Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Prvakinja Krka gosti izolski Arrigoni

 

Namizni tenis/ Končuje se prvi del ligaškega namiznoteniškega DP

Katja GutnikLjubljana – Samo še ta in prihodnji konec tedna in končan bo prvi del tekmovanja v obeh prvih namiznoteniških ligah. O naslovu jesenskega prvaka med moškimi se bo odločalo prvo soboto v decembru, ko igrata Kema Puconci in Krka, a to ne pomeni, da tudi tokrat ne bo na sporedu nekaj zanimivih in negotovih dvobojev. Še posebej lepo tekmo lahko pričakujemo v Novem mestu, kjer prvouvrščena Krka gosti tretjeuvrščeni Arrigoni. Z izjemo izkušenega Uroša Slatinška imata obe ekipi v svojih vrstah odlične mlade igralce, ki bodo v prihodnosti imeli glavno besedo v slovenskem ping pongu. Na sami tekmi pa kljub vsemu lahko pričakujemo še eno zanesljivo zmago aktualnih državnih prvakov, saj bo Slatinšek sam osvojil tri točke, a gotovo tudi gostje, zlasti mlada Erik Paulin in Michele Vigini, ne bodo razočarali.

Bistveno lažje delo, kot Krko, čaka tokrat ekipo puconske Keme, ki je tudi še vedno brez poraza v tem prvenstvu. Prekmurci se tokrat gotovo ne bodo preveč utrudili na gostovanju pri Olimpiji na ljubljanski Galjevici. Kljub temu pa bi tudi mladi domačin Črt Lovro Grm Urbančič lahko osvojil kakšno točko, varovanci trenerja Bojana Raka pa bodo vseeno še naprej brez zmage. Tudi drugi dve ljubljanski ekipi, Kajuh Slovan in Ilirija, bosta tokrat gotovo ostali brez zmage. Na Kodeljevem gostujejo Mariborčani, ki potrebujejo dve novi toči za preboj na 3. mesto na lestvici, Ilirija pa vsekakor nima nobenih možnosti na gostovanju v Murski Soboti. Nekoliko bolj dramatično bo najbrž v Mengšu, kjer pa so kljub vsemu v prednosti gostje s Koroške. Fužinar Interdiskont, na čelu z Mitjo Horvatom bi moral zmagati, a tudi izkušenih gostiteljev ne gre podcenjevati.
Pri dekletih bo odločitev o jesenskih prvakinjah padla že ta konec tedna, ko na Koroškem igrata neporaženi ekipi Mute in Arrigonija Izola. Gostiteljice in aktualne državne prvakinje so vsekakor favoritinje tudi proti vsem slovenskim ekipam, a proti odličnim Primorkam bo potrebno zaigrati še bolj zavzeto. Dvojčici Zala in Nika Veronik ter Vesna Rojko, ki je očitno kot vino, starejše je boljše je, bi po vseh pravilih morale doseči še eno zmago, a tudi gostje z Obale so lahko sila nevarne. To še zlasti velja, če bo v ekipi tudi izkušena Jana Ludvik, ki bi lahko bila v veliko podporo Lei Paulin in Katarini Lydiji Sterchi.
Zanimivo zna biti tudi na ljubljanskem Kodeljevem, kjer Kajuhovke gostijo ekipo Logatca. Ker sta ekipi izenačeni na lestvici lahko zmagovalke računajo na uvrstitev med četverico, ki bodo pomladi imele več možnosti za uvrstitev v play off. In čeprav tudi ekipa Kajuh Slovana igra več kot solidno, je za pričakovati zmago gostij iz Logatca, kjer imajo bolj izenačeno ekipo, katero tvorijo: Katja Gutnik, Kaja Okorn in Tjaša Mihevc. Dokaj izenačen dvoboj lahko pričakujemo tudi v Vrtojbi, kjer Letrika gosti Ptujčanke. A čeprav imajo gostje odlično Katjo Krajnc, bi morala zmaga ostati doma, še zlasti če bi domači trener Miroslav Tokič v ekipi imel tudi Nino Pavlin. Najlažje delo bo tokrat imela ekipa Vesne, ki v Zalogu gosti Jeseničanke, ki v tem prvenstvu edine niso osvojile niti točke. Tako bo bržkone ostalo tudi po tej tekmi.
Pari 8. kroga v I. SNTL, moški (sobota, 26.11. ob 17,00): Krka – Arrigoni Izola, Olimpija – Kema Puconci, Kajuh Slovan – ŽNTK Maribor, Mengeš – Fužinar Interdiskont, Sobota – Ilirija.
Pari 8. kroga v I. SNTL, ženske (sobota, 26.11. ob 17,00): Muta – Arrigoni Izola, Kajuh Slovan – Logatec, Vesna Zalog – Jesenice, Letrika – Ptuj, prosta je ekipa Keme Puconci.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Prvakinja Krka gosti izolski Arrigoni