Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Kožul do dvojnega naslova državnega prvaka, mejnik Fajmutove pri članicah

 

Namizni ternis/Odigrano 25. državno prvenstvo za članice in člane

Deni Kožul - Manca FajmutRadlje ob Dravi - V Radljah od Dravi se je na prvo spomladansko nedeljo v letu 2016 zaključilo 25. člansko državno prvenstvo RS v namiznem tenisu. Organizator NTK Muta je v čudoviti Športni hiše Radlje ob izdatni pomoči obeh prijateljskih občin pripravil lepo prvenstvo, na katerem ni manjkalo drame.

Kožul boljši od Jorgića, četrtfnalni drami Žibratu in Horvatu

Po lanskem slavju Bojana Tokića, je bila konkurenca letos pri moških precej bolj izenačena. Izrazitega favorita za naslov ni bilo, že pred prvenstvom je bilo jasno, da bo odločala dnevna forma. Vsi favoriti so se prebili v četrtfinale, za presenečenje je po ugodnem delu žreba poskrbel le Peter Hribar.

Že v četrtfinalu je bilo vroče na mizi 5, kjer je Jan Žibrat s 4:2 strl odpor državnega prvaka iz leta 2014 Uroša Slatinška. Prvih pet nizov se je končalo z dvema točkama razlike, v šestem pa je Prekmurec hitro pobegnil in prednost obržal do konca. Še bolj napeto je bilo na mizi 7 na obračunu med Ludvikom Peršoljo in Mitjo Horvatom. Primorec, ki je na ekipnem SP v Kuala Lumpurju vzel skalp 33. igralcu sveta Omarju Assarju je začetni zaostanek uspel pretvoriti v vodstvo s 3:3 in 9:5, a se mu je na koncu preveč mudilo. Trikratni državni prvak med leti 2008 in 2010 je to izkoristil in tekmo dobil z 12:10 v sedmem nizu.

Prleško-prekmurski polfinale med Žibratom in Horvatom je bil odločen v drguem nizu, ko je Žibrat vzdržal pritisk izkušenejšega nasprotnika, ga dobil s 16:14, nato pa tekmo pripeljal v svojo korist brez večjih težav s 4:0 (8, 14, 9, 5). V drugem polfinalu smo spremljali obračun zlate dvojice z lanskega mladinskega EP v Bratislavi. 1. nosilec turnirja Darko Jorgić je začel bolje in povedel z 2:1 v nizih, nato pa je Kožul občutno dvignil nivo in zagospodaril na obračunu. Pri rezultatu 3:2 in 8:3 je za Logatčana je kazalo, da je vsega konec, nato pa je sledil preobrat Jorgića, ki je prišel do rezultata 10:10. Kožul se ni dal, dobil naslednji dve točki in z glasnim krikom proslavil preboj v veliki finale.

Kožul po sedmih nizih do uspeha kariere

Finalni obračun med Žibratom in Kožulom se je začel po željah izkušenejšega Prleka, ki je prvi prebil led in osvojil prvi niz. Kožul se ni dal in je Žibrata vselej lovil, vse do 3:3 v nizih. V odločilnem nizu si je Žibrat priigral lepo prednost s 6:3, a je Kožul po minuti odmora na brisačo odšel pri rezultatu 6:6. Pri rezultatu 7:6 je prvič prevzel vodstvo in ga ni izpustil do konca. Tako je Kožul, ki je v petek praznoval svoj 19. rojstni dan, v Logatec prinesel naslov članskega državnega prvaka in potrdil, da gre za igralca, na katerega lahko v prihodnosti še kako računamo.

Nov mejnik Fajmutove

Tekmovanje posameznic je bilo letos nekoliko okrnjeno, saj sta manjkali dve članici slovenske izbrane vrste. Alex Galič zaradi klubskih obveznosti v francoski PRO B ligi, Tamara Pavčnik pa zaradi ponovne poškdbe kolena, ki jo je utrpela na MP Italije.

