Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Fantje po pričakovanjih, presenečenja med dekleti

 

Namizni tenis/ Odigran 3. krog tekmovanja v ligaškem DP

Matic SlodejLjubljana – V 3. krogu tekmovanja v I. moški namiznoteniški ligi, ki je postregel z nekaj zanimivimi dvoboji, ni bilo nobenih presenečenj, saj so doseženi pričakovani rezultati. Povsem drugače je pri dekletih, kjer se že dolgo ni zgodilo toliko tako dramatičnih dvobojev in toliko presenečenj. Na vseh petih tekmah je namreč bilo potrebno odigrati najmanj osem iger in na najmanj treh dvobojih so se zgodila presenečenja, med drugim so pred domačimi navijači izgubile aktualne prvakinje iz Izole. Med fanti, kjer sta bila v ospredju prekmursko-štajerski in primorsko-koroški spopad, je bilo tudi najbolj dramatično, a nikakor vprašljivo kdo bo osvojil obe točki.

Mariborčani so še lažje kot je bilo pričakovati premagali izkušeno ekipo Sobote. Pri gostiteljih sta povsem odpovedala veterana Bojan Pavič in Gaj Vidmar, ki sta izgubila vse svoje dvoboje, prvi tri, drugi dva. Zato sta zmagi Tomaža Roudija proti obema prvima igralcema ŽNTK Maribor bili premalo za kakšno presenečenje.
Tudi v Izoli so favoriti s Koroške potrdili to vlogo in premagali mlado domačo ekipo, toda zmaga nikakor ni bila lahka in enostavna. Bilo je izjemno negotovo, saj so se le tri igre od osmih končale gladko 3:0, pet pa je bilo sila tesnih. Izkušeni Mitja Horvat je po pričakovanju dobil vse tri svoje dvoboje, kar pomeni, da je sam povedel s 3:0, a tudi on je imel kar nekaj težav proti primorskima mladcema Matijo Novelom in Erikom Paulinom. Preostali točki za Korošce je osvojil še en „veteran" Janez Petrovčič. Državni prvaki iz Novega mesta so na ljubljanskem Kodeljevem imeli zgolj nekoliko težji trening, saj Cvetko, Hribar in Novak igralcem Kajuh Slovana niso prepustili niti ene same točke. V Lučah v Savinski dolini pa se je po pričakovanju pisala zgodovina, saj so novinci med prvoligaši, igralci NTK Savinja Lean rešitve, po dveh uvodnih porazih, dosegli svojo prvo prvoligaško zmago sploh. Proti skromni ekipi iz Ptuja so Jure Slatinšek, Oskar Rosc in Miha Grampovčnik izgubili eno samo točko, ko je Luka Krušič ugnal Rosca, vse ostalo pa je pripadlo gostiteljem. Peta tekma tega kroga v Mengšu bo šele v torek, in čeprav so igralci Keme Puconci v prednosti, niti izkušeni gostitelji niso brez možnosti.
Kot rečeno je med dekleti bilo veliko zanimivih in dramatičnih dvobojev, ki so postregli s številnimi presenečenji. Vsekakor je največje presenečenje poraz državnih prvakinj in Arrigonija, ki so v Izoli klonile proti zaloški Vesni. Čeprav so gostje nastopile brez nekdanje Izolčanke Kristine Rahotin Pavič, so predvsem po zaslugi treh točk Ivane Zera in dveh Tjaše Supanič, Založanke zasluženo slavile. Predvsem je prijetno presenetila Supaničeva, ki je med drugim najbrž prvič v karieri premagala tudi Jano Ludvik. Zelo zanimivo in dramatično je bilo tudi na Kodeljevem, kjer je za Kajuhovke nastopila odlična Špela Polončič. Prav zaradi tega so Korošice, na čelu z Vesno Rojko dosegle tesno zmago, čeprav je tudi Rojkova izgubila proti Lari Opeki. Vsekakor je do presenečenja prišlo tudi na Ptuju, kjer so gostiteljice izgubile proti Pucončankam. Staša Matis, Ana Kovačec in Nuša Vogrinčič so dejansko dosegle odličen rezultat, čeprav so vse tri bile poražene proti prvi gostiteljici Katji Krajnc. Mnogi so pričakovali, da se bo zgodovina pisala tudi v Preserju, kjer bi novinke v eliti, igralke Preserja, morale osvojiti svoje prve prvoligaške točke. Toda s tem se niso strinjale igralke Jesenic. Pri gostiteljicah je odpovedala zlasti Rebeka Lukič in zato sta prvi točki Jesenic več kot zasluženi. Igralke Logatca so proti gostjam z Goriškega pričakovano slavile, saj se več kot močno čuti vrnitev Nine Zupančič, ki je tudi tokrat osvojila vse tri točke, dve pa je dodala še Katja Gutnik.
