Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Popravni izpit Mariborčanov pri prvakih

 

Namizni tenis/ Nadaljuje se ligaško DP

Zala VeronikLjubljana – Čeprav bo danes (sobota) po vinorodnih območjih Slovenije veliko takšnih in drugačnih martinovanj ter drugih prireditev in dogodkov povezanih s krstom mošta v mlado vino, podobno kot za večino športnikov, tudi za namiznoteniške igralke in igralce ne bo počitka. Na sporedu je namreč redni, 6. krog tekmovanja v obeh prvih namiznoteniških ligah, kjer bo na sporedu kar nekaj zanimivih dvobojev. V prvi moški ligi bo gotovo v ospredju tradicionalni dolenjsko – štajerski derbi, kjer bodo igralci ŽNTK Maribor, po dveh slabih predstavah in dveh porazih, nekakšen popravni izpit. Toda več kot jasno je, da bodo varovanci trenerja Mirka Milovančeviča zamujeno lahko nadoknadili kdaj drugič, tokrat pa ne. Aktualna državna prvakinja Krka je namreč tudi v pomlajeni postavi, z nepremagljivim Urošem Slatinškom, za našo ligo le premočna in vse drugo razen nove suverene zmage proti Mariborčanom bi bilo veliko presenečenje.

Izjemno zanimivo bo najverjetneje tudi v Murski Soboti, kjer gostuje Fužinar Interdiskont, na čelu z Mitjo Horvatom, ki je še lani igral za Soboto in ji je pomagal priti nazaj v elito. Res je sicer, da so Korošci v rahli prednosti, toda nikakor ne smemo prezreti, da tudi prvi domači igralec Tomaž Roudi igra odlično, pa tudi Gregor Kocuvan in zlasti Damjan Zelko lahko osvojita kakšno točko. V vsakem primeru bodo torej uživali ljubitelji bele žogice v prekmurski prestolnici in okolici. Na drugem spopadu v Prekmurju bo puconska Kema imela le nekoliko težji trening proti skromni ekipi Ilirije. Varovanci trenerja Štefana Kovača bi tokrat morali zabeležiti maksimalno zmago, a za to bo potrebno igrati brez podcenjevanja. Podobno kot Kema bo lahko delo imel tudi Arrigoni Izola, ki je najprijetnejše presenečenje dosedanjega dela prvenstva, tokrat pa gostuje na ljubljanski Galjevici. Erik Paulin, Michele Vigini in Gregor Vukovič igrajo namreč v odlični formi in zato proti Olimpiji ne bi smelo biti nobenih težav. Za gostitelje, ki so še edini brez osvojene točke, lahko kakšno zmago doseže le Črt Lovro Grm Urbančič, ostali fantje iz ekipe trenerja Bojana Raka pa nas še niso prepričali. Peta tekma tega kroga Kajuh Slovan - Mengeš bo odigrana šele sredi prihodnjega tedna.
Med dekleti, kjer je tokrat prosta vodilna na lestvici ekipa izolskega Arrigonija, je bolj kot ne vse jasno. Morebiti bi malo bolj tesno in negotovo lahko bilo na ljubljanskem Kodeljevem, kjer gostujejo nekdanje državne prvakinje iz Vrtojbe. Glede rezultata je sicer vse možno, v veliki meri pa je tudi odvisno v kateri postavi bodo nastopile gostje z Goriškega. Če bodo v kompletni postavi z izkušeno Nino Paulin, potem so varovanke trenerja Miroslava Tokiča v prednosti, če pa bi po drugi strani za domačo ekipo nastopila izkušena in še vedno odlična Špela Polončič, ki sicer redko nastopa, potem bi gostiteljice bile bližje zmagi, kajti tudi Lara Opeka igra odlično. Aktualne državne prvakinje na Koroškem gostijo ekipo Logatca, in nič drugo razen prepričljive zmage dvojčic Zale in Nike Veronik, ter Vesne Rojko, ne pride v poštev. Prav tako finalistke lanskega play offa, igralke Vesne iz Zaloga ne bi smele imeti večjih težav na gostovanju v Puconcih, čeprav tudi Ivana Zera in soigralke letos niso niti senca lanskoletne ekipe. Dokaj izenačeno bo tudi na derbiju začelja na Jesenicah, a glede na to, da imajo gostje iz Ptuja v svojih vrstah Katjo Krajnc, je jasno, da bi ekipa Ptuja tokrat morala doseči drugo zmago v tej sezoni, Gorenjke pa bi tako še naprej ostale brez točk.
Pari 6. kroga v I. SNTL, moški (sobota, 12.11. ob 17,00): Krka – ŽNTK Maribor, Kema Puconci – Ilirija, Olimpija – Arrigoni Izola, Sobota – Fužinar Interdiskont, sreda, 16.11. ob 18,00: Kajuh Slovan – Mengeš.
Pari 8. kroga v I. SNTL, ženske (sobota, 12.11. ob 17,00): Muta – Logatec, Kema Puconci – Vesna Zalog, Jesenice – Ptuj, Kajuh Slovan – Letrika, prosta je ekipa Arrigoni Izola.

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Popravni izpit Mariborčanov pri prvakih