Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Državni prvaki in podprvaki brez težav

 

Namizni tenis/Odigran 2. krog ligaškega državnega prvenstva

Erik PaulinLjubljana – Čeprav so bili nekateri poznavalci domačih namiznoteniških razmer mnenja, da bi lahko povratniki med prvoligaše, igralci Sobote, v 2. krogu prve moške SNTL, ogrozili aktualne državne prvake, se to ni zgodilo. Znova se je potrdilo, da so Dolenjci, tudi po odhodu Darka Jorgića v tujino, v domačem prvenstvu nepremagljivi. Ekipa Krke je namreč, z nepremagljivim Urošem Slatinškom, tudi porti Sobočanom potrdila vlogo favorita, čeprav zraven ni bilo izkušenega Nevena Karkovića. Poleg treh točk Slatinška, sta po eno prispevala še Hribar in Novak, za Prekmurce pa je bil dvakrat uspešen Roudi, ki je ugnal mlada Hribarja in Cvetka. Tudi najresnejši tekmec Krke v zadnjih sezonah, ekipa Keme, prav tako tokrat ni imela nobenih težav proti skromni ekipi z ljubljanskega Kodeljevega. Za goste je edino Novak premagal Pelcarja, vse ostalo pa je pripadlo Pucončanom, kjer je poleg Ropoša in Škrabana točko prispeval tudi mladi Norčič.

