Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

V Svetem Juriju so ponosni na svoje nogometaše

 

KMN Videm državni prvak rekreativcev v malem nogometu na travi

KMN VidemNa ploščadi pred Kulturnim in upravnim središčem Sveti Jurij ob Ščavnici, je potekal nepozaben dogodek, kjer so množice izrazile podporo in ponos domačim nogometašem iz KMN Videm-Gostilna pri Maji, ki so poleg osvojitve naslova pomurskega prvaka, postali tudi državni prvaki za rekreativce v malem nogometu na travi. Domača župan in podžupan, Anton Slana in Andrej Kraner, ter glavni pokrovitelj kluba Jože Braček, lastnik gostilne Pri Maji v Jamni, sta namreč pripravila svečan sprejem za funkcionarje in igralce KMN Videm – Gostilna pri Maji.

Poleg številnih domačinov in navijačev od drugod, župana, podžupana, članov občinskega sveta in občinske uprave, so odličnim športnikom prišli čestitat: predsednik Malonogometnega združenja Slovenije Andrej Manfreda, podpredsednik združenja Simon Detelbah, predsednik Pomurske MZ KMN Darko Vereš, sekretar ŠZ Križevci pri Ljutomeru, Pavel Zorko, župan sosednje občine Radenci, Janez Rihtarič in mnogi drugi. Svečani dogodek, ki ga je vodila Breda Žunič, so popestrili člani Godbe na pihala Sv. Jurij, članica domačega Twirling kluba Katarina Vrzel, pa je izvedla svojo tekmovalno vajo. Sprejem so zaključili z pogostitvijo in veselim druženjem igralcev, gostov in navijačev. Vsi pa so izrazili zadovoljstvo in ponos nad doseženim.
Klub malega nogometa Videm – Gostilna pri Maji, je najuspešnejša tekmovalna sekcija zelo razvejanega Športnega društva Videm, katero si je z odličnimi organizacijami mednarodnih Blaguških tekov, pridobilo tudi mednarodno prepoznavnost. Ima več desetletno tradicijo, njihove vitrine so polne medalj in pokalov, priborjenih na travnatih igriščih, na različnih turnirjih in v ligaških tekmovanjih. Kot večkratni prvaki OLMN Gornja Radgona, so v sezoni 1999/2000, pričeli tekmovati v višjem rangu – Pomurski ligi, in se redno uvrščali med prvih pet ekip. V sezoni 2004/05, so prvič postali prvaki Pomurske lige. V naslednjih sezonah so se redno uvrščali med tri najboljše ekipe, prejemali pa so tudi pokale za fair play in najboljše strelce lige. Zelo uspešna je bila sezona 2011/12, v kateri so postali pokalni zmagovalci Pomurske lige, v ligaškem tekmovanju so osvojili tretje mesto, osvojili pokal za fair play, imeli pa so tudi najboljšega strelca lige.
Z zlatimi črkami v zgodovini ŠD Videm in KMN Videm – Gostilna pri Maji, bo zapisano leto 2014. V sezoni 2013/14 so namreč postali zmagovalci pomurske lige s kar osmimi točkami prednosti pred drugo uvrščeno ekipo KMN Suhi Vrh, in 15 točkami pred tretjeuvrščeno ekipo KMN Meteor Melinci. Prejeli so tudi pokal za najbolj fair ekipo lige, njihov igralec Darko Zorko pa je bil z doseženimi 56 goli najboljši strelec lige. Za ekipo KMN Videm – Gostilna pri Maji v Pomurski ligi so nastopali: Andrej Horvat, Darko Zorko, Marjan Žnidarič, Srečko Kovačec, Marko Karnet, Timotej Vršič, Gregor Hebar, Martin Rihtarič, Aleksander Belak, Boštjan Majcenič, Mitja Jelen, David Ploj, Viktor Belak, Damijan Kaučič, Dejan Kurbus, David Ketiš, Klemen Žnidarič, Štefan Kutoš, Žan Kocuvan, Rok Kocuvan, Jani Kotnik, Matej Lapi, Marko Kreft, trener: Viki Rep, vodja moštva: Karl Zamuda.
Z zmago v ligaškem delu, so si zagotovili nastop na državnem prvenstvu rekreativcev v malem nogometu na travi, katero je pred dnevi potekalo v murskosoboški Fazaneriji. Odlično so se odrezali v konkurenci šestnajstih ekip iz celotne Slovenije, najslajšo zmago pa so dosegli v finalu, ko so z zadetkom Marka Karneta, z 1:0 premagali branilce naslova KMN Mladinec iz Murskih Črncev in osvojili naslov državnih prvakov. Njihovim igralcem sta pripadli še dve prestižni posamični lovoriki: Marko Karnet je bil proglašen za najboljšega igralca, Andrej Horvat pa za najboljšega vratarja državnega prvenstva. Naslov državnega prvaka za leto 2014 v malem nogometu na travi so osvojili: Andrej Horvat, Marjan Žnidarič, Srečko Kovačec, Marko Karnet, Timotej Vršič, Gregor Hebar, Martin Rihtarič, Aleksander Belak, Boštjan Majcenič, Darko Zorko (kapetan), Karl Zamuda (vodja moštva) in Viki Rep (trener).
Prav Viki Rep je tudi predsednik ŠD Videm, ki je prepoznavno kot prostovoljno, samostojno in nepridobitno združenje ljubiteljev športa, ki uspešno deluje že vrsto let. „Ljudje nas poznajo tudi po dobrodelnosti, saj vsako leto doniramo sredstva v šolski sklad in namenimo denar iz dela štartnine Blaguškega teka tudi ljudem v stiski. Prav tako smo letos organizirali zbiranje pomoči ljudem prizadetim v poplavah v BiH in Srbiji, odziv je bil odličen. V ŠD Videm imamo več sekcij (sekcija žensk, sekcija člani, sekcija veterani, sekcija KMN Videm, sekcija KMN Grabonoš, sekcija KMN Domino, sekcija KMN Videm-veterani) v katere je včlanjenih 120 ljudi različnih starosti. Naša najbolj uspešna sekcija v tekmovalnem športu je KMN Videm, ki obstaja že kar nekaj desetletij in naše vitrine so prepolne različnih pokalov iz različnih turnirjev in tudi lig v katerih smo in še nastopamo. Trenutno nastopamo pod okriljem Medobčinske zveze klubov malega nogometa Murska Sobota v Pomurski ligi, kjer nastopajo ekipe iz upravnih enot: Murska Sobota, Lendava, Ljutomer in Gornja Radgona", je ponos jurijevske občine predstavil predsednik ŠD Videm, Viki Rep.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet V Svetem Juriju so ponosni na svoje nogometaše