Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Želijo si čim več uvrstitev na glavni turnir!

 

Namizni tenis/ Začelo se bo svetovno člansko prvenstvo

Alex GaličLjubljana – Prihodnji torek, 30. maja se bo v nemškem Düsseldorfu začelo člansko svetovno prvenstvo, na katerem bo nastopilo tudi sedem slovenskih igralcev in igralk. Selektorja Jože Urh om Vesna Ojsteršek sta določila, da bodo slovenske barve na SP zastopali: Bojan Tokić, Jan Žibrat, Deni Kožul, Darko Jorgić, Manca Fajmut, Alex Galič in Ana Tofant, ki so v minulih dneh imeli tudi krajše posebne priprave, ki še potekajo. Cilj naših fantov in deklet je čim več uvrstitev na glavni turnir, Bojan Tokič in morebiti kakšna izmed deklet, predvsem Alex Galič, pa gotovo imajo nekoliko višje cilje, toda vse je odvisno od trenutne forme, ter tudi žreba oz. nasprotnikov.

Dekleta zadnje priprave na nastope opravljajo v Švedskem centru Eslov, domačem klubu naše reprezentantke Alex Galič. Spremlja jih selektorka Vesna Ojsteršek, ki je o pričakovanjih pred prvenstvom povedala: „Težko je karkoli napovedati, saj še ni znan žreb. Vsekakor največ pričakujem od Alex Galič in Mance Fajmut. Upam, da bi obe prišli v finalni del, za kaj več pa bo veliko odvisno od danega žreba, trenutne forme in sreče. Manca nas je na zadnjem SP za posameznice lepo presenetila in prišla med 64 najboljših, kar bo težko ponoviti, a pustimo se presenetiti. Alex je sicer zadnji teden imela zdravstvene težave, tako da moramo manjkajoče treninge hitro nadomestiti in upam, da se bo povrnila v svojo dobro formo, ki jo je imela pred boleznijo. Verjamem, da ji bo to uspelo in da bo prav na SP pokazala kaj vse, česar je sposobna. Za Ano pa je to prvo SP med posameznicami in vsaka zmaga v skupini bo zanjo velik uspeh."
Moški del ekipe medtem pod budnim očesom mladinske selektorke Andreje Ojsteršek Urh in v.d. selektorja moških Jožeta Urha, trenira v Saarbrücknu, kjer že vrsto let uspešno igra naš prvi igralec Bojan Tokič. Jože Urh, sicer vodja nacionalnega namiznoteniškega centra na Otočcu, ki bo ekipo spremljal tudi na SP, je povedal: „Igralci trenirajo dobro in so seveda motivirani. Trenutno večjih zdravstvenih težav ni, tudi Bojan Tokič počasi sanira poškodbo kolena, ki ga ovira že kar lep čas. Cilji pred SP so seveda različni, osnovni cilj je za vsakega igralca potrditev svoje pozicije na svetovni jakostni lestvici. Bojan bi z uvrstitvijo med 32 najboljših nekako dosegel tisto svojo veljavo, uvrstitev med 16 ob vrhunski igri ni nemogoča, je pa seveda pogojena z več faktorji, meda katerimi sta najpomembnejša dobra igra in ugoden žreb. Ostali igralci bodo na SP lahko igrali bolj sproščeno in iskali svojo priložnost. Glavni žreb bi bil za vsakogar že dober, če ne kar vrhunski rezultat. Tudi individualne pozitivne posamične zmage ne gre zanemariti, seveda pa je še posebej za mlajše cilj tudi pridobivanje izkušenj."
Bojan Tokić – To bo njegov 10. nastop na svetovnih prvenstvih. Debitiral je pred 18 leti v Eindhovnu, njegova dosedanja najboljša uvrstitev pa je šestnajstina finala leta 2009 v japonski Yokohami. Letos je s svojo klubsko ekipo prišel do polfinala lige prvakov in Bundeslige, gostiteljski Düsseldorf pa zelo dobro pozna. Jan Žibrat – Na SP je debitiral pri 15. letih v Zagrebu leta 2007. Pred dvema letoma v Suzhouju se je prvič prebil v finalni del. V zadnjih letih je imel nekaj težav s poškodbami, a letos je bil 2. najkoristnejši igralec 3. Bundeslige. Darko Jorgič – Njegovo drugo SP med posamezniki po debiju leta 2015. Nekdanji prvi mladinec Evrope in sveta trka na vrata najboljše stoterice. Z dobrimi nastopi v Düsseldorfu bi lahko dosegel ta mejnik. Ravnokar je postal italijanski državni prvak, prihodnje leto se seli v 1. Bundesligo. Deni Kožul – Debi na SP za državnega prvaka iz leta 2016. Skupaj z Jorgićem je osvojil naslov italijanskega državnega prvaka, na veliko sceno je stopil z bronasto kolajno na EP do 21 let, ki si jo je ravno tako 'razdelil' z Darkom Jorgičem.
Manca Fajmut – Za Manco že 6. nastop na svetovnih prvenstvih. Konec tedna je z Dr. Ćasl osvojila hrvaški državni naslov. Pred dvema letoma je na Kitajskem prišla v finalni del in se uvrstila v 2. krog. Alex Galič – Trenutno naša najboljša igralka, letos prvič tudi državna prvakinja. 133. igralka sveta, ki zadnja leta svoj čas preživlja na poti med Avstrijo, Švedsko in Francijo. To bo njen 3. nastop na SP – že na debiju leta 2013 v Parizu se je prebila v glavni del, ta uspeh ponovila tudi v Suzhouju. Ana Tofant – Debitantka na svetovnih prvenstvih in pri 18 letih najmlajša članica slovenske odprave. Tofantova je s treningi pričela šele oktobra 2010 pri 11 letih, nato pa je sledil meteorski vzpon. Trenutno drži 1. mesto na treh jakostnih lestvicah NTZS (mladinke, članice do 21 let in članice).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Želijo si čim več uvrstitev na glavni turnir!