Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Fužinar Interdiskont in Vesna Zalog pokalna prvaka

 

Namizni tenis/ Na Koroškem odigrana finalna turnirja Slovenskega pokala

NT Pokal Slovenije ženskeRavne na Koroškem – Tik pred božičnimi prazniki sta v Ravnah na Koroškem potekala finalna turnirja namiznoteniškega Pokala Slovenije za sezono 2017/18, na katerih so nastopile po štiri najboljše ekipe iz predtekmovanj. V moški konkurenci sta nastopili kar dve domači ekipi, prva in druga ekipa Fužinarja Interdiskonta. Zraven sta bili še ekipi Mengša in Keme Puconci. Pri članicah pa so se za Pokal Slovenije borile ekipe: Vesne Zalog, Sobote, Ljubljane in Mengša.

In po odigranih polfinalnih in finalnih dvobojih, so se uresničile napovedi, saj sta naslova osvojila (prvič v zgodovini) prva favorita, igralci domače ekipe Fužinarja Interdiskonta I, brez večjih težav, ter igralke Vesne Zalog, ki so se zelo utrudile proti mladim sosedam iz Mengša. Po pravilniku je žrebanje polfinalnih parov bilo tik pred začetkom tekmovanja, in favorizirane ekipe so se izognile že polfinalnih spopadov oz. „finala pred finalom". V finala sta se nekako po pričakovanju uvrstili ekipi Fužinarja Interdiskonta in Keme Puconci, pri fantih ter Vesna Zalog in Mengeš pri dekletih.
Koroško – prekmurski finalni spopad je sicer prinesel zanimivo igro, toda vprašanje zmagovalca ni bilo vprašljivo niti en trenutek. Gostje so uspeli osvojiti le dve točki, ko sta Tomaž Pelcar in Bojan Ropoša premagala domačega veterana, 48-letnega Darka Jamška. Po drugi strani pa sta Mitja Horvat in Janez Petrovčič bila nepremagljiva, saj sta osvojila vseh pet svojih iger, prvi tri, drugi pa dve. Zato so se Korošci zasluženo veselili svoje prve krone v samostojni Sloveniji sploh, lanskoletni pokalni prvaki iz Puconcev pa so se tokrat morali zadovoljiti z 2. mestom. V boju za 3. mesto je ekipa Mengša brez težav ugnala drugo domačo ekipo.
Pri dekletih je bilo izjemno dramatično in negotovo, ekipa Mengša, ki sploh ne nastopa v ligaškem tekmovanju pa je skorajda premagala vodilno prvoligaško ekipo Vesno Zalog. Obetavna mlada Katarina Stražar je uspela premagati vse tri igralke Vesne, z Ivano Zero in Kristino Pavič Rahotin na čelu. Tudi Tara Kobetič je premagala Kristino za vodstvo Mengša 3:1, toda na koncu so izkušenejše Založanke le zasluženo slavile, čeprav bi lahko bila zaslužena tudi zmaga Mengšank, saj je 15-letna Tara Kobetič svoja dvoboja proti Špeli Trelec in Ivani Zera izgubila 2:3, čeprav je pred tem vodila 2:1. Tretje mesto je pripadlo igralkam Ljubljane, za katero nastopata tudi 20-letni dvojčici Zala in Nika Veronik, ki iz neznanega razloga ne igrata v ligaških tekmovanjih in v slovenski reprezentanci.
Rezultati, moški, polfinale: Mengeš – Fužinar Interdiskont I 2:5, Fužinar Interdiskont II – Kema Puconci 1:5, za 3. mesto: Fužinar Interdiskont II – Mengeš 0:5.
Za 1. mesto: Fužinar Interdiskont I – Kema Puconci 5:2 (Jamšek – Pelcar 2:3, Horvat – Norčič 3:0, Petrovčič – Ropoša 3:1, Horvat – Pelcar 3:0, Jamšek – Ropoša 1:3, Petrovčič – Norčič 3:0, Horvat – Ropoša 3:0).
Rezultati, ženske, polfinale: Mengeš – Ljubljana 5:2, Sobota – Vesna 0:5, za 3. mesto: Ljubljana – Sobota 5:2.
Za 1. mesto: Mengeš – Vesna Zalog 4:5 (N. Kobetič – Zera 0:3, Stražar – Trelec 3:1, T. Kobetč – Pavič Rahotin 3:1, Stražar – Zera 3:1, N. Kobetič – Pavič Rahotin 0:3, T. Kobetič – Trelec 2:3, Stražar – Pavič Rahotin 3:0, T. Kobetič – Zera 2:3, N. Kobetič – Trelec 0:3).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Fužinar Interdiskont in Vesna Zalog pokalna prvaka