Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Samo Krka gladko, ostali tesno

 

Namizni tenis/ Odigran 4. krog ligaškega DP

Dominik ŠkrabanLjubljana – Četrti krog tekmovanja v I. SNTL za moške, je postregel s številnimi dramatičnimi in zanimivimi dvoboji, saj so se štiri tekme končale z dokaj tesnimi izidi, le aktualna prvakinja Krka je bila še enkrat suverena, tokrat v Mengšu. Največje presenečenje se je vsekakor pripetilo v Izoli, kjer je padel ŽNTK Maribor, pa tudi ljubljanski spopad med Olimpijo in Ilirijo je dokaj presenetljivo pripadel slednji. Že po tem krogu pa je jasno, da sam vrh razpredelnice ostaja v znamenju igralcev Krke in Keme, ki so še neporaženi, za preostala dva udeleženca play offa pa se borijo tri ekipe, kjer lepo presenečenje predstavljajo mladeniči izolskega Arrigonija, ki so pod samim vrhom.

Tokrat so bili sicer najbolj prepričljivi igralci Krke, ki tudi v Mengšu niso izgubili niti enega samega niza, kar je kljub vsemu rahlo presenečenje, saj je bilo za pričakovati večji odpor izkušenih Mengšanov, ki pa so popolnoma odpovedali. Najboljši igralec SNTL zadnjih let Uroš Slatinšek ima tudi na začetku sezone razmerje zmag in porazov brezhibnih 9:0, kar je v veliko pomoč mladima Petru Hribarju in Tilnu Cvetku, ter tudi izkušenejšima Nevenu Karkoviću in Tilnu Novaku.
Prav tako neporaženi Pucončani so tokrat imeli težje delo, saj so s 5:3 odpravili neugodni Fužinar Interdiskont. V domači dvorani je bil izvrsten Dominik Škraban, ki je vse tri obračune dobil s 3:0. Pri tem je premagal tudi svojega dolgoletnega mentorja in soigralca Mitjo Horvata, ki je ob devetih zmagah letos, vknjižil prvi poraz. Škrabanu sta sicer s po eno zmago pomagala še Bojan Ropoša in Tomaž Pelcar. Derbi med tretjim in četrtim na lestvici, so proti favoritom iz štajerske prestolnice, dobili domači Izolčani, za katere odlično igrajo mladi Matija Novak ter zlasti Erik Paulin in Michele Vigini. Proti ŽNTK Maribor, kjer sta zlasti odpovedala Matic Slodej in Danilo Piljak, je Paulin zbral tri, Vigini pa dve zmagi. Z enakih 5:3 je tudi Sobota, pri kateri je odlično zaigral Tomaž Roudi, premagala ekipo Kajuh Slovana, ki ostaja na zadnjem mestu na lestvici. Tudi dve preostali mesti na začelju delita ljubljanski ekipi, s tem da je Ilirija, po dokaj presenetljivi zmagi proti Olimpiji, na osmem, Olimpija pa na 9. mestu. Tokrat se je prebudil izkušeni Mirza Tvrtkovič, ki je za Ilirijo osvojil vse tri točke.
