Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Podpira jih tudi Bojan Tokić

 

Namizni tenis/ Uroš Slatinšek z novim društvom do novih izzivov pri delu z mladimi

ŠD SU Novo mestoSlovenski profesionalni trener in še vedno eden najboljših igralcev namiznega tenisa pri nas, 38-letni Uroš Slatinšek, je že pred letošnjim poletjem začel pisati novo poglavje v svoji športni karieri. Ob podpori igralcev in staršev, ki so pod njegovim okriljem trenirali tudi 10 let, je namreč zaživelo novo Športno društvo SU Novo mesto, ki je svoje prostore dobilo v novo zgrajenem Športnem centru Livada. Delovanje novoustanovljenega Športnega društva SU Novo mesto pa ni usmerjeno le v namizni tenis, temveč nasploh v šport za mlade in malo starejše.

„Namizni tenis in šport nasploh nista le moja dolgoletna služba, je moje življenje, kateremu se posvečam že 30 let. Verjamem v šport in vrednote, ki sem jih pridobil v življenju kot športnik in kot človek, zato bom vso svojo energijo vložil, da jih uresničim v našem Športnem društvu SU," je odločen Uroš Slatinšek, diplomant Fakultete za šport s strokovnim izpitom na področju športa, predavatelj, mentor, dolgoletni slovenski reprezentant in tudi danes eden najboljših igralcev namiznega tenisa na sončni strani Alp. Ob tem Uroš dodaja: „Veseli me dejstvo, da so me skoraj vsi otroci in njihovi starši, ki so z menoj že od začetka svoje športne poti, prepoznali ne samo kot njihovega trenerja, ampak tudi kot človeka, vrednega zaupanja, in z menoj zakorakali po novi poti, ki ne bo lahka. Zahvaljujem se vsem, ki ste me v težkih časih podprli in mi dali krila in zagon k novim uspehom nasproti. S takšnimi ljudmi okoli sebe, se veselim prihodnosti".
Slatinška še posebej veseli, da jih podpira tudi vrsto let najboljši slovenski igralec Bojan Tokič. Treningi namiznega tenisa potekajo namreč za vse selekcije že od začetka junija, ko se jim je za zaključek sezone in v podporo pridružil tudi najboljši igralec namiznega tenisa pri nas, Bojan Tokič. Pred nekaj dnevi so mladi namiznoteniški igralci opravili kondicijsko-tehnične priprave na otoku Pagu, kjer jih je gostil predsednik Hrvaške namiznoteniške zveze. Na treningih so sodelovali tudi z legendarnim trenerjem Milanom Štenclom, ki je imel pod svojem okriljem tudi evropskega prvaka Jean Michela Saiva, Zorana Primorca in Vladimirja Samsonova. „Veliko smo trenirali, nismo pa pozabili na druženje in širjenje dobre energije. Sujevci namreč gradimo našo športno pot ne samo s treningi, ampak tudi na temeljih športnega duha in prijateljstva," je izpostavil Slatinšek.
Seveda z delom Slatinška in sploh delovanjem novega kluba so poleg igralcev, zadovoljni tudi njihovi starši „Kot starš otroka, ki je pri Urošu vzljubil šport in namizni tenis, lahko samo rečem, da se veselim, da bodo naši otroci še vedno trenirali pod njegovo taktirko v našem novem društvu. Lepo je videti, da lahko vsi stopimo skupaj in naredimo nekaj dobrega za naše otroke. Bravo vsi!" je povedal Branko Zupančič, oče enega od igralcev, Domna Zupančiča.
Sam Slatinšek pa je ob koncu dodal, da v klubu potekalo tudi vpisi novih igralcev. Že 21. avgusta bodo v Športnem društvu SU Novo mesto, ki ga odlikuje znanje, izkušnje in veliko športno srce, začeli s treningi v vseh selekcijah, vključno s šolo namiznega tenisa. Vpis poteka vsak dan od 15. do 17. ure v ŠC Livada, Novo mesto. Dodatne informacije pa dobite preko e-pošte: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali po telefonu 041 374 213. Dejavnosti društva pa lahko spremljate tudi na Facebooku.. „Vabljeni vsi ljubitelji bele žogice, da se nam pridružite in spoznate vse lepote najhitrejše igre z žogo na svetu!" dodaja Uroš Slatinšek.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Podpira jih tudi Bojan Tokić