Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Trdo prigarana zmaga v Hodošu!

 

NK Hodoš 1:2 ŠNK Radgona (1:0)

Mladina - ŠNK RadgonaTežko gostovanje pri NK Hodoš se je končalo v prid beloplavih, ki so se borili celotno srečanje v hladnem in deževnem vremenu. Srečanje je bilo od začetka dokaj izenačeno s trdo igro z obeh strani. Domačini so bili nevarni predvsem iz prekinitev, to so izkoristili tudi v 41. minuti, ko so zadeli po predložku ter manjši nezbranosti v obrambi za vodstvo 1:0 ob koncu polčasa.

V drugem polčasu se je igra na mokrem igrišču nadaljevala v hitrem tempu s pobudo radgonske ekipe. V 51. minuti je zaradi poškodbe mišice igrišče moral zapustiti Daniel Sovec, kar je sicer koristilo gostujoči ekipi, saj je v prvi akciji po vstopu po prostem strelu ter odbitku vratarja zadel vstopajoči Kolarič Kristjan ter izenačil rezultat. Nadaljevala se je trda tekma, vsi radgonski igralci so igrali solidno z odličnimi predstavami kapetana Tomaža Štrakla‬ v obrambi, vratarja Miha Starovasnika, ki je zmrzoval v golu, Bračiča Boruta v sredini ter tudi mladincev Koceta Aljaža in Denisa Kolariča. Ko se je tekma prelevila v zadnjo četrtino, sta obe ekipi imeli priložnosti kjer je vratnica rešila ekipi pred novim vodstvom, vendar se je radgonska ekipa borila še naprej in v 85. minuti le prišla do zadetka, ko je po predložku kapetana Štrakl Tomaža na petih metrih bila žoga odbita visoko zrak, na odbito žogo je skočil Denis Kolarič‬ ter jo z glavo spravil v nasprotnikovo mrežo za novo zmago!
Nova zmaga je prinesla ekipi ponovno drugo mesto na lestvici, kjer so po točkah izenačeni z rivali iz NK Slatina, vse skupaj obeta napeto končnico jesenskega dela prvenstva. ŠNK Radgona bo naslednji vikend igrala doma, tokrat proti NK Pušča, že sedaj vabljeni na tekmo!

Strelci: Kristjan Kolarič in Denis Kolarič.
Prva enajsterica: Miha Starovasnik, Niko Srt, Aljaž Kocet, Tomaž Štrakl, Mitja Adam, Daniel Sovec, Borut Bračič, Jože Kaučič, Blaž Lehko, Denis Kolarič in Jernej Karba.
Rezervna klop: Bislim Haljil, Simon Kozar, Kristjan Kolarič, Peter Vreča, Simon Strajnšak in Alen Brunec.


Mladinci in kadeti še naprej neustavljivo!
KADETI: NK Goričanka 0:8 ŠNK Radgona
Strelci: Vid Benjamin Krajnc, 3x Pučko Tjan, 3x Halil Uzeir in Šadl Jure.
MLADINCI: ŠNK Radgona 5:0 NK Tišina (3:0)
Strelci: Lehko Blaž, Kocet Aljaž, 2x Merdaus Gregor in Kolarič Denis.
Začetna postava: Pučko Tim, Klobasa Jan (K), Klemenčič Žan, Lehko Blaž, Kocet Aljaž, Kolarič Denis, Krajnc Vid Benjamin, Merdaus Gregor, Klobasa Tilen, Pučko Tjan, Kranvogel Alen.
V igro so še vstopili: Šipek Žiga, Kralj Jan, Halil Uzeir, Šadl Jure in Volf Domen.
Potem, ko so kadeti z 8:0 v gosteh razbili NK Goričanko, so se doma znova izkazali tudi radgonski mladinci. Prepričljivo so premagali goste iz bližnje Tišine, ki so se poskušali obrambno zoperstaviti radgonskim belo plavim z vsega desetimi igralci.
Belo plavi se niso ozirali na to in povedli že v 9. minuti, ko je z razdalje zadel Lehko Blaž‬. Deset minut kasneje je svoj zadetek na tekmi zabil Kocet Aljaž, ki je zadel v okvir vrat po predložku iz kota. V prvem počasu je še zadel Merdaus Gregor ‬ v 34. minuti, ki je vajo ponovil še v 67. minuti, ko je zadel po odbitku vratarja. Po nenehnem napadanju je za konec tekme svoj zadetek na tekmi pristavil še Kolarič Denis, ki je zadel ob vratnici po podaji Halil Uzeira znotraj kazenskega prostora.
Z novima zmagama mladinci in kadeti ohranjajo svoje prvo mesto na lestvici. Mladinci se naslednji teden odpravljajo na gostovanje k NK Tromejnik, kadeti pa bodo v petek odigrali novo tekmo doma proti ND Beltinci, predvidoma ob 16.00, vabljeni na stadion!

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Trdo prigarana zmaga v Hodošu!