Pri ženskah sta brez poraza še NTK Arrigoni in NTK Muta. Primorke imajo štiri zmage, Korošice pa s tekmo manj, tri. In glede na igre obeh ekip je za pričakovati letošnji koroško-obalni finale play offa. Izolčanke so tokrat, s pomočjo izkušene Jane Ludvik, brez težav ugnale letos solidno ekipo Logatca, za katere je edino točko, po zmagi proti Urški Čokelj, osvojila Katja Gutnik. Aktualne državne prvakinje so tokrat na Muti pričakovano premagale ekipo Letrike, ki so na Koroško odpotovale v povsem pomlajeni postavi. Korošice, pri katerih imata Zala Veronik in Vesna Rojko po pet zmag brez poraza, Živa Staniša dve zmagi brez poraza, in Nika Veronik tri zmage in en poraz, so tokrat izgubile prvo igro, saj je Gaja Mavri premagala Niko Veronik. Prekmursko-štajerski spopad v Puconcih so dobile Ptujčanke, saj igralke Keme očitno „ne vedo" igrati za domačimi mizicami. Vse štiri točke so namreč varovanke Mirka Ungerja osvojile na gostovanjih.
Rezultati 4. kroga v I. SNTL, moški:
Olimpija – Ilirija 4:5 (Filipovič – Šarlah 2:3, Grm Urbančič – Ludvik 3:2, Šmaljcelj – Tvrtkovič 0:3, Grm Urbančič – Šarlah 3:2, Filipovič – Tvrtkovič 0:3, Šmaljcelj – Ludvik 3:0, Grm Urbančič – Tvrtkovič 1:3, Šmaljcelj – Vidmar 3:0, Filipovič – Ludvik 0:3).
Arrigoni Izola – ŽNTK Maribor 5:3 (Novel – Slodej 0:3, Paulin – Črepnjak 3:1, Vigini – Piljak 3:1, Paulin – Slodej 3:0, Novel – Piljak 2:3, Vigini – Črepnjak 2:3, Paulin – Piljak 3:0, Vigini – Slodej 3:0).
Kema Puconci – Fužinar Interdiskont 5:3 (Pelcar – Jamšek 3:0, Ropoša – Petrovčič 3:2, Škraban – Horvat 3:0, Ropoša – Jamšek 1:3, Pelcar – Horvat 0:3, Škraban – Petrovčič 3:0, Ropoša – Horvat 0:3, Škraban – Jamšek 3:0).
Sobota – Kajuh Slovan 5:3 (Zelko – Novak 3:0, Kocuvan – Peperko 3:1, Roudi – Pintar 3:1, Kocuvan – Novak 1:3, Zelko – Pintar 2:3, Roudi – Peperko 3:0, Kocuvan – Pintar 1:3, Roudi – Novak 3:0).
Krka – Mengeš 5:0 (Hribar – Orešnik 3:0, Slatinšek – Avbelj 3:0, Cvetko – Jazbič 3:0, Slatinšek – Orešnik 3:0, Hribar – Jazbič 3:0).
Vrstni red: 1. Krka 8, 2. Kema Puconci 8, 3. ŽNTK Maribor 6, 4. Arrigoni Izola 6, 5. Fužinar Interdiskont 4, 6. Sobota 4, 7. Mengeš 2, 8. Ilirija 2, 9. Olimpija 0, 10. Kajuh Slovan 0.
Rezultati 4. kroga v I. SNTL, ženske:
Arrigoni Izola – Logatec 5:1 (Čokelj – Okorn 3:0, Paulin – Mihevc 3:0, Ludvik – Gutnik 3:0, Paulin – Okorn 3:1, Ludvik – Mihevc 3:0).
Kema Puconci – Ptuj 3:5 (Harkai – Butkovska Tomanič 0:3, Matis – Komovec 3:0, Vogrinčič – Krajnc 0:3, Matis – Butkovska Tomanič 3:2, Harkai – Krajnc 0:3, Vogrinčič – Komovec 3:0, Matis – Krajnc 1:3, Vogrinčič – Butkovska Tomanič 1:3).
Muta – Mahle Letrika 5:1 (N. Veronik – Vidmar 3:0, Z. Veronik – Kalut 3:0, Rojko – Mavri 3:1, Z. Veronik – Vidmar 3:0, N. Veronik – Mavri 1:3, Rojko – Kalut 3:0).
Jesenice – Kajuh Slovan (sreda, 2.11. ob 18,00).
Prosta je bila Vesna Zalog.
Vrstni red: 1. Arrigoni Izola 8, 2. Muta 6, 3. Vesna Zalog 4, 4. Kema Puconci 4, 5. Logatec 2, 6. Kajuh Slovan 2, 7. Ptuj 2, 8. Letrika 2, 9. Jesenice 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Samo Krka gladko, ostali tesno