Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Ljubljanske ekipe spet brez točk?

 

Namizni tenis/ Nadaljuje se državno ligaško prvenstvo

Tilen Cvetko in Peter HribarLjubljana – Čeprav se ta konec tedna igrajo odločilni boji na Evropskem prvenstvu za posameznike in dvojice v Budimpešti, bodo na sporedu tudi tekme v štirih slovenskih namiznoteniških ligah. V slovenskih reprezentancah namreč ni bilo nobenega igralca ali igralke, ki nastopajo za domače ekipe, tako da težav ni bilo. Zato bo v ospredju 3. kroga v I. moški ligi, koroško – primorski spopad na Ravnah na Koroškem. Gostitelji z Mitjo Horvatom na čelu so sicer favoriti, a nikakor ne smemo prezreti, da so tudi Izolčani, pri katerih je nepremagljiv mladi Erik Paulin, odlično začeli letošnje prvenstvo. Torej ljubitelji bele žogice na Koroškem lahko pričakujejo zanimiv dvoboj, kjer so izkušenejši gostitelji vseeno nekoliko bližje zmagi. Dokaj zanimivo bo najverjetneje tudi v Mengšu, kjer gostuje puconska Kema. Prekmurci so resda favoriti, a najbrž niti izkušena domača ekipa ne bi smela, po Izoli, še enkrat razočarati.

Na treh preostalih dvobojih, kjer nastopajo vse tri ljubljanske ekipe, je bolj kot ne jasno, da tudi tokrat ne bo prvih točk v tem prvenstvu za tri ekipe iz prestolnice, ki so na zadnjih treh mestih na lestvici. Aktualna državna prvakinja bo brž kot ne imela le nekoliko težji trening na Kodeljevem, kajti mlada Tilen Cvetko in Peter Hribar, ob Tilnu Novaku, že odlično pomagata nepremagljivemu Urošu Slatinšku. Podobno kot Kajuh Slovan v Ljubljani, tudi Olimpija in Ilirija nimata nobenih možnosti na gostovanjih v Murski Soboti oziroma Mariboru. Sobočani bi namreč morali doseči prvo zmago v tem prvenstvu, torej po vrnitvi med elito, Štajerci pa gotovo želijo nadaljevati serijo zmag, saj je Ilirija v tem prvenstvu z zelo skromno ekipo.
Med dekleti bo še posebej zanimivo na Ptuju, kjer gostuje vodilna ekipa na lestvici, izolski Arrigoni. Gostje bi morale doseči že tretjo zapovrstno zmago, a nekaj točk bo bržkone ostalo tudi v najstarejšem slovenskem mestu, kjer izvrstno igra Katja Krajnc. Prav tako bi moralo biti zelo dramatično tudi v Logatcu, kjer gostuje zaloška Vesna. Gostje v tem prvenstvu očitno niso niti senca lanskoletne ekipe, a kljub temu se odlične domačinke ne smejo preveč opuščati. Na preostalih dveh dvobojih bi se morali veseliti aktualne in nekdanje večkratne državne prvakinje, ekipi Mute in Letrike. Korošice najbrž ne bodo oddale niti ene igre na gostovanju pri Kajuhovkah, po drugi strani pa bi lahko Prekmurke prišle do kakšne igre v Vrtojbi.
Pari 3. kroga v I. SNTL, moški (sobota, 22.10. ob 17,00): Sobota – Olimpija, Kajuh Slovan – Krka, Mengeš – Kema Puconci, Fužinar Interdiskont – Arrigoni Izola, ŽNTK Maribor – Ilirija.
Pari 3. kroga v I. SNTL, ženske (sobota, 22.10. ob 15,00): Kajuh Slovan – Muta, Letrika – Kema Puconci, Ptuj – Arrigoni Izola, Logatec – Vesna Zalog, prosta je ekipa Jesenic.
Pari 2. kroga v II. SNTL, moški (sobota, 22.10. ob 10,00): Ptuj – Prebold, Fužinar Interdiskont II – Vesna Zalog, Muta – Savinja, Križe – PPK Rakek, Logatec – Melamin Kočevje, ob 16,00: Fužinar Interdiskont II – Savinja, Muta – Vesna Zalog, Križe – Melamin Kočevje, Logatec – PPK Rakek.
Pari 2. kroga v III. SNTL, moški (sobota, 22.10. ob 10,00): Cornilleau Mengeš II – Gorica, Metlika – Kajuh Slovan II, Krka II – Royal Beach Škofja Loka, ob 16,00: Tempo Velenje – Gorica, Metlika – Royal Beach Škofja Loka, Krka II – Kajuh Slovan II.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Ljubljanske ekipe spet brez točk?