Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Trojka se oddaljuje

 

Namizni tenis/ Nadaljuje se ligaško DP

Katja KrajncLjubljana – Kakor bolj se bliža konec prvega dela tekmovanja v prvih namiznoteniških ligah, bolj je jasno, katere ekipe bodo pri vrhu obeh lestvic. Aktualna prvaka Krka pri fantih in Muta pri dekletih, sta v ospredju, čeprav sta z maksimalnim številom točk tudi drugouvrščeni ekipi, Kema Puconcih v moški in Arrigoni Izola v ženski ligi. Podobno kot pri dekletih je prijetno presenečenje tudi moška ekipa izolskega Arrigonija, ki se je skupaj s Krko in Kemo že lepo oddaljila zasledovalcem. V ospredju minulega, 6. kroga tekmovanja v prvi moški ligi bi moral biti tradicionalni dolenjsko – štajerski derbi, kjer bi lahko igralci ŽNTK Maribor, po dveh slabih predstavah in dveh porazih, imeli nekakšen popravni izpit.

Toda Mariborčani, ki so tokrat nastopili še bolj oslabljeni, brez Matica Slodeja in Danila Piljaka, niso imeli nobenih možnosti. Varovanci štajerskega trenerja Mirka Milovančeviča so popolnoma odpovedali in Krkaši se sploh niso preveč utrudili za novo visoko zmago. Tokrat je le Primož Črepnjak premagal Tilna Novaka, vse drugo pa je pripadlo Urošu Slatinšku, Petru Hirbarju in Tilnu Novaku. Po tretjem zapovrstnem porazu so Mariborčani sedaj ogrozili celo svojo uvrstitev v play off.
Izjemno zanimivo bi moralo biti tudi v Murski Soboti, kjer je gostoval Fužinar Interdiskont, na čelu z Mitjo Horvatom, ki je še lani igral za Soboto in ji je pomagal priti nazaj v elito. Toda domači trener Miran Močan ni mogel računati na odličnega Tomaža Roudija, ter izkušenega Gregorja Kocuvana, kar so Korošci s pridom izkoristili. Praktično rezervna domača postava je uspela osvojiti zgolj dva niza, kar je dejansko premalo za morebitno presenečenje. Z visoko zmago so v prekmurski prestolnici Korošci na lestvici dohiteli Sobočane. Na drugem spopadu v Prekmurju je puconska Kema imela le nekoliko težji trening proti skromni ekipi Ilirije. Varovanci trenerja Štefana Kovača so sicer zabeležili pričakovano zmago, a so domači vseeno izgubili dve točki, kjer ja zaskrbljujoča zlasti gladka zmaga Mirze Tvrtkoviča proti prvemu igralcu Keme Bojanu Ropoši. NTK Arrigoni Izola, ki je najprijetnejše presenečenje dosedanjega dela prvenstva, je tokrat po pričakovanju gladko slavil na ljubljanski Galjevici. Erik Paulin, Michele Vigini in Mitja Novel so gostiteljem prepustili le eno točko, ko je Črt Lovro Grm Urbančič ugnal mladega Novela. Peta tekma tega kroga med Kajuh Slovanom - Mengšem bo odigrana jutri, v sredo ob 18. uri na Kodeljevem, kjer pa so vseeno v rahli prednosti izkušenejši gostje.