Podobno kot Kajuhovci na gostovanju, sta tudi preostali dve ekipi iz prestolnice, Ilirija in Olimpija, tokrat po pričakovanju ostali brez točk. Čeprav sta obe omenjeni ekipi igrali v Ljubljani, sta morali priznati premoč Štajercev oziroma Korošcev. V spopadu ekip, ki imata največ državnih naslovov po osamosvojitvi Slovenije, Olimpije in ŽNTK Maribor, so gostje prepustili le dve igri. Grm Urbančič je premagal Črepnjaka in Piljka, vse ostalo pa je pripadlo Štajercem. Po drugi strani pa so okrepljeni Korošci suvereno opravili proti oslabljeni ekipi Ilirije. Domači so osvojili zgolj štiri nize, kar je dejansko skromno. Zanimiv spopad je odigran v Izoli, kjer so mladi domačini, na krilih odličnega Erika Paulina, v maratonskem dvoboju, presenetljivo premagali izkušeno ekipo Mengša. Gostje so sicer začeli dobro in vodili že 4:2, a so zadnje tri partije pripadle Izolčanom, kar je presenečenje.
Med dekleti je bilo tokrat najbolj dramatično v Zalogu, kjer so pomlajene Ptujčanke skorajda presenetile domačo favorizirano ekipo Vesne. Varovankam trenerja Jožeta Mikelna, tudi njegovi prvi igralki Ivani Zera, nikakor ne steče in po porazu v 1. krogu v Vrtojbi, je Vesna tudi tokrat bila na pragu poloma. Ptujčanke, za katere je odlična Katja Krajnc znova osvojila vse tri točke, so že vodile 4:3 in v osmi igri še 2:2, toda na koncu se je sreča le obrnila v prid gostiteljic. Tokrat bi v ospredju moral biti primorski spopad v Izoli, kjer so pri Arrigoniju gostovale igralke Letrike iz Vrtojbe. Toda gostiteljice so potrdile vlogo favoritinj, kajti varovanke trenerja Miroslava Tokiča, ki so v minulem krogu presenetile favorizirano zaloško Vesno, so osvojile zgolj dve točki, proti Urški Čokelj, medtem ko sta Lea Paulin in Katarina Lidya Sterchi, za gostje bili nepremagljivi. Prvo zmago je zanesljivo dosegla ekipa aktualnih državnih prvakinj z Mute, ki je v 1. krogu bila prosta. Tokrat so Korošice odigrale prvo tekmo v novem prvenstvu in pričakovano slavile proti gostjam z Jesenic. Sestri Zala in Nika Veronik ter Vesna Rojko, niso Gorenjkam prepustile niti enega samega niza, kar kaže kakšna je razlika v kakovosti. Prijetno so presenetile igralke Kajuh Slovana, ki so slavile na gostovanju v Prekmurju, kjer so mnogi bili prepričani v zmago Pucončank, ki so se pred tem izkazale z zmago v 1. krogu na Jesenicah. Tokrat pa je Staša Matis bila premalo za uspeh domačih, na drugi strani pa je Lara Opeka osvojila tri točke, po eno pa sta prispevali še Tjaša Novak in Alja Benčina.
Rezultati 2. kroga v I. SNTL, moški:
Olimpija - ŽNTK Maribor 2:5 (Filipovič – Slodej 0:3, Šmaljcelj – Črepnjak 2:3, Grm Urbančič – Piljak 3:2, Šmaljcelj – Slodej 1:3, Filipovič – Piljak 0:3, Grm Urbančič – Črepnjak 3:1, Šmaljcelj – Piljak 1:3).
Ilirija – Fužinar Interdiskont 0:5 (Šarlah – Petrovčič 1:3, Tvrtkovič – Jamšek 1:3, Oštir Micič – Horvat 0:3, Tvrtkovič – Petrovčič 2:3, Šarlah – Horvat 0:3).
Kema Puconci – Kajuh Slovan 5:1 (Norčič – Pintar 3:2, Ropoša – Peperko 3:0, Škraban – Novak 3:0, Ropoša – Pintar 3:1, Pelcar – Novak 1:3, Škraban – Peperko 3:0).
Krka – Sobota 5:2 (Novak – Zelko 3:2, Slatinšek – Županek 3:0, Hribar – Roudi 1:3, Slatinšek – Zelko 3:0, Cvetko – Roudi 0:3, Hribar – Županek 3:0, Slatinšek – Roudi 3:0).
Arrigoni Izola – Mengeš (že odigrano – 5:4; Novel – Orešnik 0:3, Paulin – Avbelj 3:1, Vigini – Jazbič 1:3, Paulin – Orešnik 3:0, Novel – Jazbič 0:3, Vinigi – Avbelj 2:, Paulin – Jazbič 3:2, Vigini – Orešnik 3:0, Novel – Avbelj 3:2).
Vrstni red: Krka, Kema Puconci, Arrigoni Izola, ŽNTK Maribor po 4, Fužinar Interdiskont, Mengeš po 2, Sobota, Kajuh Slovan, Olimpija, Ilirija brez točk.
Rezultati 2. kroga v I. SNTL, ženske:
Vesna Zalog – Ptuj 5:4 (Trelec – Butkovska Tomanič 1:3, Zera – Komovec 3:0, Supanič – Krajnc 1:3, Zera – Burkovska Tomanič 3:1, Trelec – Krajnc 1:3, Supanič – Komovec 3:1, Zera – Krajnc 0:3, Supanič – Butkovska Tomanič 3:2, Trelec – Komovec 3:0).
Arrigoni Izola – Letrika Vrtojba 5:2 (Čokelj – Pavlin 0:3, Paulin – Mozetič 3:1, Sterchi – Mavri 3:1, Paulin – Pavlin 3:2, Čokelj – Mavri 2:3, Sterchi – Mozetil 3:0, Paulin – Mavri 3:0).
Kema Puconci – Kajuh Slovan 2:5 (Harkai – Novak 1:3, Matis – Benčina 3:0, Vogrinčič – Opeka 2:3, Matis – Novak 3:1, Kovačec – Opeka 0:3, Vogrinčič – Benčina 2:3, Matis – Opeka 0:3).
Muta – Jesenice 5:0 (N. Veronik – Smolej 3:0, Rojko – Krmelj 3:0, Z. Veronik – Jančič 3:0, Rojko – Smolej 3:0, N. Veronik – Jančič 3:0).
prosta je bila ekipa Logatca.
Vrstni red: Arrigoni Izola 4, Muta, Logatec, Kajuh Slovan, Vesna Zalog, Kema Puconci, Letrika po 2, Ptuj, Jesenice brez točk.

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Državni prvaki in podprvaki brez težav