Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Slovenske prvakinje tretje v Zagrebu!

 

Dvoranski nogomet-ženske/ Tudi tretje mesto je uspeh

ŽNK Teleing PomurjeZagreb - V zagrebški športni dvorani Peščenica je potekal že 12. mednarodni malo nogometni turnir za nogometašice „Agram 2014", na katerem je sodelovalo 12 ženskih ekip iz področja celotnega Balkana. Lanskoletno zmago so branile slovenske državne prvakinje, ŽNTK Teleing Pomurje, ki pa so se tokrat morale zadovoljiti s končnim tretjim mestom, kar je tudi lep dosežek. Zaradi odsotnosti prvega trenerja Bojana Jančarja, je krmilo pomurske ekipe v Zagrebu prevzel njegov pomočnik Sandi Bauer, ki je na turnir popeljal: Andrejo Pavlovski, Stašo Špur, Tjašo Tibaut, Matejo Zver, Andrejo Nikl, Tanjo Vrabel, Moniko Conjar, Nino Marič, Manjo Rogan in Anjo Prša.

„Naše igralke so se, v skupinskem delu tekmovanja najprej pomerile z ekipo Trnave in jo gladko premagale z rezultatom 6:1. Trikrat je zadela Tjaša Tibaut, po enkrat pa so na tem srečanju zadela Nina Marič, Tanja Vrabel in Manja Rogan. V drugem srečanju skupine A so se naše igralke pomerile z "evroligašinjami" iz Osijeka, ekipo, ki zaseda 43. mesto na neuradni evropski lestvici. Naše igralke so tokrat morale priznati premoč hrvaškim državnim prvakinjam, ki so srečanje dobile z rezultatom 4:2. Naši strelki sta bili Tanja Vrabel in Mateja Zver. Kljub porazu so se naše igralke uvrstile v nadaljevanje, kjer so se za vstop v polfinale pomerile z ekipo Reke in jo z zadetkom Andreje Nikl premagale z 1:0 ter se tako uvrstile v boj za obrambo lanskoletnega naslova", nam je razlagal direktor ŽNK Teleing Pomurje, Štefan Kozic.

Žal je naključje hotelo, da je Pomurke v polfinalu ponovno čakala ekipa ŽNK Osijek. Po odlični tekmi, so bile Osiječanke ponovno močnejše, saj so ponovno zmagale, tokrat z rezultatom 2:1. Edini zadetek za Slovenke je dosegla Tjaša Tibaut. Našim igralkam je tako preostal samo še boj za tretje mesto, kjer jih je čakala črnogorska ekipa Ekonomist. Kljub polfinalnemu porazu, so se mlade Slovenke zbrale in srečanje odločno začele. Hitro so povedle s 4:1, vendar pa v nadaljevanju popustile. To bi se jim skoraj maščevalo, saj so se Črnogorke pobrale in prevzele pobudo na igrišču. Kljub vsemu pa so srečanje s tesnih 5:4 dobile srečnejše in spretnejše slovenske igralke. Za našo ekipo sta dvakrat zadeli Mateja Zver in Tjaša Tibaut, enkrat pa Andreja Nikl. Tretje mesto na tako močnem turnirju le ni neuspeh. Za zmago na turnirju sta se pomerili ekipi ŽNK Sarajevo in ŽNK Osijek. Srečanje so dobile bosanske igralke ŽNK Sarajevo, ki so zmagale z 1:0 in tako že šestič osvojile ta turnir.

Bolj kot članice pa so bile uspešne pomurske nogometašice U-17, ki so na istem turnirju zaigrale v družbi še sedmih ekip iz bivše SFRJ in Madžarske. Osem ekip je bilo razdeljenih v dve skupini po 4, ki so se borile za 5. prestižni pokal. V skupini A so pomurske igralke: Sara Nemet, Špela Kolbl, Špela Rozmarič, Melani Jelen, Tina Zadravec, Sara Belcl, Tjaša in Nika Nemec, Vanesa Abraham, Anita Legenič in Kaja Horvat, najprej gladko s 6:2 odpravile domači Dinamo Maksimir. Zadele so Špela Rozmarič, Karmen Godina, Melani Jelen, Špela Kolbl, Tjaša in Nika Nemec. V drugem srečanju, proti ekipi Ferencvaros FC, so naše igralke po hitrem zadetku Tjaše Nemec popustile in dovolile Madžarkam, da so prevzele pobudo in spreobrnile rezultat na končnih 1:3. V tretji tekmi skupinskega dela, so naše igralke ponovno prikazale odlično igro in z 6:0 odpravile Zagreb 2014. Po dva zadetka sta prispevali Karmen Godina in Špela Rozmarič, enega pa Melani Jelen in Tjaša Nemec, ter se kot druge v skupini uvrstile v polfinale.

„V polfinalu so se naše igralke pomerile s "starimi" znankami, ekipo ŽNK Sarajevo, in so  srečanje odlično začele. Hitro so zadele, vendar pa še hitreje dobile zadetek za izenačenje, kar je bil tudi rezultat polčasa, izkazalo pa se je, da tudi rezultat tekme. Ker pa je srečanje odločalo o uvrstitvi v finale, so o finalistkah odločali streli s 6 metrov. In tu je na sceno stopila naša vratarka Sara Nemet, ki je obranila dva strela, odločilni zadetek za uvrstitev v finale pa je prispevala Špela Rozmarič. V finalnem srečanju so se naše igralke pomerile z domačinkami, ekipo ŽNK Agram, ter po zelo razburljivem srečanju, z zadetkom Tine Zadravec, za 1:0, osvojile zagrebški turnir"pravi Štefan Kozic, ki dodaja, da je za najboljšo igralko na turnirju bila izbrana Špela Kolbl (Teleing Pomurje).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Slovenske prvakinje tretje v Zagrebu!