Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Arrigoni zmagal v Zalogu, vrnil pa se je Grega Komac

 

Namizni tenis/ Nadaljuje se državno ligaško prvenstvo

Grega KomacLjubljana – Poleg pričakovanih rezultatov na štirih tekmah 12. kroga tekmovanja v I. moški namiznoteniški ligi, je konec minulega tedna gotovo zaznamovala vrnitev 48-letnega Gregorja Komaca za zelene mizice. In že na prvi tekmi, na štajersko – prekmurskem derbiju je nekdanji slovenski reprezentant in eden najboljših slovenskih igralcev po osamosvojitvi, pokazal da ni pozabil igrati. Z dvema zmagama, proti Tomažu Roudiju ter Gaju Vidmarju je v veliki meri prispeval k sicer pričakovani zmagi Mariborčanov proti gostom iz Murske Sobote, ki so nastopili brez Bojana Paviča, kar je Štajercem samo olajšalo delo. Z vrnitvijo Komaca se sedaj mariborski „železničarji" lahko vmešajo tudi v boj za naslov državnih prvakov.

Vprašanje pa je, kaj bodo tukaj porekli mladi Dolenjci, ki vodijo na lestvici in branijo naslov iz minulih sezon. Tokrat so Peter Hribar, Tilen Novak in Tilen Cvetko, ki je mimogrede oddal edino točko proti Andražu Novaku, pričakovano premagali goste s Kodeljevega. Na koroško-primorskem spopadu so igralci Fužinarja Interdiskonta potrdili vlogo favorita, a tudi mladi (skupaj: 51 let) Izolčani, ki so nastopili brez Michela Viginija, niso razočarali. Celo povedli so 2:1 v igrah, toda v nadaljevanju jim izkušeni domačini (skupaj:126 let) niso dovolili osvojiti niti enega niza več. Peta tekma tega kroga, derbi med Kemo Puconci in Mengšom je bila preložena na torek, 23.1. ob 18,00.
Med dekleti je bil v ospredju veliki derbi v Zalogu, kjer je vodilna Vesna gostila aktualne državne prvakinje iz Izole. Gostje so potrebovale visoko zmago, da bi lahko prevzele vodstvo na lestvici, in to jim je tudi uspelo, saj so slavile ravno s potrebnih 5:2. Gostje so nastopile brez Urške Čokelj, domačinke pa brez Kristine Pavič Rahotin, kar se je bolj poznalo. Doslej vodilna Vesna je uspela osvojiti le dve točki, potem, ko sta Ivana Zera in Tjaša Supanič premagali izolsko „rezervistko" Mineo Ljuca. Še dvakrat je bilo tesno, ko je Zera osvojila po dva niza proti Jani Ludvik in Lei Paulin, kakorkoli že, pa se je sedaj vse skupaj postavilo na svoje mesto in v finalu play offa bo morebitna tretja tekma odigrana v Izoli. Ostale tekme tega kroga so minile v senci velikega derbija, a kljub temu je bilo sila zanimivo in dramatično v Puconcih, kjer so gostiteljice nekoliko presenetljivo premagale gostje iz Ptuja, pri katerih je vse tri zmage osvojila Katja Krajnc, a sta se v prekmurskih vrstah izkazali 15-letna Ana Kovačec in leto dni starejša Nuša Vogrinčič. Dokaj izenačeno je bilo tudi na Jesenicah, kjer pa so Gorenjke nekoliko presenetljivo dosegle svojo tretjo zmago. Tudi Kajuhovke so presenetile na Koroškem, pri nekdanjih državnih prvakinjah. Lara Opeka in Tjaša Novak sta bili nepremagljivi, saj sta ugnali tudi odlično domačinko Vesno Rojko. V Šempetru, na goriško – notranjskem spopadu pa so pričakovano slavile igralke Logatca, kjer je bila spet odlična Nina Zupančič, še dve točki pa je dodala Katja Gutnik.
Rezultati 12. kroga v I. SNTL-Vzajemna, moški:
