Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

David Orešnik pokopal favorizirane Mariborčane

 

Namizni tenis/ Odigran 11. kroga ligaškega DP

NTK MengešLjubljana – Minuli konec tedna, ko je bil na sporedu 11. krog tekmovanja v obeh prvih namiznoteniških ligah, in ko je bilo na sporedu kar nekaj izjemno zanimivih dvobojev, je največje presenečenje v 1. moški ligi pripravila ekipa Mengša. Čeprav so mnogi pričakovali, da vsi štirje vodilni, ki so si praktično že zagotovili nastop v play offu, Krka, Fužinar Interdiskont, Kema Puconci in ŽNTK Maribor, na gostovanjih v Savinjski dolini, na Obali, na ljubljanskem Kodeljevem in v Mengšu ne bi smeli imeti težav, so Mengšani ugnali favorizirane mariborske „železničarje". Tudi sicer so Mariborčani imeli najtežje delo, kajti izkušeni Klemen Jazbič, Andraž Avbelj in zlasti David Orešnik igrajo v zadnjem času odlično.

Prav Orešnik, ki je že pred tednom dni premagal vse tri igralce Sobote, je tokrat pokopal Mariborčane, saj je premagal tako Slodeja, kot Piljka in Črepnjaka. Kljub porazu so Mariborčani še vedno na mestu, ki jih zanesljivo pelje v končnico, Mengšani pa se borijo za sredino lestvice.
Vodilna Krka je pričakovano slavila v Savinski dolini, saj sta Tilen Cvetko in Peter Hribar bila nepremagljiva tudi za igralce Savinje Lean rešitve, ki so dve točki osvojili, ko sta Jure Slatinšek in Patrik Rosc premagala tretjega dolenjskega igralca Tilna Novaka. Zanimivo je bilo tudi v Izoli, kjer so domači mladci sicer povedli 3:1 proti Prekmurcem iz Puconcev, v nadaljevanju pa so štiri točke osvojili gostje, ki so mimogrede nastopili brez prvega igralca Bojana Ropoša, kar bi se jim lahko maščevalo, kajti šesti in sedmi dvoboj se je končal tesno v njihovo korist. Lahko pa bi bilo tudi drugače in bi točki ostali na Obali. Četrti član „velike četverice", koroški Fužinar Interdiskont je potrdil vlogo favorita na ljubljanskem Kodeljevem, kjer je Kajuh Slovan osvojil eno samo točko. Najlažje delo tega kroga je imela ekipa Sobote, ki je gostila skromne nasprotnike iz Ptuja in jim je brez Bojana Paviča, prepustila le nekaj nizov.
Med dekleti je potekala poslastica na ljubljanskem Kodeljevem, kjer je ekipo Kajuh Slovana gostila vodilna zaloška Vesna. Gostje so potrdile vlogo favoritinj, kajti tokrat je malo odpovedala najboljša domača igralka Lara Opeka, ki je utrpela dva poraza. Po drugi strani pa je Vesna predvsem po zaslugi Ivane Zera, ki je premagala vse tri domače igralke, dosegla še 11. zapovrstno zmago. Aktualne državne prvakinje so tokrat v Izoli gostile prekmursko Kemo in potrdilo se je, da Pucončanke, v nadaljevanju prvenstva, še zdaleč ne igrajo v jesenskem slogu, ko so dosegle kar pet zmag. Tokrat je le Nuša Vogrinčič osvojila dva niza, vse drugo pa je pripadlo razigranim domačinkam. Tudi v Logatcu, kjer so gostovale Gorenjke iz Jesenic je vse bilo jasno že pred tekmo. Zanesljivo so zmagale domače Notranjke, če pa trenerka Sanja Đekić Smiljanič, ne bi