Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Bogojina - ŠNK Radgona 2:2 (2:1)

 

Nogomet/ Remi na derbiju v Bogojini

Bogojina - RadgonaČlanska ekipa ŠNK Radgona si je v zaključku derbija v Bogojini, z igralcem manj priborila točko proti vodilni ekipi lige. Strelca za Radgono sta bila: Jože Kaučič in Denis Kolarič, trener Franc Hauko, pa je v ogenj poslal ekipo v postavi: Miha Starovasnik, Uroš Pörš, Tomaž Štrakl, Mitja Adam, Daniel Sovec, Borut Bračič, Jože Kaučič, Blaž Lehko, Miha Cvetko, Tilen Klobasa in Jernej Karba (Niko Srt, Simon Strajnšak, Bislim Haljil, Aljaž Kocet, Denis Kolarič in Alen Brunec).

Tako se je napeta tekma v Bogojini končala z remijem, čeprav sta imeli obe ekipi v dokaj odprti igri veliko priložnosti in polpriložnosti. Hitro po začetku srečanja se je v boju za žogo v kazenskem prostoru domačih poškodoval Miha Cvetko ter moral že v 16. minuti zapustiti igro, vstopil je Denis Kolarič. V 24. minuti so belo-plavi iz Gornje Radgone napadali, vendar je prišlo do protinapada domačih, ki so poslali dolgo žogo na napadalca, žoga je padla na robu kazenskega prostora in na to žogo je šel tudi radgonski vratar Starovasnik ter storil prekršek. Sodnik je pokazal na najstrožjo kazen in to so domači uspešno izvedli ter povedli z 1:0. Radgonska ekipa se je takoj odpravila nazaj v napad po izenačenje in po slabih desetih minutah je uspelo. Po slabem posredovanju domačega vratarja se je dobro pred golom znašel Jože Kaučič ter zadel za 1:1. Po le petih minutah igre je prišlo do novega protinapada domačih, ki so poslali diagonalo na svojega desnega krilnega napadalca, ki je bil po mnenju gostov v prepovedanem položaju, vendar stranski sodnik ni dvignil zastavice in igra se je nadaljevala s podajo pred gol, kjer so domačini pospravilil žogo v gol za novo vodstvo.
V drugem polčasu je večino časa radgonska ekipa poskušala doseči priključek, ampak dolgo časa neuspešno, tako so prišli do novega protinapada domači. Podana je bila žoga v protinapad na desno stran, kjer je moral posredovati radgonski branilec Aljaž Kocet in ob posredovanju podrl nasprotnega ter si prislužil rdeči karton in izključitev. Zadnjih dvajset minut je tako radgonska ekipa igrala z igralcem manj, vendar še naprej napadala za izenačenje in le to dosegla v 89. minuti, ko je po močnem strelu Tomaža Štrakla‬ domači vratar odbil žogo na katero je šel Denis Kolarič ter z nekaj metrov zabil gol za končni rezultat tekme 2:2.
Z remijem je ekipa Radgone na lestvici padla za dve mesti in je tako pred lokalnim derbijem, ki bo prihodnjo soboto, na četrtem mestu z 21 točkami, pred njo so Goričanka (22), Slatina (23) in Bogojina (24). Ta vikend je na sporedu zadnji krog jesenskega dela prvenstva v katerem se bodo med seboj udarile štiri najvišje uvrščene ekipe, in sicer sta na sporedu sosedski derbi: Radgona – Slatina ter Goričanka - Bogojina. Zadnji krog tako obeta napete dvoboje, ki bodo podali odgovore o jesenskem prvaku in kdo bo zaključil pod njim. Zato, v soboto, 31.10. popoldan, vsi na stadion Trate.

Po pričakovanju so znova slavili mladinci ŠNK Radgona, in sicer kar 4:1 (3:0) v Kuzmi pri NK Tromejni. Strelci za goste so bili: Krajnc, Kolarič, Haljil in Merdaus. Trener Vladimir Mauko pa je dali priložnost štirinajstim igralcem: Tim Pučko, Jan Klobasa (K), Žan Klemenčič, Blaž Lehko, Aljaž Kocet, Denis Kolarič, Vid Benjamin Krajnc, Gregor Merdaus, Tjan Pučko, Uzeir Haljil in Jure Šadl (Žiga Šipek, Jan Kralj in Domen Volf).
Radgonski mladinci so se odpravili na gostovanje na Goričko k NK Tromejnik in si tam priigrali novo zmago. ŠNK Radgona je začela tako kot vedno, torej eksplozivno takoj od začetka, saj je že v 3. minuti za prvo vodstvo zadel Vid Benjamin Krajnc. Naslednji je v 13. minuti zadel nezaustavljivi Denis Kolarič ter povišal vodstvo na 0:2. Le deset minut kasneje so domači ob silovitem napadu radgonske ekipe naredili prekršek za najstrožjo kazen katero je zanesljivo izvedel Uzeir Haljil.
Ekipa je drugi polčas začela enako kot je prvega in povišala vodstvo v 51. minuti na 0:4, svoj gol na tekmi je dodal Gregor Merdaus‬! V nadaljevanju so pobudo malce prevzeli domači in v 57. minuti znižali vodstvo na 1:4. V drugem polčasu so za igro dobili priložnost tudi trije rezervni igralci radgonske ekipe. Ekipa se je trudila znova povišati vodstvo, vendar rezultat se do konca tekme ni več spremenil in tekma se je končala z rezultatom 1:4. Z novo zmago so mladinci še vedno na vrhu in imajo pred prvimi zasledovalci tri točke prednosti.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Bogojina - ŠNK Radgona 2:2 (2:1)