Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Zmagi za Dolenjce in Primorke!

 

Namizni tenis/ Odigrani prvi tekmi finala končnice

Peter Hribar in Tilen CvetkoLjubljana – Minulo sredo sta bili na Ravnah na Koroškem in v Izoli odigrani prvi finalni tekmi končnice SNTL za moške in ženske. In medtek ko so domačini na Koroškem zapravili lepo priložnost za vodstvo v finalu (igra se na dve zmagi), pa so gostiteljice na Primorskem bile uspešne, kar pomeni, da se nam pri dekletih obetata najmanj še dve tekmi, v nasprotnem bo naslov s Koroškega odšel na obalo. Pri moških pa očitno ne bo sprememb, kajti sodeč po prvi tekmi finala lahko letos pričakujemo še četrti zaporedni naslov za NTK Krko.

Tudi brez najboljšega igralca v prvi ligi Uroša Slatinška, ki je tik pred končnico pri Krki dobil odpoved, so mladci Tilen Novak, Tilen Cvetko in Peter Hribar ob pomoči Nevena Karkovića na klopi naredili levji delež k obrambi naslova. Pri domačinih je odlični Mitja Horvat zabeležil trojček zmag, a je to bilo premalo za zmago proti aktualnim prvakom. Vse ostalo je namreč odšlo na Dolenjsko, saj sta po dve zmagi zabeležila Cvetko in Hribar, eno pa je prispeval še Novak. Tekma se je na stran Krke prevesila že v prvem krogu obračuna, ko sta Cvetko in Hribar izvlekla težki tekmi proti Darku Jamšku in Janezu Petrovčiču. Hribar je po zaostanku z 0:2 v petem nizu z 11:9 premagal Jamška, Cvetko pa je prav tako po zaostanku z 0:2 premagal Petrovčiča z 11:8 v odločilnem nizu. Cvetko je kasneje premagal še Jamška, Hribar pa Petrovčiča, ki tokrat ni imel svojega dne in je v 8. tekmi z 1:3 izgubil še proti Novaku. In po kar 150 minutah igre je zmaga pripadla gostom, ki bodo kapital skušali unovčiti že to soboto, ko bo v Novem mestu na sporedu morda že odločilna 2. tekma finala. Če ne bo potem na sporedu še tretja tekma, spet v dolenjski prestolnici, v sredo, 27. maja.
Pri dekletih so branilke naslova iz NTK Muta na gostovanju pri NTK Arrigoni v Izoli, tokrat ostale praznih rok. Poraz z 2:5 bodo skušale izničiti na domačih mizicah, a če bodo Primorke tudi na Muti zaigrale v kompletni postavi, ne bo nobeno presenečenje, če se naslov državnih prvakinj preseli na obalo. Čeprav Primork še zdaleč ne gre podcenjevati je več kot jasno, da na Koroškem nekaj ni na svojem mestu, saj v ekipi ni Nike Veronik, njena sestra dvojčica pa igra zelo spremenljivo, daleč od njene nekdanje forme. Korošice je tokrat nekaj časa pri življenju držala Vesna Rojko, ki je dobila obe svoji tekmi, proti Urški Čokelj in Lei Paulin. Melita Verhnjak in Zala Veronik pa nista vknjižili zmage. Veronikova je izgubila vse tri tekme proti Čokljevi, Paulinovi in Jani Ludvik, ki je bila 100 % in prispevala dve točki. Zmago je v 7. tekmi potrdila Paulinova, ki je s 3:1 premagala Zalo, kar je roko na srce veliko presenečenje. Glede na formo v končnici se utegne zgoditi, da bomo v letošnji sezoni dobili nove državne prvakinje, in naslov naj bi po osmih letih (enkrat NTK Muta in sedemkrat Fužinar Interdiskonta), odšel s Koroške.
Seveda je potrebno odigrati še povratne in potem morebitni tretji – odločilni tekmi, in je bolj kot ne jasno, da bosta naslova pripadla Dolenjcem, če ne bo oscilacij v igri Krkinih mladcev, in Primork, a le če bo Jana Ludvik igrala v takšni formi, kot na zadnjih dveh tekmah.
Rezultata prvih finalnih tekem, moški: Fužinar Interdiskont – Krka 3:5 (Jamšek – Hribar 2:3, Horvat – Novak 3:0, Petrovčič – Cvetko 2:3, Horvat – Hribar 3:1, Jamšek – Cvetko 1:3, Petrovčič – Novak 1:3, Horvat – Cvetko 3:0, Petrovčič – Hribar 0:3); Ženske: Arrigoni Izola – Muta 5:2 (Čokelj – Rojko 2:3, Paulin – Verhnajk 3:1, Ludvik – Z. Veronik 3:0, Paulin – Rojko 1:3, Čokelj – Z. Veronik 3:2, Ludvik – Verhnjak 3:0, Paulin – Z. Veronik 3:1).

Slika: Kljub porazoma proti Horvatu, sta Cvetko in Hribar potrdila, da na Dolenjskem želijo še 4. naslov državnih prvakov.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Zmagi za Dolenjce in Primorke!