v 5. dvoboju namesto Kaje Okorn, za mizico poslala 15-letno Hano Rožmanec, bi bil končni rezultat 5:0. Tako se Logatčanke vse bolj približujejo play offu. Tam so že nekdanje državne prvakinje s Koroške, ki so tokrat še lažje kot je bilo pričakovati slavile na gostovanju pri novinkah v Preserju. Na peti tekmi tega kroga so Ptujčanke potrdile vlogo favoritinj proti gostjam iz Nove Gorice, toda zmaga ni bilo tako lahka. Dva dvoboja je namreč prva domača igralka Katja Krajnc dobila na razliko 3:2, in prav ona je, s tremi točkami, najbolj zaslužna za peto zmago Ptujčank.
Rezultati 11. kroga v I. SNTL – Vzajemna, moški:
Sobota – Ptuj 5:0 (Roudi – Šegula 3:0, Kocuvan – Drčič 3:2, Vidmar – Krušič 3:2, Kocuvan - Šegula 3:0, Roudi – Krušič 3:1).
Mengeš – ŽNTK Maribor 5:3 (Avbelj – Slodej 3:2, Jazbič – Črepnjak 3:2, Orešnik – Pilajk 3:0, Jazbič – Slodej 1:3, Avbelj – Piljak 0:3, Orešnik – Šrepnjak 3:2, Jazbič – Piljak 2:3, Orešnik – Slodej 3:0).
Arrigoni Izola – Kema Puconci 3:5 (Kocjančič – Norčič 0:3, Paulin – Zelko 3:1, Novel – Pelcar 3:2, Paulin – Norčič 3:0, Kocjančič – Pelcar 0:3, Novel – Zelko 2:3, Paulin – Pelcar 2:3, Novel – Norčič 0:3).
Kajuh Slovan – Fužinar Interdiskont 1:5 (Peperko – Petrovčič 2:3, Novak – Poročnik 3:2, Pintar – Horvat 0:3, Novak – Petrovčič 1:3, Peperko – Horvat 0:3, Pintar – Jamšek 2:3).
Savinja Lean rešitve – Krka 2:5 (Grampovčnik – Hribar 2:3, Slatinšek – Novak 3:0, Rosc – Cvetko 2:3, Slatinšek – Hribar 0:3, Grampovčnik – Cvetko 1:3, Rosc – Novak 3:0, Slatinšek – Cvetko 2:3).
Vrstni red: 1. Krka 20, 2. Fužinar Interdiskont 18, 3. Kema Puconci 18, 4. ŽNTK Maribor 16, 5. Sobota 10, 6. Mengeš 10, 7. Savinja Lean rešitve 10, 8. Arrigoni Izola 4, 9. Kajuh Slovan 4, 10. Ptuj 0.
Rezultati 11. kroga v I. SNTL – Vzajemna, ženske:
Logatec – Jesenice 5:1 (Okorn – Smolej 3:0, Zupančič – Jančič 3:0, Gutnik – Bolte 3:0, Zupančič – Smolej 3:1, Rožmanec – Bolte 1:3, Gutnik – Jančič 3:1).
Ptuj – Mahle Letrika 5:3 (Butkovska Tomanič – Mozetič 2:3, Krajnc – Vidmar 3:0, Belaj – Mavri 1:3, Krajnc – Mozetič 3:2, Butkovska Tomanič – Mavrič 1:3, Belaj – Vidmar 3:0, Krajnc – Mavri 3:2, Belaj – Mozetič 3:1).
Arrigoni Izola – Kema Puconci 5:0 (Čokelj – Vogrinčič 3:1, Paulin – Harkai 3:0, Ludvik – Matis 3:0, Paulin – Vogrinčič 3:1, Čokelj – Matis 3:0).
Kajuh Slovan – Vesna Zalog 3:5 (Šabanov – Zera 0:3, Opeka – Supanič 1:3, Novak – Pavlič Rahotin 3:1, Opeka – Zera 2:3, Šabanov – Pavič Rahotin 0:3, Novak – Supanič 3:1, Opeka – Pavič Rahotin 3:1, Novak – Zera 0:3).
Preserje – Muta 2:5 (Lukič – Kadiš 1:3, Letnar – Rojko 1:3, Kete – Staniša 3:2, Letnar – Naglič 3:0, Matjašič – Staniša 0:3, Kete – Rojko 0:3, Letnar – Staniša 0:3).
Vrstni red: 1. Vesna Zalog 22, 2. Arrigoni Izola 20, 3. Muta 16, 4. Logatec 12, 5. Kajuh Slovan 10, 6. Ptuj 10, 7. Kema Puconci 10, 8. Mahle Letrika 4, 9. Jesenice 4, 10. Preserje 2.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis David Orešnik pokopal favorizirane Mariborčane