Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Prvaki pohodili Prekmurce, Kajuhovke boljše od Vesne

 

Namizni tenis/ Odigran 2. krog ligaškega državnega prvenstva

NTK Kajuh-SlovanLjubljana – Prvi konec tedna v oktobru je odigran 2. krog v obeh prvih namiznoteniških ligah – Vzajemna in na sporedu je bilo kar nekaj zanimivih, dramatičnih in negotovih dvobojev. Zlasti pri ženskah se je potrdilo, da ima liga več izenačenih ekip, kar pomeni, da bo prvenstvo zanimivo vse do konca. Tudi pri moških se pozna, da je na vrhu nekoliko večja izenačenost, a so Dolenjci, Štajerci in Korošci vseeno razred zase, čeprav je lepa osvežitev tudi mlajša ekipa iz Mengša, ki je komajda prišla med elito, seveda so tukaj prav tako mladi Izolčani, ki bodo še marsikoga s samega vrha tu in tam presenetili.

Čeprav v 2. krogu ni bilo tako izenačeno kot v prvem, ko so se tri od petih tekem končale šele v deveti partiji, to ne pomeni, da tudi tokrat dvoboji niso bili zanimivi. Do svoje druge zmage so v dvoboju s Kajuh Slovanom prišli novinci v ligi, mladi Mengšani, kjer so spet vsi trije igralci najmanj po enkrat zmagali. Brez izgubljenega dvoboja se je z dvema zmagama izkazal Aljaž Frelih, dvakrat je slavil tudi Rok Trtnik, ki je sicer moral priznati premoč Denisa Pintarja, z eno zmago pa se je izkazal tudi Nejc Erjavec, ki je premagal prav Pintarja, boljši od njega pa je bil Andraž Novak.
Do druge zmage v letošnjem državnem prvenstvu so v domači dvorani prišli tudi Mariborčani. S tremi zmagami se je izkazal Danilo Piljak, z dvema pa Matic Slodej, medtem ko je za prvo ekipo Mengša dvakrat slavil David Orešnik, ki je ugnal tudi izkušenega Komca, in enkrat Klemen Jazbič. Svojih prvih dveh točk v letošnji sezoni so se veselili Izolani, ki so na krilih Erika Pavlina in dveh Matije Novela premagali Savinjo. Za goste sta bila po enkrat uspešna Patrik Rosc in Jure Slatinšek.
Petkratni zaporedni državni prvaki, ki so v prvem krogu z minimalnim izidom premagali Arrgioni, so proti Pucončanom do zmage prišli že po šestih dvobojih. Z dvema zmagama sta se izkazala Tilen Cvetko in Lorencio Lupulescu, enkrat je bil uspešen tudi Tilen Novak, za goste je enkrat slavili Tomaž Pelcar, ki je v prvem krogu zabeležil tri zmage, a to ni bilo dovolj za zmago njegove ekipe proti Mariboru. Tako oslabljeni Prekmurci po dveh krogih ostajajo brez osvojene točke.
Med dekleti sta tokrat bila na sporedu dva derbija, kjer so se po zmagi proti aktualnim državnim podprvakinjam, v Zalogu veselile igralke Kajuh Slovana, enako kot povratnice v 1. ligo ljubljanske „železničarke", ki so slavile v Logatcu, kjer je odlično igrala tudi domačinka Nina Zupančič, a njene tri točke so bile vse kar so osvojile Notranjke. Potem, ko so v 1. krogu tesno izgubile proti Logatcu, so varovanke Špele Polončič s Kodeljevega tokrat le prišle do pomembne zmage, saj so v svojih vrstah imele razpoloženo Tjašo Novak, ki je dobila vse tri svoje dvoboje, tudi zadnjega proti Tjaši Supanič. Veliko zaslug za zmago Kajuh Slovana je imela tudi Lara Opeka z dvema zmagama, boljša je bila od Špele Trelec in Ivane Zere, ki je sicer svoji ekipi priborila eno zmago, dvakrat pa je bila uspešna Tjaša Supanič. Na začetku državnega prvenstva se z dvema zmagama lahko pohvalijo tudi igralke Ljubljane, s tremi sanjskimi igralkam, ki so pred nekaj leti obetale največ v Sloveniji. Povratnice v prvoligaško druščino so do nje prišle v Logatcu. V domači ekipi je s tremi zmagami znova blestela Nina Zupančič, zato pa sta v gostujoči ekipi s po dvema zmagama svoj delež k zmagi prispevali sestri dvojčici Nika in Zala Veronik, slednja je v osmi partiji dneva s 3:2 ugnala Katjo Gutnik, ki jo je pred tem s 3:0 premagala tudi Tamara Pavčnik.
