Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Krka in Kema ne poznata ovir

 

Namizni tenis/ Odigran 7. krog v ligaškem namiznoteniškem DP

Matic SlodejLjubljana – Konec minulega tedna, ko so se člani slovenske reprezentance pripravljali za današnji (torek) kvalifikacijski dvoboj za EP 2017, proti Belgiji v Novi Gorici, so slovenske ekipe odigrale tekme 7. kroga v obeh prvih namiznoteniških ligah. Tudi tokrat, zlasti pri moških, je bilo kar nekaj zanimivih in kakovostnih dvobojev, a presenečenj le ni bilo. Za vodili ekipi Krke in Keme še vedno ni ovir, in sta edini z maksimalnim številom točk, enako kot pri dekletih, kjer zmagujeta samo ekipi Mute in izolskega Arrigonija. Tokrat bi v ospredju 1. moške lige moral biti primorsko – prekmurski derbi v Izoli, kjer sta se spopadla drugouvrščena Kema Puconci in tretjeuvrščeni Arrigoni Izola.

In čeprav so Izolčani nivečje presenečenje dosedanjega dela prvenstva, se jim tokrat proti gostom iz Prekmurja ni izšlo. Edini dve točki za mlado domačo ekipo sta osvojila Michele Vigini in Matija Novel, ki sta presenetljivo ugnala prvega igralca Keme Bojana Ropošo. Zato pa sta Dominik Škraban in Tomaž Pelcar bile nepremagljiva za varovance domačega trenerja Zdenka Švaba. Aktualna državna prvakinja Krka je imela še lažje delo kot Kema, in je pričakovano dosegla svojo sedmo zmago. Na gostovanju pri Iliriji v Ljubljani so Uroš Slatinšek, Tilen Cvetko in Tilen Novak premagali gostitelje, edino točko za Ilirijo pa je po zmagi proti Tilnu Novaku osvojil izkušeni Mirza Tvrtkovič.
Bolj dramatičen in negotov spopad so mnogi pričakovali tudi v Mariboru, kjer so Mariborčani in Sobočani igrali za uvrstitev na 4. mesto na lestvici. A ker so gostitelji znova nastopili v popolni postavi, z Maticem Slodejem in Danilom Piljkom je bolj kot ne bilo jasno, da bodo Mariborčani po treh porazih le prišli do zmage. To se je tudi uresničilo, saj so Sobočani osvojili samo eno točko, ko so po zmagi Tomaža Roudija proti Primožu Črepnjaku, povedli 1:0. V nadaljevanju so za mizicama bili samo Štajerci, ki so dosegli četrto zmago v tem prvenstvu. V boju za 4. mesto so tudi igralci Fužinarja Interdiskonta, ki so tokrat prav tako dosegli svojo 4. zmago. Proti ekipi Kajuh Slovana se Korošci niso niti pošteno utrudili, saj so gostom s Kodeljevega prepustili zgolj dva niza. Posebej se niso utrudili niti igralci Mengša, saj so pričakovano in brez težav ugnali skromno ekipo Olimpije, ki je še vedno edina ekipa brez osvojene točke. Za domačimi mizicami v Mengšu so David Orešnik, Andraž Avbelj in Klemen Jazbič, varovancem trenerja Bojana Raka prepustili zgolj eno igro, ko je mladi Črt Lovro Grm Urbančič premagal izkušenega Davida Orešnika.
V prvi ženski ligi, kjer je tokrat prosta ekipa Letrike, je bila na sporedu ponovitev finala play offa iz minule sezone, kajti Vesna je v Zalogu gostila aktualne državne prvakinje in vodilne na lestvici, igralke Mute. Žal pa od derbija ni ostalo niti „D", kajti gostiteljice so se očitno vdale že pred tekmo. V postavi namreč ni bilo obeh najboljših igralk Vesne Ivane Zera in Kristine Rahotin, kar je Korošicam samo dodatno olajšalo delo. Kljub temu je Anina Selak premagala koroško „rezervistko" Živo Staniša in osvojila eno točko za gostiteljice. Tudi ekipa Arrigonija, ki je še vedno nepremagljiva je zabeležila novo zmago. Naključje je hotelo, da tudi ženska ekipa Keme Puconci, enako kot moški kolegi, isti dan gostujejo v Izoli, a v primerjavi s fanti, so Prekmurke šle le na lep izlet na