Med dekleti, kjer je tokrat bila prosta vodilna na lestvici ekipa izolskega Arrigonija, so aktualne državne prvakinje na Koroškem pričakovano gladko premagale ekipo Logatca. Čeprav so nastopile brez Nike Veronik, gostiteljice niso imele težjega dela za doseganje še ene zmage. Notranjke so osvojile edino točko, ko je Katja Gutnik ugnala mlado domačo rezervistko Gajo Paradiž. Prav tako finalistke lanskega play offa, igralke Vesne iz Zaloga niso imele večjih težav na gostovanju v Puconcih, čeprav tudi Ivana Zera in soigralke letos niso niti senca lanskoletne ekipe. Založanke so prvič letos nastopile z izkušeno Kristino Rahotin, kar se je poznalo na igri. Zato so Prekmurke osvojile eno samo točko, ko je Staša Matis ugnala Špelo Trelec. Nekdanje večkratne državne prvakinje iz Vrtojbe, so tokrat lažje od pričakovanja slavile na ljubljanskem Kodeljevem. Gaja Mavri s tremi in Tina Mozetič z dvema točkama, sta bili nepremagljivi za domače igralke, pri katerih sta po eno zmago dosegli Lara Opeka in Tjaša Novak, ki sta premagali tretjo goriško igralko Tajo Vidmar. Dokaj izenačeno je bilo na derbiju začelja na Jesenicah, a so gostje iz Ptuja vseeno bile suverene, kajti Katja Krajnc je dosegla tri zmage, še dve točki pa je prispevala Daniela Butkovska Tomanič. Tako so gostiteljicam, ki še nimajo zmage v tej sezoni, ostale le drobtinice, ko sta Mojca Smolej in Barbara Jančič premagali Martino Komovec.
Rezultati 6. kroga v I. SNTL, moški:
Krka – ŽNTK Maribor 5:1 (Novak – Petrovič 3:0, Slatinšek – Kuntner 3:0, Hribar – Črepnjak 3:1, Slatinšek – Petrovič 3:0, Novak – Črepnjak 0:3, Hribar – Kuntner 3:0).
Kema Puconci – Ilirija 5:2 (Norčič – Gaj 3:0, Pelcar – Tvrtkovič 3:1, Škraban – Ludvik 3:0, Pelcar – Vidmar 3:1, Norčič – Ludvik 2:3, Ropoša – Tvrtkovič 0:3, Pelcar – Ludvik 3:0).
Olimpija – Arrigoni Izola 1:5 (Šmaljcelj – Vigini 0:3, Grm Urbančič – Novel 3:1, Boldin – Paulin 0:3, Grm Urbančič – Vigini 2:3, Šmaljcelj – Paulin 0:3, Boldin – Novel 1:3).
Sobota – Fužinar Interdiskont 0:5 (Ropoša – Jamšek 0:3, Zelko Petrovčič 2:3, Maček – Horvat 0:3, Zelko – Jamšek 0:3, Ropoša – Horvat 0:3).
Kajuh Slovan – Mengeš (sreda, 16.11. ob 18,00).
Vrstni red: 1. Krka 12, 2. Kema Puconci 12, 3. Arrigoni Izola 10, 4. Fužinar Interdiskont 6, 5. ŽNTK Maribor 6, 6. Sobota 6, 7. Mengeš 2, 8. Kajuh Slovan 2, 9. Ilirija 2, 10. Olimpija 0.
Rezultati 6. kroga v I. SNTL, ženske:
Muta – Logatec 5:1 (Paradiž – Okorn 3:0, Rojko – Mihevc 3:0, Z. Veronik – Gutnik 3:0, Rojko – Okorn 3:0, Paradiž – Gutnik 0:3, Z. Veronik – Mihevc 3:0).
Kema Puconci – Vesna Zalog 1:5 (Kovačec – Rahotin 0:3, Matis – Trelec 3:1, Harkai – Zera 0:3, Matis – Rahotin 1:3, Kovačec – Zera 0:3, Vogrinčič – Trelec 2:3).
Jesenice – Ptuj 2:5 (Krmelj – Butkovska Tomanič 1:3, Smolej – Komovec 3:0, Jančič – Krajnc 1:3, Smolej – Butkovska Tomanič 2:3, Bolte – Krajnc 1:3, Jančič – Komovec 3:0, Smolej – Krajnc 1:3).
Kajuh Slovan – Letrika 2:5 (Benčina – Mozetič 0:3, Opeka – Vidmar 3:0, Novak – Mavri 2:3, Opeka – Mozetič 1:3, Benčina – Mavri 0:3, Novak – Vidmar 3:0, Opeka – Mavri 1:3),
Prosta je bila ekipa Arrigoni Izola.
Vrstni red: 1. Muta 10, 2. Arrigoni Izola 10, 3. Vesna Zalog 6, 4. Letrika 6, 5. Logatec 4, 6. Kajuh Slovan 4, 7. Kema Puconci 4, 8. Ptuj 2, 9. Jesenice 0.

Save

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Trojka se oddaljuje