Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Favoriti začeli z zmagama

 

Namizni tenis/ Začelo se je 26. državno ligaško prvenstvo

Ljubljana – Minuli konec tedna se je začelo novo, že 26. ligaško državno prvenstvo v samostojni Sloveniji, kjer sta v ospredju obe prvi ligi, kjer naslova iz minule sezone branijo igralci novomeške Krke ter igralke koroške Mute. In čeprav je že prvi krog potrdil domneve o tem katere ekipe bodo v obeh ligah vodile borbo za play off, je že sedaj jasno, da bo prvenstvo v sezoni 2016/17, po odhodu nekaterih igralcev in igralk v tujino, bistveno skromnejše. Kljub temu smo v prvem krogu spremljali kar zanimive in dramatične dvoboje, kjer so v veliki večini doseženi pričakovani rezultati. Med fanti je tako najvišjo zmago dosegla ekipa Mengša, ki je gladko premagala lanskoletno udeleženko play offa Ilirijo. Ekipa iz Spodnje šiške tokrat ni niti bleda senca moštva iz prejšnje sezone, saj sta Ilirijo zapustila Šfiligoj in Roudi. Zato izkušeni Mengšani niso imeli nobenih težav, saj so Avbelj, Jazbič in Orešnik, gostom prepustili zgolj tri nize.

Posebno pozornost prvega kroga v moški ligi je pritegnil prekmurski derbi v Murski Soboti, kjer so gostje iz Puconcev potrdili vlogo favoritov, a so tudi povratniki v elito potrdili, da nanje gre resno računati in ne bo nobeno presenečenje, če se Sobočani uvrstijo blizu play offa, če ne tudi med štiri najboljše ekipe. Prvakinja Krka je sicer nastopila z „rezervno" oz. pomlajeno postavo, a kljub temu ni bilo nobenih težav proti gostom iz prestolnice, za katere je edino točko proti Tilnu Novaku osvojil Črt Lovru Grm Urbančič. Na ljubljanskem Kodeljevem je lažje kot je bilo pričakovati, proti domačemu Kajuh Slovanu, slavila prav tako pomlajena ekipa Arrigonija iz Izole. Še en derbi prvega kroga je preložen na četrtek, Korošci z Raven na Koroškem, z okrepitvama Horvatom in Petrovčiče, pa bi morali premagati večkratne državne prvake iz Maribora.
Med dekleti, kjer so državne prvakinje z Mute že uvodoma bile proste, se je edino presenečenje pripetilo v Vrtojbi, kjer so gostiteljice ugnale zaloško Vesno, ki je v zadnjem času vedno igrala v play offu. Najbrž je tekmo odločila zmaga Gaje Mavri proti Ivani Zera, od katere so vsi gotovo pričakovali vse tri točke. Ob Gaji je za domače dve točki osvojila še Nina Paulin, eno pa je dodala Tina Mozetič. Za Vesno pa sta po dve točki osvojili Zera in Špela Trelec. Puconska Kema je slavila na Jesenicah, najbolj zaslužna za zmago Prekmurk je gotovo Nuša Vogrinčič, ki je premagala vse tri domače igralke, po eno točko pa sta prispevali še Staša Matis in Ana Kovačec. Izolčanke so sicer pričakovano slavile na ljubljanskem Kodeljevem, a zmaga ni bila niti približno enostavna. Žal na domači strani Lara Opeka, ki je premagala vse tri Primorke, ni imela pomoči od soigralk in je zmaga zasluženo pripadla Izolčankam. Podobno je brez pomoči soigralk ostala tudi najboljša ptujska igralka Katja Krajnc, ki je na Ptuju premagala vse tri igralke Logatca, toda Tjaša Mihevc, Katja Gutnik in Kaj Okorn, so premagale preostali domači igralki in je zmaga zasluženo pripadla Notranjkam.
Rezultati 1. kroga v I. SNTL, moški:
Krka – Olimpija 5:1 (P. Hribar – Grm Urbančič 3:2, Novak – Filipovič 3:1, Cvetko – Šmaljcelj 3:1, Novak – Grm Urbančič 2:3, Slatinšek – Šmaljcelj 3:0, Cvetko – Filipovič 3:2).
Sobota – Kema Puconci 3:5 (Roudi – Škraban 3:1, Zelko – Pelcar 0:3, Kocuvan – Ropoša 2:3, Zelko – Škraban 0:3, Roudi – Ropoša 3:2, Kocuvan – Norčič 3:2, Zelko – Ropoša 1:3, Kocuvan – Škraban 0:3).
Kajuh Slovan – Arrigoni Izola 2:5 (Peperko – Paulin 0:3, Novak – Novel 3:0, Pintar – Vigini 3:2, Novak – Paulin 2:3, Peperko – Vigini 2:3, Pintar – Novel 2:3, Novak – Vigini 1:3).
Mengeš – Ilirija 5:0 (Avbelj – Vidmar 3:0, Jazbič – Ludvik 3:0, Orešnik – Tvrtkovič 3:2, Jazbič – Vidmar 3:0, Avbelj – Tvrtkovič 3:1).
Fužinar Interdiskont – ŽNTK Maribor (četrtek, 13.10. ob 17,00).
Rezultati 1. kroga v I. SNTL, ženske:
Kajuh Slovan – Arrigoni Izola 3:5 (Novak – Sterchi 0:3, Opeka – Čokelj 3:2, Benčina – Paulin 0:3, Opeka – Sterchi 3:2, Šabanov – Paulin 0:3, Benčina – Čokelj 0:3, Opeka – Paulin 3:2, Benčina – Sterchi 0:3).
Letrika Vrtojba – Vesna Zalog 5:4 (Paulin – Trelec 3:0, Mozetič – Supanič 3:0, Mavri – Zera 3:2, Mozetič – Trelec 2:3, Paulin – Zera 0:3, Mavri – Supanič 3:1, Mozetič – Zera 0:3, Mavri – Trelec 0:3, Paulin – Steinman 3:0).
Ptuj – Logatec 3:5 (Komovec – Mihevc 0:3, Krajnc – Okorn 3:2, Butkovska Tomanič – Gutnik 0:3, Krajnc – Mihevc 3:0, Komovec – Gutnik 0:3, Butkovska Tomanič – Okorn 1:3, Krajnc – Gutnik 3:0, Butkovska Tomanič – Mihevc 0:3).
Jesenica – Kema Puconci 3:5 (Jančič – Vogrinčič 0:3, Krmelj – Kovačec 1:3, Smolej – Matis 3:2, Krmelj – Vogrinčič 1:3, Jančič – Matis 1:3, Smolej – Harkai 3:2, Krmelj – Matis 3:0, Smolej – Vogrinčič 1:3).
Prosta je bila ekipa Mute.
Rezultati 1. kroga v II, SNTL, moški: Križe – Logatec 3:5, Rakek – Fužinar Interdiskont II 5:3, Vesna Zalog – Ptuj 2:5, Savinja – Prebold 5:2, Rakek – Muta 5:4, Vesna Zalog – Prebold 5:1, Savinja – Ptuj 5:2.
Rezultati 1. kroga v II. SNTL, ženske: Preserje – Ljubljana 5:1, Cirkovce – Fužinar Interdiskont 5:3, Sobota – Fužinar Interdiskont 5:3.
Rezultati 1. kroga v III. SNTL, moški: Kajuh Slovan II – Royal Beach Škofja Loka 5:1, Tempo Velenje – Cornilleau Mengeš II 3:5, Krka II – Metlika 5:0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Favoriti začeli z zmagama