Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Ilirija, Kajuh Slovan in Olimpija še brez točk

 

Namizni tenis/Odigran 3. krog v obeh prvih ligah

Uroš SlatinšekLjubljana – Konec minulega tedna, ko smo na Evropskem prvenstvu v Budimpešti dobili nove prvake v posamični (Dimitrij Ovčarov in Ying Han – oba iz Nemčije) konkurenci ter v moških, ženskih in mešanih dvojicah, niso samevale niti slovenske namiznoteniške mize. Odigran je namreč 3. krog novega prvenstva in med fanti so vse tri zmage dosegle ekipe Krke, Keme in Maribora, niti ene točke pa prav tako nimajo tri ekipe, in sicer vse tri iz prestolnice Ljubljane, Ilirija, Kajuh Slovan in Olimpija.

Mnogi so pričakovali, da bo v ospredju 3. kroga v I. moški ligi, koroško – primorski spopad na Ravnah na Koroškem. Toda gostitelji z Mitjo Horvatom na čelu, gostom iz Izole niso pustili niti zadihati. Hitro so Korošci strli odpor Primorcem, ki so tako utrpeli prvi poraz, gostitelji pa so zabeležili drugo zmago, v tem prvenstvu. Dokaj zanimivo je bilo v Mengšu, kjer je gostovala puconska Kema. Prekmurci so sicer potrdili vlogo favorita in dosegli zanesljivo zmago, a nikakor ne smemo prezreti, da so izkušeni domačini, po zmagah Avbelja proti Škrabanu in Orešnika proti Ropoši vodili 2:1 in dodobra prestrašili Prekmurce.
Na treh preostalih dvobojih, kjer so nastopale vse tri omenjene ljubljanske ekipe, ki so kot rečeno znova poražene. Aktualna državna prvakinja Krka je domačinom na Kodeljevem morala prepustiti dve točki, saj sta Denis Pintar in Andraž Novak, ugnala Tilna Novaka in Petra Hribarja, vse drugo pa je pripadlo Dolenjcem, pri katerih je spet blestel izkušeni in nepremagljivi Uroš Slatinšek. Tudi Olimpija je dosegla dve točki na gostovanju v Murski Soboti, a sta zmagi Aljaža Šmaljcelja in Črta Lovra Grma Urbančiča proti Gregorju Kocuvano oz. Damjanu Zelku, bili premalo za morebitno zmago. Vse ostalo je namreč pripadlo Prekmurcem, za katere sta po dvakrat slavila Tomaž Roudi in Gregor Kocuvan, enkrat pa Damjan Zelko. Najlažje delo so torkat imeli Mariborčani, ki so skromni ekipi Ilirije prepustili le tri nize.
Med dekleti so vse štiri zmage pripadle gostujočim ekipam, v vodstvu s tremi zmagami pa ostaja ekipa Arrigonija, kajti Izolčanke so tokrat lažje kot je bilo pričakovati slavile na Ptuju. Mlada dekleta z Obale so tokrat bila prepričljiva, edino točko za gostiteljice pa je po zmagi proti Katarini Lidyi Sterchi dosegla Katja Krajnc, ki pred to tekmo ni poznala poraza. Najbolj dramatično je po pričakovanju bilo v Logatcu, kjer je gostovala zaloška Vesna. Gostje, ki v tem prvenstvu očitno še vedno niso ujele pravega ritma, so dokaj presenetljivo slavile, kajti pri Notranjkah je tokrat odlično igrala le Katja Gutnik, ki je ugnala vse tri Založanke, vse ostalo pa je pripadlo igralkam Vesne. Aktualne državne prvakinje, Korošice na gostovanju pri Kajuhovkam niso prepustile niti ene same točke, čeprav so nastopile brez Nike Veronik. Po drugi strani pa so največje presenečenje vseeno pripravile Prekmurke na gostovanju v Vrtojbi. Gostiteljice so nastopile brez izkušene Nine Pavlin, kar so varovanke trenerja Mirka Ungerja izkoristile in s tremi točkami Staše Matis ter po eno Nuše Vogrinčič in Maše Harkai, dosegle drugo gostujočo zmago.
