Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Krka osvojila še četrti naslov državnega prvaka

 

Namizni tenis/ Dolenjci tudi brez Slatinška najboljši

NTK Krka državni prvakiNovo mesto – Spodbujani z velikim številom domačih navijačev ter na krilih Petra Hribarja, ki je dobil uvodni dvoboj tretje finalne tekme, proti „nepremagljivemu" Mitji Horvatu, so igralci Krke še četrtič zapovrstjo postali državni namiznoteniški prvaki. Pri domačih so se sicer tokrat odločili za taktično spremembo, saj je že v 1. krogu ob Tilnu Cvetku in Petru Hribarju, namesto Tilna Novaka, zaigral izkušeni Neven Karković. Tudi gostje so nekoliko zarotirali ekipo in na prvo pozicijo postavili Darka Jamška, na drugo Mitjo Horvata, na tretjo pa Janeza Petrovčiča. Rošada se je obrnila v prid Dolenjcev, ki so si v 1. krogu priigrali prednost s 3:0.

Hribar je prišel do ene svojih največjih zmag v karieri in s 3:0 porazil Horvata, Cvetko je bil prav tako s 3:0 boljši od Petrovčiča, Karković pa je s 3:1 ugnal Jamška.
Naprej je bil obračun bolj izenačen. Horvat je uspel po petih nizih odpraviti Cvetka, Petrovčič prav tako po petih nizih pa Karkovića. Toda tokratni veliki junak Hribar je ostal trden in neporažen tudi proti Jamšku. Pri rezultatu 4:2 sta se srečala Cvetko in Jamšek. 31-let mlajši Tilen, ki mimogrede prihaja s Koroške, je slavil s 3:0 in svoji ekipi prinesel četrti zaporedni naslov državnih prvakov. Ob dejstvu, da zaradi spora končnice prvenstva ni odigral najboljši igralec rednega dela, Uroš Slatinšek, je zmaga mladih Dolenjcev, za katere je igral tudi Tilen Novak, izredno lep uspeh in napoved, da na Dolenjce kaže računati tudi v naslednjih sezonah.
Zgodba o novem bleščečem uspehu NTK Krka Novo mesto se je pravzaprav začela pred dvema letoma, ko se je predsednik NTK Krka Tomaž Kralj s kolegi odločil v najzahtevnejšo državno ligo ob prvi poslati še drugo ekipo, v kateri sta se kalila in prekalila predvsem, sedanja zvezdnika, Cvetko in Hribar. O tej odločitvi pove nekdanji igralec in nekdanji predsednik novomeškega kluba ter aktualni predsednik slovenske namiznoteniške krovne organizacije mag. Marjan Hribar naslednje: „Predsednik NTK Krka Tomaž Kralj je bil pred dvema letoma vizionar, predvsem pa je zaupal mladim. Tako lahko rečem, da je podpisan pod današnjo zgodbo o četrtem velikem uspehu NTK Krka, tokrat v odlični režiji Cvetka, Hribarja in Karkovića, Novak pa je svoje k uspehu dodal v prvi tekmi. Kralju je uspelo ob velikem osebnem odrekanju in predanem delu za klub in verjamem, da je zaradi tega v mnogočem trpela njegova družina, v kateri pa je imel in ima vso podporo. Ne pozabimo, da je pod njegovim vodstvom tudi letos uspel veliki mednarodni dogodek na Otočcu, ki se ga je udeležilo 340 igralk in igralcev iz vsega sveta."
Po zmagi v Dolenjskem namiznoteniškem centru Drgančevje in novem naslovu državnega prvaka pa je bil zadovoljen tudi predsednik NTK Krka, Tomaž Kralj: „Vodstvo kluba je verjelo v končno zmago, prav tako igralci, ki so garali, zdržali nekatere nepričakovane pritiske. NTK Krka je velik klub, ki zna osvajati trofeje. Skratka, vse smo zdržali, zasluženo smo postali prvaki. Ne, ne bomo se kopali v soju žarometov, pač pa imamo v mislih novo sezono in že jutri se sestane vodstvo kluba, da oceni letošnjo sezono in se pripravi na organizacijo jesenskega velikega mednarodnega turnirja na Otočcu, kjer bodo igrali nekateri najboljši mladi iz vsega sveta. Skratka, iskrene čestitke ekipi, ki je v treh finalnih bojih dokazala svojo zrelost."
Krka – Fužinar Interdiskont (3. tekma) 5:2 (Hribar – Horvat 3:0, Cvetko – Petrovčič 3:0, Karković – Jamšek 3:1, Cvetko – Horvat 2:3, Hribar – Jamšek 3:1, Karković – Petrovčič 2:3, Cvetko – Jamšek 3:0).

Slika: Čeprav so v končnici igrali brez Slatinška, so mladci Cvetko, Hribar in Novak, s pomočjo izkušenega Karkovića, potrdili prevlado v Sloveniji

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Krka osvojila še četrti naslov državnega prvaka