Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Novinarji pred občinarji in pravosodnimi organi

 

Mali nogomet/ Odigran III. Mariničev memorial

Mariničev memorial 2014Vaško-kmečko društvo „Prijatelj" iz Zbigovcev pri Gornji Radgoni je na domačem športnem igrišču v Zbigovcih pripravilo nadvse zanimiv športno – zabavni dogodek, kjer je v ospredju vsekakor bil malonogometni turnir za III. memorial svojega prizadevnega člana, ki je umrl v 50. letu življenja, Mirka Mariniča. Na turnirju, ki sedaj poteka tradicionalno vsako leto, so Mirkovi prijatelji iz VKD Prijatelj povabili šest ekip (Zoro Zbigovci, Neja bar Lomanoše, Lešane, MGE Korošak Iz Gornje Radgone, VKD Prijatelj in Negova). Po razigravanju v skupinah so se v polfinale uvrstile ekipe: MGE Korošak, Neja Bar, Lešane ter VKD Prijatelj. V prvem polfinalu je MGE Korošak gladko 5:0 premagal VKD Prijatelj, v drugem polfinalnem obračunu pa je ekipa Lešan slavila 1:0 proti Neja baru. V boju poražencev iz polfinala je ekipa VKD Prijatelj, po streljanju kazenskih strelov, premagal Neja bar, saj je po regularnem času bilo neodločeno 0:0. Nato je sledila finalna tekma, kjer sta ekipi MGE Korošak in Lešane, po regularnem času remizirali 0:0, tako da so tudi na tej tekmi na koncu sledili kazenski streli po katerih je bila boljša ekipa MGE Korošak, ki je tako osvojila 1. mesto. Ekipa iz Lešan je bila druga, VKD Prijatelj tretje in Neja bar četrta. Za najboljšega strelca turnirja je bil razglašen Matjaž Soklič iz ekipe MGE Korošak, za najboljšega vratarja pa je bil razglašen Slavko Fras – Uci iz ekipe Zoro Zbigovci. Na turnirju se je odvijalo tudi tekmovanje v izvajanju kazenskih strelov, v katerem pa je na koncu slavila ekipa Neja bar Lomanoše. Vse tekme je sodil sodnik Jože Krajnc, pokale in nagrade najboljšim pa sta podelila predsednik VKD Prijatelj, Vojko Pajek in vodja tekmovanja Miran Jaušovec-Zefa.

Posebej zanimivo pa je bilo zvečer, po končanem turnirju domačih ekip, ko je bil na sporedu izjemno zanimiv mini eksibicijski turnir. Veliko obiskovalcev je z zanimanjem spremljalo štiri tekme, kjer so se „udarili", vinogradniki in vinarji, sodniki in tožilci, občinarji ter novinarji. Najprej so predstavniki medijev, ki sestavljajo ekipo Press Pomurja, pod vodstvom kapetana, nogometnega komentatorja, Janeza Breznika, premagali pomurske pravosodne organe, katere je vodil podpredsednik Okrožnega sodišča v Murski Soboti, Milan Regvat. Pravniki so se novinarjem upirali le v prvem polčasu, na koncu pa so klonili 1:4. Z enakim rezultatom je Občina Gornja Radgona, pod vodstvom župana Antona Kampuša, premagala oslabljeno Vinsko reprezentanco Slovenije, ki je na lanskem tovrstnem turnirju osvojila 1. mesto. V boju za 3. mesto so nato Pravosodni organi Pomurja 2:0 premagali utrujene in zdesetkane vinarje, prava poslastica pa je prisotne čakala v finalu, kjer je ekipa Press Pomurja, preko Breznika povedla 1:0, kmalu zatem so občinarji poskrbeli za preobrat in takrat so oni z zadetkoma Dragana Kujundžiča vodili 2:1. Igralci Občine GR so imeli še nekaj priložnosti, a jih niso izkoristili, kar pa je uspelo razigranim „pressovcem", ki so najprej preko Bogdana Črnka izenačili, Leon Banko in še enkrat Breznik pa sta poskrbela za končnih 4:2 v korist ekipe Press Pomurja.
Rezultati eksibicijskega turnirja: Press Pomurja – Pravosodni organi Pomurja 4:1, Vinska reprezentanca Slovenije – Občina Gornja Radgona 1:4, za 3. mesto: Pravosodni organi Pomurja – Vinska reprezentanca Slovenije 2:0, za 1. mesto: Press Pomurja – Občina GR 4:2.
Končni vrstni red: 1. Press Pomurja (Andrej Bedek, Janez Breznik, Bojan Gorčan, Smiljan Kuhar, Bogdan Črnko, Gorazd Gider, Primož Gider, Petra Črnko, Martin Cör, Tomislav Glavica, Leon Banko), 2. Občina Gornja Radgona (Tomaž Kovač, Daniel Veberič, Dragan Kujundžič, Simona Pelcl, Bojan Erlih, Bojan Gjergek, Andrej Subašič, Željko Gaševič, Ivan Lehko), 3. Pravosodni organi Pomurja (Matjaž Husar, Stanislav Jug, Dušan Bočkorec, Jernej Kuzmič, Natalija Pavlič Goldinskij, Drago Farič, Milan Regvat, Srečko Vinkovič), 4. Vinska reprezentanca Slovenije (Davorin Rojs, Borut Prapotnik, Robi Fišer, Aleš Slana, Fredi Maruško, Janez Rojs, Anže Resnik, Sebastjan Rojs, Renato Štanta).
Poleg vseh treh ekip, ki so bile nagrajene in so jim pokale in nagrade podelili predsednik VKD Prijatelj Vojko Pajek, vdova pokojnega Mirka Mariniča, Ksenija Marinič, in predstavnica sponzorjev Sonja Kreslin, so organizatorji (ob pomoči občin Gornja Radgona in Radenci, Dravskih elektrarn Maribor, Odvetnika Janeza Kaučiča, Gradbeništva Kaučič, Odvetnikov Andreja in Matjaža Husarja, Radenske d.d., Občinske organizacije Socialnih demokratov Gornja Radgona, Davidovega hrama, Hiše penin Frangež, Vina Bratuša Aženski Vrh in Restavracija „M" Gornja Radgona), so nagradili tudi nekatere druge posameznike. Tako je najboljši igralec bil Željko Gaševič (Občina Gornja Radgona), najboljši vratar: Andrej Bedek (Press Pomurja), najboljši strelec Srečko Vinkovič (Pravosodni organi), ter njegov soigralec Matjaž Husar je prejel nagrado za fair play. Prisotne dame so za najbolj seksi akterja razglasile Leona Banka (Press Pomurja), za najlepšega oz. najbolj simpatičnega nogometaša pa Aleša Slano (Vinska reprezentanca Slovenije), ki sta tudi bila nagrajena... In na koncu so se vsi imeli enkratno, obljubili pa so tudi, da bodo spet prišli!

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Novinarji pred občinarji in pravosodnimi organi