Rezultati 3. kroga v I. SNTL, moški:
Sobota – Olimpija 5:2 (Zelko – Šmaljcelj 3:0, Kocuvan – Filipovič 3:2, Roudi – Grm Urbančič 3:1, Kocuvan – Šmaljcelj 1:3, Zelko – Grm Urbančič 1:3, Roudi – Filipovič 3:2, Kocuvan – Grm Urbančič 3:2).
Kajuh Slovan – Krka 2:5 (Peperko – Cvetko 1:3, Pintar – T. Novak 3:2, A. Novak – Slatinšek 2:3, Pintar – Cvetko 0:3, Peperko – Slatinšek 0:3, A. Novak – Hribar 3:2, Pintar – Slatinšek 1:3).
Mengeš – Kema Puconci 2:5, Avbelj – Škraban 3:2, Jazbič – Pelcar 0:3, Orešnik – Ropoša 3:1, Jazbič – Škraban 1:3, Avbelj – Ropoša 0:3, Orešnik – Pelcar 0:3, Jazbič – Ropoša 2:3).
Fužinar Interdiskont – Arrigoni Izola 5:1 (Horvat – Frank 3:0, Jamšek – Vukovič 3:0, Petrovčič – Paulin 2:3, Jamšek – Frank 3:1, Horvat – Paulin 3:1, Petrovčič – Vukovič 3:0).
ŽNTK Maribor – Ilirija 5:0 (Črepnjak – Vidmar 3:1, Slodej – Timon Oštir 3:0, Piljak – Tvrtkovič 3:0, Slodej – Vidmar 3:0, Črepnjak – Tvrtkovič 3:2).
Vrstni red: 1. Krka, 2. Kema Puconci, 3: ŽNTK Maribor, vsj po 6, 4. Fužinar Interdiskont, 5. Arrigoni Izola, po 2, 6. Mengeš, 7. Sobota, po 2, 8. Olimpija, 9. Kajuh Slovan, 10. Ilirija, vsi brez točk.
Rezultati 3. kroga v I. SNTL, ženske:
Kajuh Slovan – Muta 0:5 (Šabanov – Z. Veronik 0:3, Opeka – Rojko 1:3, Benčina – Staniša 1:3, Opeka – Z. Veronik 1:3, Šabanov – Staniša 0:3).
Letrika – Kema Puconci 2:5 (Klaut – Vogrinčič 0:3, Mavri – Harkai 3:0, Mozetič – Matis 1:3, Mavri – Vogrinčič 3:0, Vidmar – Matis 0:3, Mozetič – Harkai 1:3, Mavri – Matis 1:3).
Ptuj – Arrigoni Izola 1:5 (Komovec – Sterchi 0:3, Krajnc – Čokelj 1:3, Butkovska Tomanič – Paulin 0:3, Krajnc – Sterchi 3:1, Komovec – Paulin 1:3, Butkovska Tomanič – Čokelj 0:3).
Logatec – Vesna Zalog 3:5 (Mihevc – Trelec 0:3, Gutnik – Supanič 3:0, Okorn – Zera 0:3, Gutnik – Trelec 3:0, Mihevc – Zera 0:3, Okorn – Supanič 2:3, Gutnik – Zera 3:2, Okorn – Trelec 0:3).
Prosta je bila ekipa Jesenic.
Vrstni red: 1. Arrigoni Izola 6, 2. Muta, 3. Vesna Zalog, 4. Kema Puconci po 4, 5. Logatec, 6. Kajuh Slovan, 7. Letrika, po 2, 8. Ptuj, 9. Jesenice, oba brez točk.
Rezultati 2. kroga v II. SNTL, moški: Ptuj – Prebold 5:2, Fužinar Interdiskont II – Vesna Zalog 5:2, Muta – Savinja 1:5, Križe – PPK Rakek 2:5, Logatec – Melamin Kočevje 1:5, Fužinar Interdiskont II – Savinja 2:5, Muta – Vesna Zalog 5:2, Križe – Melamin Kočevje 2:5, Logatec – PPK Rakek 3:5.
Vrstni red: 1. Savinja, 2. Melamin Kočevje, 3. PPK Rakek po 8, 4. Ptuj 4, 5. Muta, 6. Fužinar Interdiskont, 7. Logatec, 8. Vesna Zalog po 2, 9. Križe, 10. Prebold, ob brez točk.
Rezultati 2. kroga v III. SNTL, moški: Cornilleau Mengeš II – Gorica 5:0, Metlika – Kajuh Slovan II 0:5, Krka II – Royal Beach Škofja Loka 5:0, Tempo Velenje – Gorica 5:0, Metlika – Royal Beach Škofja Loka 5:4, Krka II – Kajuh Slovan II 5:1.
Vrstni red: 1. Krka II 8, 2. Cornilleau Mengeš II, 3. Kajuh Slovan, po 4, 4. Tempo Velenje, 5. Metlika po 2, 6. Royal Beach Škofja Loka, 7. Gorica, oba brez točk.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Ilirija, Kajuh Slovan in Olimpija še brez točk