Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Radgončani zamudili priložnost za 2. mesto!

 

Nogomet/ Slatina dobila sosedski derbi in postala jesenski prvak

Radgona - SlatinaLepo in sončno vreme je bilo zadnji (praznični) dan letošnjega oktobra, ko je na stadionu v ŠRC Trate, odigran sosedski nogometni derbi med Radgončani in Radenčani. Tekmo si je ogledalo več kot 400 gledalcev kar je več kot na marsikateri prvoligaši tekmi po Sloveniji. S tem pa se je potrdilo, da imajo v Radgoni in Radencih mnogi rad najbolj priljubljeno postransko stvar na svetu, le dobre tekme jim je potrebno ponuditi. Tokrat sicer nismo spremljali posebne kvalitete, čeprav sta obe ekipi, že pred tekmo bili pod samim vrhom na lestvici.

Gostje so bili taktično bolj dozoreli in nekoliko previsoka zmaga je zasluženo pripadla gostom iz Radencev. NK Slatina je tako v zadnjem krogu jesenskega dela I. MNL MS v lokalnem derbiju v gosteh premagala ŠNK Radgono s 3:0 (1:0) in se na koncu s svojimi navijači veselila naslova jesenskega prvaka. Radenčanom je poleg zmage na Tratah na roko šel tudi rezultat drugega derbija tega kroga med Goričanko in vodilno Bogojino. V Svetem Juriju sta se namreč ekipi, pred 100 gledalci, razšli z izidom 1:1 (0:1). Tako je Slatina v zadnjem krogu prehitela dotlej vodilno Bogojino in osvojila naslov jesenskega prvaka s 26 točkami. Bogojina je druga s 25, Goričanka tretja s 23, Radgona pa ostaja na četrtem mestu z 21 točkami.
Kakorkoli že ljubitelji nogometa iz Gornje Radgone in Radencev so lahko uživali na tekmi, kjer so Radenčani bolje začeli in so šokirali tako domače nogometaše, kot njihove navijače, ki se še niso pošteno niti usedli, ko je v 5. minuti po hitrem nasprotnem napadu odlični „hakler" Bojan Klemenčič z glavo zadel za 0:1. Radgona je bila omamljena le kratek čas, nato pa prevzela posest žoge in tudi igro v svoje roke, a skozi celo tekmo se je ponavljala ista zgodba: domači igralci so bili brez končne realizacije in pravih idej, kako prebiti zgoščeno obrambo Slatine, ki se je po zadetku odločila le za prežanje na svoje priložnosti v protinapadu. V 8. minuti je sicer prišlo do malce sumljive situacije, ko sta obrambna igralca Slatine »v sendvič« stisnila in zrušila napadalca Jerneja Karbo v kazenskem prostoru, a piščalka sodnika Čontale se ni oglasila. V 31. minuti se je sam pred vratarjem gostov Urošem Hozjanom znašel Niko Srt, a je bil gostujoči čuvaj mreže hitrejši in pred napadalcem Radgone pograbil žogo. Taktika protinapadov Slatine se je gostom skoraj obrestovala v 40. minuti, ko je Klemenčič po podaji Sandija Belaka prodrl sam po levi strani, preigral Mitjo Adama in močno streljal po tleh. Vratar Simon Strajnšak je žogo le odbil, pred Borutom Sečkom pa jo je v kot izbila radgonska obramba.
Če taktika gostov še ni bila uspešna v prvem polčasu, pa je prišla do realizacije v 65. minuti, ko je domači obrambi po desni strani ušel kapetan Slatine Dejan Podlesek in s strelom v daljši kot premagal vratarja Strajnšaka – 0:2. Še več metrov je v 71. minuti po levi strani v protinapadu pretekel radenski rezervist Adam Štelcl, preigral svojega čuvaja in nato iz precejšnjega kota mirno po tleh pospravil žogo v mrežo – 0:3. Po tem šoku si Radgona ni več opomogla, tako da sta domača nogometaša Borut Bračič in Daniel Sovec poskušala le s streli z daljave, a njune žoge niso bile preveč nevarne za vratarja Hozjana. Na koncu je bil izid glede na videno nedvomno malce previsok za zmago Slatine, ki je tekmo dobila predvsem po taktični plati, Radgona pa bi si glede na posest žoge vsekakor zaslužila vsaj častni zadetek. Na žalost domačih pa je tokrat slavilo taktično bolj zrelo moštvo, ki ga je kar z igrišča vodil trener in igralec Denis Ilješ, medtem ko sta njegova pomočnika tvorno izvrševala njegove zamisli. Ne le zaradi poraza, temveč tudi zaradi očitnega komunikacijskega šuma in slabe kemije, med njim in igralci, se je po derbiju poslovil radgonski trener Franc Hauko, ki je sicer ugleden športni delavec in pedagog, med drugim tudi nogometni trener s PRO licenco, a to ni bilo dovolj...
ŠNK Radgona – NK Slatina Radenci 0:3 (0:1). Na stadionu ŠRC Trate v Gornji Radgoni so pred dobrimi 400 ljubitelji nogometa sodili Marjan Čontala (Križevci pri Ljutomeru) ter pomočnika: Tomaž in Andrej Kranjc. Strelci so bili: 0:1 Klemenčič (5. minuta), 0:2 Podlesek (65.), 0:3 Štelcl (71.). ŠNK Radgona je nastopil v postavi: Strajnšak, Klobasa, Štrakl, Sovec, Cvetko, Bračič, Pörš (D. Kolarič, 75), Adam, Lehko, Karba (K. Kolarič, 82), Srt (Kaučič, 66). Trener: Franc Hauko, NK Slatina pa v postavi: Hozjan, Kavaš, Belak (Šteiner, 46), Sečko (Zorko, 61), M. Budja, Lovrec (L. Budja, 83), Ilješ, Klemenčič (Johman, 89), Čolnik, Podlesek, Kuster (Štelcl, 37). Trener: Denis Ilješ. Rumene kartone so si prislužili: Štelcl, Sečko, Šteiner (vsi Slatina), kar potrjuje, da so si Radenčani bolj želeli zmage.
Kakorkoli že, tudi za ŠNK Radgona še ni nič izgubljeno, kajti pomladi je drugi del prvenstva in vse se lahko nadoknadi. Po treningih v dvorani se bo namreč potrebno le pridno pripraviti in potem v prvi polovici leta 2016 osvojijo toliko točk, da se uvrstijo med tretjeligaše. Seveda so po prvem delu v prednosti Radenčani, ki prav tako upravičeno upajo, da bi lahko napredovali.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Radgončani zamudili priložnost za 2. mesto!