Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

V ospredju primorsko-prekmurski spopad

 

Namizni tenis/ Nadaljuje se ligaško DP

Michele ViginiLjubljana - S tekmami 7. kroga se bo to soboto nadaljevalo tekmovanje v obeh prvih namiznoteniških ligah. In bolj ko se bliža konec prvega dela prvenstva, več je na sporedu zanimivih in negotovih dvobojev. Tokrat bo v ospredju 1. moške lige, primorsko – prekmurski derbi v Izoli, ko se bosta spopadla drugouvrščena Kema Puconci in tretjeuvrščeni Arrigoni Izola. Po igrah prikazanih to jesen je sicer vse možno, a kljub temu so v prednosti izkušenejši gostje iz Puconcev. Res je sicer, da tudi prvemu Keminemu igralcu Bojanu Ropoši ne gre prav najboljše, a kljub temu je prednost na strani gostov, ki pa nikakor ne smejo podcenjevati odlične mlade izolske zasedbe: Erik Paulin, Michele Vigini, Matija Novel, ki v tej sezoni igrajo izvrstno. V veliko pomoč pa jim je tudi izkušeni Gregor Vukovič.

Prav tako zanimiv in negotov spopad lahko pričakujemo tudi v Mariboru, kjer bodo Mariborčani in Sobočani igrali za uvrstitev na 4. mesto na lestvici. Če bodo gostitelji znova nastopili brez Matica Slodeja in Danila Piljka so bližje zmagi gosti iz prekmurske prestolnice, a le če bo trener Miran Močan imel na razpolago razigranega Tomaža Roudija. Vsekakor pa lahko pričakujemo zanimiv dvoboj. V boju za 4. mesto so tudi igralci Fužinarja Interdiskonta, ki bodo tokrat imeli bistveno lažje delo. Mitja Horvat in soigralci namreč ne bi smeli imeti nobenih težav proti gostom z ljubljanskega Kodeljevega. Drugo zmago v tem delu tekmovanja bi končno morali doseči tudi igralci Mengša, ki so gotovo boljši, kot to kažejo rezultati in mesto na lestvici. Za domačimi mizicami v Mengšu bi David Orešnik, Andraž Avbelj in Klemen Jazbič, morali premagati skromno ekipo Olimpije. Že v naprej je aktualna državna prvakinja Krka dosegla svojo sedmo zmago. Na gostovanju pri Iliriji v Ljubljani so Uroš Slatinšek, Tilen Cvetko in Tilen Novak premagali gostitelje, edino točko za Ilirijo pa je po zmagi proti Tilnu Novaku osvojil Mirza Tvrtkovič.
V prvi ženski ligi, kjer je tokrat prosta ekipa Letrike, bo na sporedu repriza finala play offa iz minule sezone, kajti Vesna v Zalogu gosti aktualne državne prvakinje in vodilne na lestvici, igralke Mute. Res je sicer, da je tudi Vesna začela osvajati točke, saj se je Ivani Zera pridružila tudi Kristina Rahotin, a kljub temu so Korošice premočne za vse druge naše ekipe. Tako je realno pričakovati novo prepričljivo zmago dvojčic Zale in Nike Veronik ter Vesne Rojko. Tudi ekipa Arrigonija, ki je še vedno nepremagljiv, bo zabeležila novo zmago. Naključje je hotelo, da tudi ženska ekipa Keme Puconci, enako kot moški kolegi, isti dan gostujejo v Izoli, a v primerjavi s fanti, bodo Prekmurke šle le na lep izlet na Obalo. Vse razen visoke zmage gostiteljic bi bilo veliko presenečenje. Prav tako bi bilo presenečenje vse drugo razen zmage Notranjk na spopadu Logatec – Jesenice. Gorenjke namreč še nimajo niti ene same točke, in gotovo zanesljivo bo tako tudi po tem krogu. Nekoliko bolj dramatično in negotovo bi lahko bilo na Ptuju, a kljub temu je realno pričakovati, da bodo gostiteljice premagale ekipo Kajuh Slovana.
Pari 7. kroga v I. SNTL, moški (sobota, 19.11. ob 17,00): Arrigoni Izola – Kema Puconci, ŽNTK Maribor – Sobota, Fužinar Interdiskont – Kajuh Slovan, Mengeš – Olimpija, že odigrano: Ilirija – Krka 1:5 (Vidmar – Novak 0:3, Tvrtkovič – Cvetko 2:3, Šarlah – Slatinšek 0:3, Tvrtkovič – Novak 3:0, Ludvik – Slatinšek 1:3, Šarlah – Cvetko 0:3).
Pari 7. kroga v I. SNTL, ženske (sobota, 19.11. ob 17,00): Vesna Zalog – Muta, Arrigoni Izola – Kema Puconci, Logatec – Jesenice, Ptuj – Kajuh Slovan, prosta je ekipa Letrike.
Pari 4. kroga v II. SNTL, moški (sobota, 19.11. ob 10,00): Križe – Prebold, Logatec – Ptuj, Melamin Kočevje – Vesna Zalog, PPK Rakek – Savinja, ob 16,00: Križe – Ptuj, Logatec – Prebold, Melamin Kočevje – Savinja, PPK Rakek – Vesna Zalog, že odigrano: Muta – Fužinar Interdiskont 5:4.
Pari 3. kroga v III. SNTL, moški (sobota, 19.11. ob 10,00): Kajuh Slovan II – Tempo Velenje, Royal Beach Škofja Loka – Conilleau Cirkovce, ob 16,00: Gorica – Metlika, Kajuh Slovan II – Conilleau Cirkovce, Royal Beach Škofja Loka – Tempo Velenje, sreda, 23.11. ob 18,00: Gorica – Krka II.

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis V ospredju primorsko-prekmurski spopad