Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Krka na Koroškem, Korošice na morju!

 

Namizni tenis/ Brez Slatinška se začenja finale končnice ligaškega DP

NTK Fužinar z navijačiLjubljana – S prvimi tekmami finala letošnjega play offa se bo to sredo, 17.5. začelo zadnje dejanje ligaškega namiznoteniškega prvenstva Slovenije. In medtem, ko je bila v zadnjih letih med finalistoma velika razlika in smo že v naprej lahko napovedali prvaka, je tokrat situacija bistveno drugačna. Več kot jasno je, da aktualna državna prvaka, ki branita naslov, igralci Krke in igralke Mute, nista več tako suverena. Zato nas gotovo čakata najmanj po dva izjemno zanimiva in negotova finalna dvoboja, ne bo pa nobeno presenečenje, če bosta v obeh ligah potrebna tretja dvoboja, kajti igra se na dve dobljeni tekmi. Tako bomo najpozneje do prihodnje srede, 24. maja dobili nova (stara) državna prvaka.

Seveda bolj zanimivo bo med fanti, kjer bo vse odvisno od dnevne forme, kajti na eni strani so „starčki" s Koroške, na drugi pa mladci z Dolenjske. Izkušeni, a navdahnjeni domačini v postavi: Mitja Horvat, Janez Petrovčič in Darko Jamšek, ki skupaj štejejo kar 124 let, (rezerva je Ožbej Poročnik), bodo namreč potem ko so šele drugo sezono med elito, skušali osvojiti tudi prvi naslov državnega prvaka. Toda to najbrž ne bo tako enostavno, čeprav Krka v svojih vrstah nima dveh igralcev, ki sta v minulih letih kot za stavo osvajala naslove. Darko Jorgić je odšel v tujino, najboljši igralec 1. lige, Uroš Slatinšek pa je nepričakovano in za mnoge nerazumljivo, tik pred play offom dobil odpoved pri NTK Krka. Toda tudi njunih naslednikov ne gre podcenjevati, kajti mladeniči v postavi Tilen Novak, Peter Hribar in Tilen Cvetko (rezerva je njihov trener Neven Karković), ki v primerjavi s Fužinarjem Interdiskontom skupaj štejejo le 55 let, igrajo odlično. Na prvi tekmi na Ravnah so nekoliko bližje zmagi domačini, a le če bo Mitja Horvat uspel premagati vse tri igralce Krke. Potem bi Petrovčič in Jamšek najverjetneje morala osvojiti vsaj po eno točko, najverjetneje proti Tilnu Novaku. Če pa Horvatu spodleti potem bo zmaga bržkone šla v Novo mesto, kjer bodo že dali penino v hladilnik. Zanimivo bo gotovo tudi na tribunah, saj imajo domači veliko navijačev, prav tako pa se proti Koroški, kljub zapletom v Krki, odpravljajo tudi številni njeni navijači.
Čeprav so branilke ženskega naslova državnih prvakinj, Korošice tudi tokrat papirnate favoritinje, bo dvoboj proti Primorkam izjemno dramatičen in negotov. Ekipa Mute je namreč že pred dnevi, v polfinalu play offa, skoraj izgubila proti Letriki in jasno je, da so tudi Korošice ranljive, česar se zavedajo tudi v Arrigoniju. Če bo v svojem slogu zaigrala izkušena Jana Ludvik, ki je zmožna premagati vse tri Korošice, potem so Izolčanke zelo blizu vsaj domači zmagi, čeprav je težko pričakovati, da bo katera mlajša domača igralka (Lea Paulin, Katrina Sterchi in Urša Čokelj) lahko premagala prvo koroško trojico: Vesna Rojko, Zala Veronik, Nika Veronik. Vprašljivo pa je, ali bodo Korošice sploh nastopile v kompletni postavi, in če temu ne bo tako potem so Primorke dejansko zelo blizu veliki zmagi.
Para finalnih dvobojev play offa, sreda, 17.5. ob 17,00: Fužinar Interdiskont – Krka (moški) in Arrigoni Izola – Muta (ženske). Povratna dvoboja se igrata v soboto, 20.5 ob 17,00 uri v Novem mestu oz. na Muti, enako pa tudi morebitna tretja dvoboja, ki sta na sporedu v sredo, 24.5. ob 17,00 uri.

Slika: Korošci (v ozadju: Horvat, Jamšek, Petrovčič, Poročnik) z navijači, so šele drugo sezono med elito, sedaj pa že v boj za naslov državnega prvaka.

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Krka na Koroškem, Korošice na morju!