Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Kema premočna tudi v Mariboru

 

Namizni tenis/ Odigran 5. krog ligaškega DP

Tomaž RoudiLjubljana – Najboljši slovenski namiznoteniški igralci in igralke, ki nastopajo v domačem ligaškem tekmovanju so minuli konec tedna, s 5. krogom v obeh prvih ligah, nadaljevali prvenstvene boje. V ospredju prve moške lige bi sicer moral biti štajersko – prekmurski derbi v Mariboru, a na tekmi med ŽNTK Maribor in Kemo Puconci od derbija ni bilo niti „D". Varovanci trenerja Štefana Kovača so namreč bili premočni in so oslabljeni domači ekipi prepustili zgolj eno igro in še nekaj nizov. Domača ekipa, ki je razočarala tudi v prejšnjemu krogu v Izoli, je tokrat nastopila brez svojega prvega igralca matica Slodeja, kar je Pucončanom samo olajšalo delo. Tomaž Pelcar je še enkrat prijetno presenetil z dvema točkama, še dve je prispeval Dominik Škraban, le prvi igralec Bojan Ropoša spet ni bil dovolj zbran, saj je imel v rokah dvoboj za končnih 5:0, a ga je Matevž Črepnjak ukanil in osvojil eno točko za Mariborčane.

Tudi druga prekmurska ekipa, Sobota je dosegla pomembno zmago. Na Gostovanju v Mengšu, je v soboških vrstah ponovno izvrstno odigral povratnik v Prekmurje Tomaž Roudi, ki je premagal vse tri domače igralce, Avbelja, Jazbiča in Orešnika. Še dve točki je za zmago gostov prispeval mladi Damjan Zelko, le izkušeni Gregor Kocuvan ni uspel osvojiti niti ene točke. Za domače je David Orešnik osvojil dve, Klemen Jazbič pa eno točko. Izolčani, ki sodijo med najprijetnejše presenečenje dosedanjega dela prvenstva tokrat niso imeli nobenih težav na gostovanju pri močno oslabljeni ekipi Ilirije. Gostiteljem so prepustili eno samo igro, ko je Tvrtkoviča premagal Viginija, Paulin in Vukovič pa sta bila za Ilirijane nepremagljiva. Na ljubljanskem spopadu med Kajuh Slovanom in Olimpijo je prva zmaga v tem prvenstvu pripadla gostom s Kodeljevega, Olimpija pa še vedno ostaja edina brez osvojene točke. Zaradi nastopa igralcev Krke Tilna Cvetka in Petra Hribarja na MP Madžarske, je tekma Krka proti Fužinarju Interdiskontu preložena na sredo, 9.11., a glede na formo Uroša Slatinška in njegovih soigralcev, bi Dolenjci, ki že dolgo niso izgubili tekme domačega prvenstva, morali doseči novo zanesljivo zmago. Res je, da nihče ne sme podcenjevati niti domače ekipe, zlasti Mitjo Horvata, a kljub temu bi vse, razen zanesljive zmage Krke bilo veliko presenečenje.
Tudi od derbija 1. ženske lige, ki je potekal na obrobju Ljubljane, kjer je Vesna v Zalogu gostila vodilno ekipo Arrigonija iz Izole, ni bilo niti „D". Le redko kdo je pričakoval, da Založanke, ki so v minulem prvenstvu igrale v finalu play offa, ne bodo osvojile niti točke, a zgodilo se je prav to. Primorke so bile suverene in so gostiteljicam prepustile skupaj le tri nize, kar je dejansko premalo za ekipo, ki ima v svojih vrstah med drugimi tudi Ivano Zera. Toda za izkušeno Jano Ludvik in njeni odlični mlajši kolegici, Katarino Lidyo Sterchi ter Urško Čokelj, očitno ni ovir. Nepremagljive aktualne državne prvakinje s Koroške so tokrat gostovale na Ptuju, kjer so sestri Veronik in „Ptujčanka" Vesna Rojko, brez vseh težav, z enim samim izgubljenim nizom, dosegle novo maksimalno zmago. Na notranjsko – prekmurskem