Rezultati 3. kroga v I. SNTL, moški:
Savinja Lean rešitve – Ptuj 5:1 (O. Rosc – Šegula 3:2, Slatinšek – Drčič 3:0, Grampovčnik – Krušič 3:1, Slatinšek – Šegula 3:0, O. Rosc – Krušič 1:3, Grampovčnik – Drčič 3:1).
Kajuh Slovan – Krka 0:5 (Pintar – Hribar 2:3, A. Novak – T. Novak 1:3, Peperko – Cvetko 0:3, A. Novak – Hribar 2:3, Pintar – Cvetko 0:3)..
Arrigoni Izola – Fužinar Interdiskont 3:5 (Novel – Petrovčič 2:3, Paulin – Poročnik 3:0, Vigini – Horvat 0:3, Paulin – Petrovčič 3:2, Novel – Horvat 2:3, Vigini – Jamšek 3:0, Paulin – Horvat 2:3, Vigini – Petrovčič 1:3).
Sobota – Maribor 2:5 (Roudi – Piljak 3:0, Pavič – Črepnjak 0:3, Vidmar – Slodej 0:3, Pavič – Piljak 1:3, Roudi – Slodej 3:0, Vidmar – Črepnjak 0:3, Pavič – Slodej 2:3).
Mengeš – Kema Puconci (preloženo na torek, 24.10. ob 17,00).
Vrstni red: 1. Krka 6, 2. Fužinar Interdiskont 6, 3. ŽNTK Maribor 6, 4. Kema Puconci (-1) 4, 5. Sobota 2, 6. Menegeš (-1) 2, 7. Savinja Lean rešitve 2, 8. Arrigoni Izola 0, 9. Kajuh Slovan 0, 10. Ptuj 0.
Rezultati 3. kroga v I. SNTL, ženske:
Preserje – Jesenice 4:5 (Kete – Bolte 1:3, Letnar – Jančič 3:0, Lukič – Smolej 3:2, Letnar – Bolte 3:1, Kete – Smolej 1:3, Lukič – Jančič 2:3, Letnar – Smolej 3:1, Lukič – Bolte 1:3, Matjašič – Jančič 0:3).
Kajuh Slovan – Muta 4:5 (Šabanov – Staniša 3:1, Opeka – Kadiš 3:0, Novak – Rojko 1:3, Opeka – Staniša 1:3, Šabanov – Rojko 0:3, Novak – Naglič 3:0, Opeka – Rojko 3:2, Novak – Staniša 0:3, Šabanov – Naglič 1:3).
Arrigoni Izola – Vesna Zalog 3:5 (Čokelj – Zera 1:3, Paulin – Trelec 3:0, Ludvik – Supanič 0:3, Paulin – Zera 2:3, Čokelj – Supanič 0:3, Ludvik – Trelec 3:0, Paulin – Supanič 3:1, Ludvik – Zera 2:3).
Ptuj – Kema Puconci 4:5 (Belaj – Vogrinčič 0:3, Krajnc – Kovačec 3:1, Butkovska Tomanič - Matis 1:3, Krajnc – Vogrinčič 3:1, Belaj – Matis 1:3, Butkovska Tomanič – Kovačec 1:3, Krajnc – Matis 3:2, Butkovska Tomanič – Vogrinčič 3:1, Belaj – Kovačec 2:3).
Logatec – Letrika 5:3 (Smiljanič – Mavri 0:3, Gutnik – Kalut 3:0, Zupančič – Vidmar 3:1, Gutnik – Mavri 1:3, Okorn – Vidmar 0:3, Zupančič – Klaut 3:0, Gutnik – Vidmar 3:0, Zupančič – Mavri 3:1).
Vrstni red: 1. Muta 6, 2. Vesna Zalog 6, 3. Arrigoni Izola 4, 4. Logatec 4, 5. Ptuj 4, 6. Kajuh Slovan 2, 7. Jesenice 2, 8. Kema Puconci 2, 9. Preserje 0, 10. Letrika 0.
Rezultati 2. kroga v II. SNTL, moški: Cornilleau Mengeš – Muta 5:4, Vesna Zalog – Fužinar Interdiskont II 0:5, Ilirija – PPK Rakek 1:5, Melamin Kočevje – Logatec 5:1, Cornilleau Mengeš – Fužinar Interdiskont II 4:5, Vesna Zalog – Muta 1:5, Ilirija – Logatec 5:3, Melamin Kočevje – PPK Rakek 5:2, Tempo Velenje – Prebold 5:1.
Vrstni red: 1. Fužinar Interdiskont II 8, 2. Muta 6, 3. Melamin Kočevje 6, 4. PPK Rakek 6, 5. Cornilleau Mengeš 4, 6. Tempo Velenj 2, 7. Ilirija 2, 8. Logatec 2, 9. Vesna Zalog 0, 10. Prebold 0.
Rezultati 2. kroga v III. SNTL, moški: Cirkovce – Kema Puconci II 5:2, Križe – Vrhnika 5:3, Royal Beach Škofja Loka – Gorica 3:5, Kajuh Slovan – ŠU Novo mesto 1:5, Križe – Gorica 5:0, Royal Beach Škofja Loka – Vrhnika 2:5, Kajuh Slovan – Metlika 5:2.
Vrstni red: 1. SU Novo mesto 6, 2. Cirkovce 6, 3. Križe 6, 4. Vrhnika 4, 5. Kajuh Slovan II 2, 6. Metlika 2, 7. Kema Puconci II 2, 8. Gorica 2, 9. Royal Beach Škofja Loka 0.

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Fantje po pričakovanjih, presenečenja med dekleti