melamin Kočevje 2, 9. PPK Rakek 2, 10. Kajuh Slovan II 0.
Rezultati 3. kroga v II. SNTL, ženske: Preserje – Fužinar Interdiskont 5:2, Ljubljana – Šternmatik Cirkovce 1:5, Kema Puconci – Jesenice 5:0, Sobota – Križe 0:5, Preserje – Šternmatik Cirkovce 2:5, Ljubljana – Fužinar Interdiskont 1:5, Kema Puconci – Križe 2:5, Sobota – Jesenice 3:5.
Vrstni red: 1. Križe 12, 2. Kema Puconci 10, 3. Jesenice 8, 4. Fužinar Interdiskont 6, 5. Šternmatik Cirkovce 6, 6. Preserje 4, 7. Ljubljana 2, 8. Sobota 0.
Rezultati 4. kroga v III. SNTL, moški: Gorica – Royal Beach Škofja Loka 5:2, Preserje – Prebold 0:5, Savinja – Metlika 5:0, Šternmatik Cirkovce – Metlika 0:5, Gorica – Prebold 1:5, Preserje – Royal Beach Škofja Loka 4:5, Fužinar Interdiskont – Tempo Velenje 4:5.
Vrstni red: 1. Savinja 12, 2. Prebold 12, 3. Tempo Velenje 8, 4. Metlika 8, 5. Fužinar Interidkont 6, 6. Gorica 6, 7. Preserje 2, 8. Royal Beach Škofja Loka 2, 9. Cirkovce 0.

Foto: NT svet

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Kema brez težav, Krka se je komaj rešila