Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Gostje zasluženo slavili na radgonskih Tratah

 

Nogomet/ GMT Bogojina zaustavila zaustavila Radgončane

ŠNK Radgona - BogojinaDerbi predzadnjega kroga tekmovanja v I. MNZ Murska Sobota, ki je neposredno odločal o novem prvaku in s tem napredovanju v 3. SNL, vzhod, je na radgonskih Tratah povsem zasluženo pripadel gostom iz Bogojine. S tem so varovanci trenerja Bogdana Črnka krog pred koncem osvojili naslov in se s tem neposredno uvrstili med tretjeligaše. Nekaj teoretičnih možnosti za napredovanje imajo tudi Radgončani, o čem pa ne odločajo sami. V zadnjem krogu sta na sporedu še medsebojna derbija vseh štirih moštev z vrha lestvice, v Bogojini gostuje Goričanka, v Radencih pa ŠNK Radgona. V primeru zmage proti Slatini bi lahko Radgončani zasedli 2. mesto, toda le v primeru, da Goričanka ne bi zmagala v Bogojini. Po nekaterih informacijah bi namreč tudi drugouvrščeno moštvo nastopilo v dodatnih kvalifikacijah proti drugovurščenem moštvu I. MNL Lendava (najbrž Nedelica), a le če bodo Beltinčani napredovali v 2. SNL.

A ker bo o vsem več znanega čez teden dni, poglejmo kaj se je zadnjo nedeljo v maju, pred skoraj 500 gledalci, kar lahko zavidajo tudi nekateri prvoligaši, dogajalo na lepem radgonskem nogometnem igrišču na Tratah. Čeprav se je pred tekmo na veliko govorilo kako ekipa iz Bogojine nima posebnega interesa za zmago in napredovanje v 3. ligo, je na terenu bilo povsem drugače. Že od prvega piska sodnika Darjana Kovačiča iz Grosupljega (!), so varovanci nekdanjega prvoligaškega igralca Bogdana Črnka, začeli s pritiski proti domačemu vratarju Mihi Starovasniku. Ta je najprej rešil kar nekaj zrelih priložnosti gostov, minuto pred polčasom pa je bil nemočen. Po prekršku na desni strani, je žoga prišla pred njegov gol, kjer ga je po dveh poskusih ukanil izkušeni Mihael Ivanič. Tudi Radgončani so imeli kar nekaj priložnosti, še zlasti v prvi polovici drugega polčasa, a je vselej bil uspešen vratar GMT Bogojina Jožek Špilak. Dokončno je upanje domačinov, ki so nastopili brez nekaj igralcev prve postave, že v 7. minuti pa se je poškodoval tudi kapetan Tomaž Štrakl, je v 79. minuti zatrl Uroš Ošlaj, ki je zadel z desne strani pod sam prečnik. Nekaj jalovih poskusov v nadaljevanju gostiteljem ni prinesel zadetka, tako da so igralci GMT Bogojina povsem zasluženo zmagali in so se na radgonskem igrišču veselili napredovanja v 3. ligo. Odprli so tudi penino, a pravo slavje sledi v nedeljo, 5. junija, po še zadnji zmagi proti Goričanki...
Vsakomur na Tratah, kjer je bilo tudi veliko korektnih gostujočih navijačev, je v nedeljo pozno popoldan bilo jasno, da je edino ekipa Bogojine to pomlad nadigrala (in tudi zmagala) ŠNK Radgona. S tem se je strinjal tudi domači strateg Nenad Dolgov, ki je priznal, da je GMT Bogojina najboljša v ligi. „Edini so nas zasluženo premagali, a tudi sam nimam pripomb na igro svojih fantov. Dali so vse od sebe, a so gostje tokrat bili spretnejši in srečnejši, a tudi boljši. Sami nismo izkoristili svojih priložnosti, gostje pa so jih in potem je vse jasno. Ne smemo se izgovarjati na kogarkoli drugega, čeprav je jasno, da smo naredili napako pri prvem zadetku, ko nismo pravilno reagirali v obrambi", je realno ocenil Dolgov, ki je dodal, da pač brez tistega, ki ga ni, moraš igrati, s čimer je mislil na poškodovane igralce. Povsem drugačnega razpoloženja je bil trener gostov Bogdan Črnko, ki je odlično vodil svoje moštvo. „Priznam, da je Radgona najbolje organiziran klub v tem tekmovanju in bi si glede pogojev za igro zaslužila napredovanje v višji rang. Seveda imajo Radgončani tudi dobro igro, a tokrat so naleteli na naše razpoložene fante, ki že leto dni niso utrpeli poraza. Danes smo bili močno zdesetkani, a so ti fantje igrali s srcem in zmagali. Imeli smo tudi srečo, da Radgončani niso izkoristili kar nekaj svojih priložnosti", nam je po tekmi povedal Črnko, ki še ni vedel, ali bo moštvo napredovalo v 3. ligo. Če bodo, tako Črnko, je potrebno najmanj pet okrepitev, čeprav spoštuje vse sedanje igralce.
ŠNK Radgona – GMT Bogojina 0:2 (0:1)
Stadion ŠTC Trate v Gornji Radgoni, 470 gledalcev, glavni sodnik: Darjan Kovačič (Grosuplje), pomočnika: Borut Anželj (Tišina) in Luka Perš (Murska Sobota), delegat: Drago Habot (Cankova).
Strelca: 0:1 Mihael Ivanič (44.), 0:2 Uroš Ošlaj (79.)
ŠNK Radgona: Miha Starovasnik, Gregor Merdaus, Tomaž Štrakl (od 7. Matej Hajdinjak), Daniel Sovec (od 89. Beslim Haljil), Tilen Klobasa, Uroš Krajnc, Jože Kaučič (od 54. Simon Kozar), Uroš Pörš, Aljaž Kocet (od 79. Denis Kolarič), Jernej Karba, Borut Uhan. Trener: Nenad Dolgov.
GMT Bogojina: Jožek Špilak, Denis Horvat, Uroš Ošlaj, Niko Rac, Tomaž Gregorec, Igor Vogrin, Mihael Ivanič, Matej Vogrinčič, Mišel Legenič (od 89. Marko Legenič), Lan Lovrenčec Kosi, Alen Kalman (od 89. Sebastjan Cör). Trener: Bogdan Črnko.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Gostje zasluženo slavili na radgonskih Tratah