spopadu so igralke Logatca potrdile vlogo favoritinj ekipi Keme Puconci, čeprav Prekmurke običajno bolje igrajo na gostovanjih, kot doma, se to tokrat ni poznalo in visoka zmaga je zasluženo ostala v Logacu. Na 4. tekmi tega kroga, kjer je počivala ekipa Kajuh Slovana, torej na derbiju začelja, so igralke Letrike v Vrtojbi zelo težko premagale skromna dekleta z Jesenic. Gorenjke so celo bile na pragu presenečenja, saj so vodile 4:1, nato pa popustile in gostiteljice so le dosegle drugo zmago v tem prvenstvu.
Rezultati 5. kroga v I. SNTL, moški:
ŽNTK Maribor – Kema Puconci 1:5 (Črepnjak – Škaban 0:3, Piljak – Pelcar 2:3, Kuntner – Ropoša 1.3, Piljak – Škraban 1:3, Črepnjak – Ropoša 3:2, Kuntner – Pelcar 0:3).
Ilirija – Arrigoni Izola 1:5 (Ludvik – Vigini 0:3, Tvrtkovič – Vukovič 1:3, Šarlah – Paulin 0:3, Tvrtkovič – Vigini 3:2, Ludvik – Paulin 0:3, Šarlah – Vukovič 0:3).
Mengeš – Sobota 3:5 (Avbelj – Roudi 1:3, Jazbič – Kocuvan 3:0, Orešnik – Zelko 3:1, Jazbič – Roudi 0:3, Avbelj – Zelko 1:3, Orešnik – Kocuvan 3:0, Jazbič – Zelko 1:3, Orešnik – Roudi 0:3).
Kajuh Slovan – Olimpija 5:2 (Peperko – Boldin 3:2, Pintar – Šišič 3:0, Novak – Grm Urbančič 1:3, Pintar – Boldin 3:0, Peperko – Grm Urbančič 0:3, Novak – Šišič 3:0, Pintar – Grm Urbančič 3:1).
Fužinar Interdiskont – Krka sreda, 9.11. ob 18,00.
Vrstni red: 1. Kema Puconci 10, 2. Krka (-1) 8, 3. Arrigoni Izola 8, 4. ŽNTK Maribor 6, 5. Sobota 6, 6. Fužinar Interdiskont (-1) 4, 7. Mengeš 2, 8. Kajuh Slovan 2, 9. Ilirija 2, 10. Olimpija 0.
Rezultati 5. kroga v I. SNTL, ženske:
Vesna Zalog – Arrigoni Izola 0:5 (Trelec – Sterchi 1:3, Zera – Čokelj 2:3, Supanič – Ludvik 0:3, Steinman – Sterchi 0:3, Trelec – Ludvik 0:3).
Ptuj – Muta 0:5 (Komovec – N. Veronik 0:3, Butkovska Tomanič – Rojko 0:3, Krajnc – Z. Veronik 0:3, Butkovska Tomanič – N. Veronik 1:3, Komovec – Z. Veronik 0:3).
Logatec – Kema Puconci 5:1 (Mihevc – Vogrinčič 3:1, Gutnik – Kovačec 3:0, Okorn – Matis 3:1, Gutnik – Harkai 3:0, Mihevc – Matis 1:3, Okorn – Kovačec 3:1).
Letrika – Jesenice 5:4 (Kompara – Jančič 0:3, Mozetič – Bolte 1:3, Mavri – Smolej 3:0, Mozetič – Jančič 0:3, Vidmar – Smolej 0:3, Mavri – Bolte 3:1, Mozetič – Smolej 3:1, Mavri – Jančič 3:1, Vidmar – Bolte 3:1).
Prosta je bila ekipa Kajuh Slovana.
Vrstni red: 1. Arrigoni Izola 10, 2. Muta (-1) 8, 3. Logatec (-1) 4, Kajuh Slovan (-1) 4, 5. Vesna Zalog (-1) 4, 6. Kema Puconci 4, 7. Letrika 4, 8. Ptuj 2, 9. Jesenice (-1) 0.
Rezultati 3. kroga v II. SNTL, moški: PPK Rakek – Melamin Kočevje 3:5, Vesna Zalog – Križe 4:5, Savinja – Logatec 5:2, Vesna Zalog – Logatec 5:3, Savinja – Križe 5:0, Ptuj – Muta 3:5, Prebold – Fužinar Interdiskont II 5:4, Ptuj – Fužinar Interdiskont 1:5, Prebold – Muta 2:5.
Vrstni red: 1. Savinja 12, 2. Melamin Kočevje 10, 3. PPK Rakek 8, 4. Muta 6, 5. Fužinar Interdiskont 4, 6. Ptuj 4, 7. Vesna Zalog 4, 8. Logatec 2, 9. Križe 2, 10. Prebold 2.
Rezultati 2. kroga v II. SNTL, ženske: Ljubljana – Sobota 1:5, Preserje – Sobota 5:0, Ljubljana – Cirkovce 1:5, Preserje – Cirkovce 5:2, prosta je bila ekipa Fužinar Interdiskonta.
Vrstni red: 1. Preserje 6, 2. Cirkovce 4, 3. Sobota 4, 4. Fužinar Interdiskont 0, 5. Ljubljana 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Kema premočna tudi v Mariboru