Ptuj – Savinja Lean rešitve 1:5 (Šegula – O. Rosc 2:3, Krušič – Grampovčnik 0:3, Drčič – Slatinšek 0:3, Krušič – O. Rosc 3:0, Šegula – Slatinšek 1:3, Drčič – Grampovčnik 1:3).
Krka – Kajuh Slovan 5:1 (Hribar – A. Novak 3:2, Cvetko – Peperko 3:1, T. Novak - Pintar 3:2, Cvetko – A. Novak 0:3, Hribar – Pintar 3:0, T. Novak – Peperko 3:0).
Fužinar Interdiskont – Arrigoni Izola 5:2 (Poročnik – Novel 1:3, Horvat – Kocjančič 3:0, Petrovčič – Paulin 0:3, Horvat – Novel 3:0, Jamšek – Paulin 3:0, Petrovčič – Kocjančič 3:0, Horvat – Paulin 3:0).
ŽNTK Maribor – Sobota 5:1 (Komac – Roudi 3:0, Slodej – Kocuvan 3:0, Piljak – Vidmar 3:0, Slodej – Roudi 0:3, Komac – Vidmar 3:1, Piljak – Kocuvan 3:0).
Kema Puconci – Mengeš (preloženo na torek, 23.1.)
Vrstni red: 1. Krka 22, 2. Fužinar Interdiskont 20, 3. Kema Puconci (-1) 18, 4. ŽNTK Maribor 18, 5. Savinja Lean rešitve 12, 6. Mengeš (-1) 10, 7. Sobota 10, 8. Arrigoni Izola 4, 9. Kajuh Slovan 4, 10. Ptuj 0.
Rezultati 12. kroga v I. SNTL-Vzajemna:
Kema Puconci – Ptuj 5:4 (Kovačec – Belaj 3:0, Matis – Komovec 3:2, Vogrinčič – Krajnc 1:3, Matis – Belaj 2:3, Kovačec – Krajnc 0:3, Vogrinčič – Komovec 3:0, Harkai – Krajnc 1:3, Vogrinčič – Belaj 3:0, Kovačec – Komovec 3:0).
Jesenice – Preserje 5:3 (Jančič – Kete 3:1, Bolte – Lukič 1:3, Smolej – Letnar 0:3, Bolte – Kete 3:0, Jančič – Letnar 1:3, Smolej – Lukič 3:0, Bolte – Letnar 3:1, Smolej – Kete 3:1).
Muta – Kajuh Slovan 2:5 (Kadiš – Novak 0:3, Rojko – Šabanov 3:0, Staniša – Opeka 0:3, Rojko - Novak 2:3, Naglič – Opeka 0:3, Staniša – Šabanov 3:1, Rojko – Opeka 1:3).
Vesna Zalog – Arrigoni Izola 2:5 (Trelec – Ludvik 1:3, Zera – Ljuca 3:1, Supanič – Paulin 1:3, Zera – Ludvik 2:3, Trelec – Paulin 0:3, Zera – Paulin 2:3).
Mahle Letrika – Logatec 3:5 (Kompara – Gutnik 0:3, Mavri – Okorn 3:0, Mozetič – Zupančič 0:3, Mavri – Gutnik 3:2, Vidmar – Zupančič 1:3, Mozetič – Okorn 3:0, Mavri – Zupančič 0:3, Mozetič – Gutnik 0:3).
Vrstni red: 1. Arrigoni Izola 22, 2. Vesna Zalog 22, 3. Muta 16, 4. Logatec 14, 5. Kajuh Slovan 12, 6. Kema Puconci 12, 7. Ptuj 10, 8. Jesenice 6, 9. Mahle Letrika 4, 10. Preserje 2.
Rezultati 7. kroga v II. SNTL, moški: Prebold – Tempo Velenje 0:5, Muta – Comilleau Mengeš 2:5, Fužinar Interdiskont II – Vesna Zalog 5:1, PPK Rakek – Ilirija 2:5, Logatec – Melamin Kočevje 0:5, Fužinar Interdiskont II – Comilleau Mengeš 3:5, Muta – Vesna Zalog 5:2, Logatec – Ilirija 5:1, PPK Rakek – Melamin Kočevje 0:5.
Vrstni red: 1. Melamin Kočevje 22, 2. Cornilleau Mengeš 22, 3. Fužinar Interdiskont II 22, 4. Muta 12, 5. Tempo Velenje 12, 6. PPK Rakek 12, 7. Logatec 8, 8. Ilirija 6, 9. Vesna Zalog 6, 10. Prebold 4.
Rezultati 7. kroga v III. SNTL, moški: Kema Puconci II – Cirkovce 5:3, Vrhnika – Križe 4:5, Gorica – Royal Beach Škofja Loka 5:2, ŠD SU Novo mesto – Kajuh Slovan II 5:4, Gorica – Križe 0:5, Vrhnika – Royal Beach Škofja Loka 5:1, Metlika – Kajuh Slovan II 3:5.
Vrstni red: 1. ŠD SU Novo mesto 22, 2. Križe 20, 3. Cirkovce 16, 4. Vrhnika 14, 5. Kajuh Slovan II 10, 6. Kema Puconci 10, 7. Gorica 6, 8. Metlika 4, 9. Royal Becah Škofja Loka 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Arrigoni zmagal v Zalogu, vrnil pa se je Grega Komac