Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Mladinci ŠNK Radgona častno klonili na Tratah

 

Prvoligaš iz Veržeja tesno slavil v finalu Pokala MNZ Murska Sobota

Uroš Pörš, Boris Sovič, Aleš DoklNa igrišču Turistično športnega centra (TŠC) Trate, je več kot 150 ljubiteljev uživalo na finalnem spopadu za pokalnega mladinskega nogometnega prvaka na območju Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota. Pomerila se je domača mladinska ekipa, pod vodstvom trenerja Slobodana Đurića in njegovega asistenta Boruta Uhana, ki so sicer suvereno na čelu I. mladinske MNL Murska Sobota, ter ekipa Farmtech Veržeja, ki igra v I. Slovenski mladinski ligi in je štiri dni pred to tekmo, na prvenstvenem dvoboju remizirala (1:1) proti Mariborčanom, ki so še lani igrali v Ligi evropskih prvakov...

Torej, gostje so veljali za absolutne favorite, kar pa so težje od pričakovanj tudi uresničili. Potem, ko je bil prvi polčas zelo izenačen, kjer so tudi Radgončani imeli dobre priložnosti, so Veržejci preko Tilna Pintariča zadeli v 50. minuti, kar je bil končni rezultat. Ta bi se sicer v nadaljevanju lahko spreminjal tudi v korist domačih, a se mreži več nista tresli.
Kljub finalnem porazu pa si tudi mladi Radgončani zaslužijo vse čestitke, enako seveda tudi izkušenejši in telesno močnejši gostje iz Prlekije. Ker je šlo za finalno pokalno tekmo je po dvoboju potekala še posebna slovesnost. Ob asistenci predsednika mladinske komisije pri MNZ Murska Sobota Gorana Pintariča, je predsednik MNZ Murska Sobota Danilo Kacijan, ki je čestital mladim nogometašem obeh ekip, Veržejcem pa zaželel uspeh v nadaljevanju tekmovanja, nogometašem in trenerjem obeh ekip podelil medalje, kapetanoma Janu Klobasa in Mateju Kapunu, pa še lepa pokala v trajno last.
ŠNK Radgona – Fermtech Veržej 0:1 (0:0)
Stadion TRC Trate, 150 gledalcev, glavni sodnik: Sašo Habjanič, pomočnika: Aleš Žekš in Luka Perš (vsi Murska Sobota), delegat: Božidar Crnkovič (Tišina).
ŠNK Radgona: Tim Pučko, Tilen Klobasa, Jan Klobasa, Matic Markovič (od 75. Uroš Hamler), Tjan Pučko, Jure Šadl (od 62. Uzeir Haljil), Blaž Lehko, Aljaž Kocet, Benjamin Vid Krajnc, Denis Kolarič, Gregor Merdaus. Trener: Slobodan Đurić.
Farmtech Veržej: Luka Fodor, Branimir Špicar, Jaša Roškar, Matej Virag (od 46. Anej Meznarič), Jovan Koprivica (od 63. Goran Titan), Tine Celec, Matej Kapun (od 46. Renaldo Vidovič), Marko Turk, Matej Fišer (od 73. Aljoša Jerič), Nejc Ajlec, Tilen Pintarič (od 63. Žiga Šumak). Trener: Boštjan Zemljič.
Ker so radgonski mladinci prvič nastopili v novih dresih je po tekmi, katero si je delno ogledal tudi radgonski župan Stanislav Rojko, potekala še krajša slovesnost. Igralec članskega moštva ŠNK Radgona Uroš Pörš je namreč glavnima sponzorjema izročil spominska dresa. Prejela sta ga direktor Arcont IP Boris Sovič in predstavnik Mercatorja Aleš Dokl.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Mladinci ŠNK Radgona častno klonili na Tratah