Obalo. Čeprav so gostiteljice nastopile brez izkušene Jane Ludvik, so Prekmurke osvojile zgolj eno točko, ko je Staša Matis premagala Kim Fink. Še najlažje delo so imele igralke Logatca, ki gostjam z Jesenic, ki so še vedno brez zmage, niso dovolile osvojiti več kot nekaj nizov. Katja Okorn, Katja Gutnik in Tjaša Mihevc so se tako s tretjo zmago prebile na 3. mesto na lestvici. Dokaj presenetljiva pa je visoka zmaga Kajuh Slovana na Ptuju. Lari Opeki, ki je premagala vse tri domače igralke, sta s po eno točko do pomembne zmage pomagali Tjaša Novak in Alja Benčina, za Ptujčanke pa je dve točko osvojila samo Katja Krajnc.
Rezultati 7. kroga v I. SNTL, moški:
Arrigoni Izola – Kema Puconci 2:5 (Novel – Pelcar 0:3, Paulin – Škraban 2:3, Vigini – Ropoša 3:2, Paulin – Pelcar 1:3, Novel – Ropoša 3:1, Vigini – Škraban 0:3, Paulin – Ropoša 1:3).
ŽNTK Maribor – Sobota 5:1 (Črepnjak – Roudi 0:3, Piljak – Kocuvan 3:2, Slodej – Zelko 3:0, Piljak – Roudi 3:1, Črepnjak – Zelko 3:0, Slodej – Kocuvan 3:0).
Fužinar Interdiskont – Kajuh Slovan 5:0 (Jamšek – Pintar 3:1, Horvat – Peperko 3:0, Petrovčič – Novak 3:1, Horvat – Pintar 3:0, Jamešk – Novak 3:0).
Mengeš – Olimpija 5:1 (Avbelj – Boldin 3:0, Jazbič – Filipovič 3:0, Orešnik – Grm Urbančič 1:3, Jazbič – Boldin 3:0, Avbelj – Grm Urbančič 3:1, Orešnik – Filipovič 3:0).
Vrstni red: 1. Krka 14, 2. Kema Puconci 14, 3. Arrigoni Izola 10, 4. ŽNTK Maribor 8, 5. Fužinar Interdiskont 8, 6. Mengeš 6, 7. Sobota 6, 8. Kajuh Slovan 2, 9. Ilirija 2, 10. Olimpija 0.
Ilirija – Krka 1:5 (Vidmar – Novak 0:3, Tvrtkovič – Cvetko 2:3, Šarlah – Slatinšek 0:3, Tvrtkovič – Novak 3:0, Ludvik – Slatinšek 1:3, Šarlah – Cvetko 0:3).
Rezultati 7. kroga v I. SNTL, ženske:
Vesna Zalog – Muta 1:5 (Supanič – N. Veronik 0:3, Trelec – Rojko 0:3, Selak – Staniša 3:2, Trelec – Z. Veronik 0:3, Supanič – Staniša 0:3, Selak – Rojko 0:3).
Arrigoni Izola – Kema Puconci 5:1 (Sterchi – Vogrinčič 3:0, Paulin – Kovačec 3:0, Fink – Matis 1:3, Paulin – Vogrinčič 3:1, Sterchi – Matis 3:2, Fink – Kovačec 3:1).
Logatec – Jesenice 5:0 (Okorn – Jančič 3:2, Gutnik – Krmelj 3:0, Mihevc – Smolej 3:0, Gutnik – Bolte 3:2, Okorn – Smolej 3:1).
Ptuj – Kajuh Slovan 2:5 (Rojko – Novak 1:3, Krajnc – Benčina 3:1, Burkovska Tomanič – Opeka 0:3, Krajnc – Novak 3:0, Rojko – Opeka 0:3, Butkovska Tomanič – Benčina 0:3, Krajnc – Opeka 1:3).
Prosta je bila ekipa Letrike.
Vrstni red: 1. Muta 12, 2. Arrigoni Izola 12, 3. Logatec 6, 4. Vesna Zalog 6, 5. Kajuh Slovan 6, 6. Letrika 6, 7. Ptuj 4, 8. Kema Puconci 4, 9. Jesenice 0.
Rezultati 4. kroga v II. SNTL, moški: Križe – Prebold 5:3, Logatec – Ptuj 4:5, Melamin Kočevje – Vesna Zalog 5:1, PPK Rakek – Savinja 1:5, Križe – Ptuj 5:3, Logatec – Prebold 5:3, Melamin Kočevje – Savinja 2:5, PPK Rakek – Vesna Zalog 5:1, Muta – Fužinar Interdiskont 5:4.
Vrstni red: 1. Savinja 16, 2. Melamin Kočevje 12, 3. PPK Rakek 10, 4. Muta 8, 5. Ptuj 6, 6. Križe 6, 7. Fužinar Interdiskont II 4, 8. Logatec 4, 9. Vesna Zalog 4, 10. Prebold 2.
Rezultati 3. kroga v III. SNTL, moški: Kajuh Slovan II – Tempo Velenje 1:5, Royal Beach Škofja Loka – Conilleau Mengeš II 0:5, Gorica – Metlika 5:0, Kajuh Slovan II – Conilleau Mengeš II 0:5, Royal Beach Škofja Loka – Tempo Velenje 0:5, Gorica – Krka II (sreda, 23.11. ob 18,00).
Vrstni red: 1. Conilleau Mengeš II 8, 2. Krka II 6, 3. Tempo Velenje 6, 4. Kajuh Slovan II 4, 5. Gorica 2, 6. Metlika 2, 7. Royal Beach Škofja Loka 0.

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Krka in Kema ne poznata ovir