Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Kristina Erman iz Pomurja v italijanski Eurospin Torres

 

Nogomet ženske/ Slovenska reprezentantka v peti najboljši klub v Evropi

Kristina ErmanBeltinci – Čeprav je jesenski del prvenstva v I. Slovenski ženski nogometni ligi že zdavnaj končan in so Pomurke prepričljivo v vodstvu na lestvici, v najuspešnejšem slovenskem klubu zadnjih let, ne mirujejo. Že s prvim decembrom se je namreč vodstvo ŽNK Teleing Pomurja zahvalilo za sodelovanje slovenski državni reprezentantki Kristini Erman. Čeprav se je strokovni štab pred nekaj dnevi odločil, da Kristini ponudijo priložnost za sodelovanje še v spomladanskem delu tekmovanja, je omenjena igralka naredila nespametno napako, ki je ni mogla spregledati niti disciplinska komisija pomurskega kluba.

Omenjena igralka se je namreč, brez vednosti in dovoljenja odgovornih v klubu, odpravila na testno tekmo oziroma trening v eno od avstrijskih prvoligaških ekip. Na predlog direktorja kluba Štefana Kozica, je bil tudi odgovor disciplinske komisije pričakovan: „Vedno smo bili in bomo za red in disciplino, ter spoštljivi in korekten odnos do posameznika, oziroma v tem primeru – kluba. Tako se strinjamo s predlogom, da se s 1.12.2013 Kristini zahvalimo za sodelovanje in prekinemo sodelovanje z omenjeno igralko", se je glasil odgovor disciplinske komisije, ki ga je podal Simon Marič. Direktor kluba ŽNK Teleing Pomurje Beltinci Štefan Kozic pa je k temu dodal: „Kristina je bila v jesenskem delu prvenstva pomemben člen naše ekipe in mi je dejansko žal, da je prišlo do prekinitve sodelovanja. Vendar se morejo tudi igralke zavedati, da vodstvo kluba vlaga velike napore, da obdrži tako kvaliteto in samo organizacijo kluba na visoki ravni. Zato ne moremo preko samovoljnih dejanj nobenega posameznika, ki deluje v klubu in tudi v prihodnje bomo ravnali enako. Kristini želimo obilo uspeha v svoji nadaljnji karieri"!

In Kristini Erman je že uspel velik met, saj se je uspela dogovoriti za sodelovanje s sedemkratnimi prvakinjami Italije, ekipo Eurospin Torres, ki prihaja iz sicilijanskega mesta Sassari in trenutno zaseda 5. mesto na evropski klubski lestvici. Eurospin Torres že peto leto zapored igra v ženski Ligi prvakov, kjer se jim je tudi letos uspelo uvrstiti med najboljših osem ekip v Evropi, v četrtfinalu pa jih čaka dvoboj z nemško ekipo FFC Turbine Potsdam. Novo moštvo Kristine Erman tudi letos zaseda vrh Serie A, v dosedanjih srečanjih so italijanske šampionke enajstkrat zmagale in samo enkrat remizirale. „Res sem vesela, da sem dobila takšno priložnost. Sedaj moram le pridno trenirati, za kar imam enkratno priložnost, saj bom trenirala z vrhunskimi igralkami, s katerimi vem, da si bom pridobila potrebne izkušnje. Pridobiti pa si moram tudi zaupanje trenerke, da mi bo dala priložnost za dokazovanje. Seveda je pa vse odvisno od mene in od mojega dela na treningih. Okvirno vem, da je delo v klubu Torres res vrhunsko, na visokem nivoju, vendar se tudi boljših od mene ne bojim, to me dela še bolj močno in samozavestno. Vem, da mi je to odlična odskočna deska tako, da moram le pogumno naprej in se pokazati v najboljši luči", je povedala Ermanova.

Njen prestop je zagotovo eden odmevnejših prestopov v slovenskem ženskem nogometu. In tudi zaradi tega so v pomurskem klubu, ne glede na vse dogodke, ki so botrovali odhodu Kristine Erman, lahko ponosni, da je Kristini uspel veliki met. Direktor Štefana Kozic je povedal: „Kristina Erman odhaja v klub, ki se nahaja v samem vrhu Evropskih ženskih nogometnih klubov in je uvrščen v letošnji sezoni med 8 ekip, ki bodo spomladi nadaljevali tekmovanje v Evropski ligi prvakinj. Mislim da je to tudi še ena potrditev dobrega dela v našem klubu, ob tem pa Kristini vsekakor želim, da to priložnost, ki se ji ponuja dobro izkoristi. Zato...Kris, srečno!

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Kristina Erman iz Pomurja v italijanski Eurospin Torres