To je odprlo vrata za presenečenje ostalim dekletom. Najbolje sta to izkoristili Ana Tofant in Aleksandra Vovk, ki sta se okitili z bronastim odličjem. Tofantova je za uspeh v četrtfinalu s 4:2 ugnala klubsko kolegico Katarino Stražar, Vovkova pa je bila z 12:10 v sedmem nizu boljša od domačinke Nike Veronik. Obe mladenki sta svoj pečat pustili tudi v polfinalnem obračunu. Manca Fajmut je po šestih nizih ugnala Tofantovo, Zala Veronik pa s 4:2 (šesti niz se je končal z 21:19!) Vovkovo, ki je zapravila kopico priložnosti za sedmi niz.

V finalu je Manca s 4:1 premagala Zalo in tako četrtič zapovrstjo osvojila naslov članske državne prvakinje. S tem je postala prva igralka v samostojni Sloveniji, ki ji je uspel ta podvig. Pred tem je trikrat zapovrstjo slavila samo še Martina Safran (2002 do 2004). Fajmutovi tako ostaja še lov na Bilijana Todorović, ki je aboslutna rekorderka s šestimi osvojenimi naslovi.

Žibrat in Kožul na vrhu tudi med dvojicami

Moške dvojice so se zapletle že v soboto, ko smo bili priča četrtfinalnemu presenečenju naveze Dominik Škraban – Tomaž Pelcar. Pucončana sta odigrala fenomenalno tekmo in s 3:0 (8, 7, 4) odpihnila sicer razglašena državna prvaka iz 2014 Slatinška in Jorgića. V polfinalu sta njun nalet ustavila branilca naslova Žibrat in Kožul, ki sta bila boljša po treh nizih.

V zgornjem delu žreba sta 1. nosilca Mitja Horvat in Bojan Ropoša suvereno prestala sobotni spored in se prebila v finale. Ponovno sta malce bolj ugoden žreb izkoristila Peter Hribar in Tilen Cvetko, ki sta prišla v polfinale in s tem osvojila svojo prvo kolajno na članskih državnih prvenstvih. V boju za finale sta proti prekmurski navezi izgubila z 1:3 (-5, 9, -11, -7).

Finalni obračun je bil napet vse do konca. Dvojici sta se izmenjavali v vodstvu, naposled pa sta se ubranitve naslova veselila Žibrat in Kožul, ki sta bila nato le 10 minut kasneje že na nasprotni strani mize in se borila za naslov posamičnega prvaka. Finalni obračun dvojic se je končal z rezultatom 3:2 (-6, 14, 5, -6, 7)

Dvojčici Veronik še do članskega naslova

Za veselje organizatorja NTK Muta in domačinov iz Radelj sta poskrbeli lokalni šampionki Zala in Nika Veronik. Celi vrsti odličij z državnih prvenstev sta sedaj dodali še članski naslov. Še najtežje delo sta imeli v polfinalu, kjer sta s 3:1 (12, 8, -11, 9) odpravili Tofantovo in Vovkovo. V spodnji polovici žreba sta se do finala nekoliko presenetljivo prebili izkušena Kristina Rahotin in komaj 14-letna Lea Paulin, ki sta v četrtfinalu s 3:0 (6, 9, 4) odpravili 2. nosilki turnirja Manco Fajmut in Katarino Stražar, v polfinalu pa še domačinki Melito Verhnjak in Vesno Rojko. V finalu proti dvojčicama Veronik nista imeli take sreče in sta izgubili z 0:3 (-9, -10, -5).

Slatinšek in Fajmutova drugič, prvič skupaj

Že v soboto sta se naslova v konkurenci mešanih dvojic veselila Uroš Slatinšek in Manca Fajmut. Za oba je to drugi naslov v omenjeni konkurenci (Slatinšek je leta 2007 slavil z Jano Tomazini, Fajmutova pa leta 2009 z Žibratom). V finalu sta bila Uroš in Manca s 3:0 (5, 11, 9) boljša od Bojana Ropoše in Nike Veronik. Bron sta pričakovano osvojila Matic Slodej in Ivana Zera, medtem ko sta presenetila Andraž Novak in mlada Lara Opeka iz NTD Kajuh-Slovan, ki sta na poti do odličja ustavila Kožula in Katjo Gutnik.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Kožul do dvojnega naslova državnega prvaka, mejnik Fajmutove pri članicah