Aktualne državne prvakinje, ki so bile v prvem krogu proste, so brez izgubljenega niza premagale Preserje. Po dvakrat sta zmagali Lea Paulin in Urška Čokelj, enkrat je bila uspešna še Minea Ljuca. V dvoboju ekip, ki sta v prvem krogu ostali praznih rok, je zmagovalke odločila šele deveta partija. Za veliko veselje domače ekipe je poskrbela 16-letna Lara Kompara, ki je po hudem boju ugnala 30 let starejšo Barbaro Jančič. Pred tem je za domačo trikrat slavila Tina Mozetič, medtem ko je Kompara dodala še eno zmago, za Jeseničanke je dvakrat zmagala Mojca Smolej, po enkrat pa Nuša Bolte in Jančičeva.
Rezultati 2. kroga v I. SNTL – Vzajemna, moški:
Arrigoni Izola – Savinja 5:2 (Lavrič – P. Rosc 1:3, Paulin – Jovanovič 3:0, Novel – Slatinšek 3:0, Paulin – P. Rosc 3:1, Lavrič – Slatinšek 2:3, Novel – Jovanovič 3:0, Paulin – Slatinšek 3:1).
Cornilleau Mengeš – Kajuh Slovan 5:2 (Erjavec – Pintar 3:0, Trtnik – Peprko 3:1, Frelih – Novak 3:1, Trtnik – Pintar 1:3, Erjavec – Novak 0:3, Frelih – Peperko 3:0, Trtnik – Novak 3:1).
Zavarovalnica Maribor – Mengeš 5:3 (Komac – Orešnik 2:3, Slodej – Avbelj 3:1, Piljak – Jazbič 3:2, Slodej – Orešnik 2:3, Črepnjak – Jazbič 0:3, Piljak – Avbelj 3:0, Slodej – Jazbič 3:0, Piljak – Orešnik 3:1).
Krka – Kema Puconci 5:1 (Cvetko – Zelko 3:0, Lupulesku – Norčič 3:0, Novak – Pelcar 0:3, Lupulesku – Zelko 3:0, Cvetko – Pelcar 3:2, Novak – Norčič 3:1).
Sobota – Fužinar Interdiskont, preloženo na petek, 11.10.
Vrstni red: 1. Cornilleau Mengeš, 2. Krka, 3. Zavarovalnica Maribor vsi po 4, 4. Fužinar Interdiskont (-1), 5. Arrigoni Izola, 6. Kajuh Slovan vsi po 2, 7. Sobota (-1), 8. Mengeš, 9. Kema Puconci, 10. Savinja, vsi brez točk.
Rezultati 2. kroga v I. SNTL – Vzajemna, ženske:
Arrigoni Izola – Preserje 5:0 (Paulin – Letnar 3:0, Čokelj – Kete 3:0, Ljuca – Bartolovič 3:0, Čokelj – Letnar 3:0, Paulin – Bartolovič 3:0,
Logatec – ŽNTK Ljubljana 3:5 (Rožmanec – Z.Veronik 0:3, Zupančič – Pavčnik 3:1, Gutnik – N.Veronik 0:3, Zupančič – Z.Veronik 3:2, Rožmanec – N.Veronik 0:3, Gutnik – Pavčnik 0:3, Zupančič – N.Veronik 3:0, Gutnik – Z.Veronik 2:3).
Vesna Zalog – Kajuh Slovan 3:5 (Trelec – Novak 2:3, Zera – Benčina 3:0, Supanič – Opeka 3:1, Zera – Novak 1:3, Trelec – Opeka 0:3, Supanič – Benčina 3:0, Zera – Opeka 0:3, Supanič – Novak 0:3).
Letrika – Jesnice 5:4 (Kompara – Smolej 1:3, Mozetič – Jančič 3:1, Pavlin – Bolte 0:3, Mozetič – Smolej 3:2, Kompara – Bolte 3:1, Pavlin – Jančič 0:3, Mozetič – Bolte 3:1, Pavlin – Smolej 1:3, Kompara – Jančič 3:2).
Prosta je bila Kema Puconci.
Vrstni red: 1. ŽNTK Ljubljana 4, 2. Kema (-1), 3. Arrigoni Izola (-1), 4. Vesna Zalog, 5. Kajuh Slovan, 6. Logatec, 7. Letrika vsi po 2, 8. Jesenice, 9. Preserje oba brez točk.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Prvaki pohodili Prekmurce, Kajuhovke boljše od Vesne