Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Številne nagrade in priznanja za ŠNK Radgona

 

Zaključena prejšnja in pripravljena nova nogometna sezona

Denis KolaričS podelitvijo pokalov, priznanj in nagrad za minulo sezono 2015/16 ter žrebom parov za nova ligaška ter pokalno tekmovanje, kar je potekalo v soboški Zvezdi, se je v okviru Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota, tudi uradno „začela" nogometna sezona 2016/17. Predsednik MNZ MS Danilo Kacijan pa je ob žrebu podelil še pokale in žoge najboljšim v minuli sezoni. V 1. MNL MS so prva tri mesta zasedli: GMT Bogojina, Goričanka in Slatina. Bogojina je zmagala tudi v tekmovanju za fair-play. Najboljši strelec lige je bil Bojan Klemenčič (NK Slatina) z 21 zadetki.

V 2. MNL MS so prva tri mesta zasedli: ŠD Cven, Mura veterani in Šalovci. Ekipa Mura veterani je zmagala tudi v tekmovanju za fair-play. Najboljši strelec lige je bil Žiga Smodiš (ŠD Cven) z 22 zadetki. V 1. MNL – mladinci je zmagala ŠNK Radgona, ki je bila prva tudi v tekmovanju za fair-play, imela pa je tudi najboljšega strelca Denisa Kolariča z 31 zadetki. V 2. MNL – mladinci so slavili Odranci, ki so zmagali tudi v tekmovanju za fair-play in imeli najboljšega strelca. To je bil Stanislav Levačič s kar 33 zadetki. V kategoriji U17 je zmagala ŠNK Radgona, v U15 NŠ Mura, U13 Čarda (skupina A) in Farmtech Veržej (skupina B), v mladinskem pokalu pa prav tako Farmtech Veržej, ki je tesno 1:0, v finalu premagal ŠNK Radgona.
Nagrade, deset kakovostnih nogometnih žog „Adidas-Euro 2016" ter štiri pokale, ki so jih za dosežke za fair play dosegli mladinci in člani, je iz rok predsednika MNZ Murska Sobota Danilo Kacjana, v imenu kluba prevzel član Upravnega odbora Oste Bakal, mladi nogometaš Denis Kolarič pa je prejel še posebni pokal in priznanje kot najboljši strelec U-19 (drugič v dveh letih), saj je v sezoni 2015/16 dosegel kar 31 zadetkov. Upajmo, da bo poslej zabijal tudi v članski ekipi, saj več ne more nastopati za mladino.
Po opravljenem žrebu za tekmovanja v sezoni 2016/17, bodo nogometaši na območju MNZ Murska Sobota najprej odigrali 1. krog Pokala Slovenije, in sicer pred praznikom Marijinega vnebovzetja, v soboto in nedeljo, 13. in 14. avgusta. Med 28 ekipami, ki bodo igrale v 1. krogu pokalnega tekmovanja (v drugem se jim pridružijo še tri: Bogojina, Veržej in Beltinci), so štiri ekipe z območja Gornje Radgona. In žreb je želel, da samo ekipa ŠNK Radgona B igra na domačem terenu, in sicer proti ŠD Ižakovci. Po drugi strani pa NK Apače, po lastni želji (najbrž zaradi velike maše) gostuje v Dokležovju. ŠNK Radgona in NK Radenci Slatina gostujeta v soboški Fazaneriji. Radenčani pri članski ekipi Mure, Radgončani pa pri veteranski ekip Mure. V mladinskem pokalnem tekmovanju v prvem krogu nastopa 14 ekip (v 2. kolu se pridružita še drugoligaša: Veržej in Mura), med njimi pa tudi ŠNK Radgona in NK Radenci Slatina. Radgončani gostijo Beltince, Radenčani pa gostujejo pri Tromejniku na Kuzmi.
Prvi krog tekmovanj v obeh medobčinskih nogometnih ligah bo na sporedu teden dni pozneje, v soboto in nedeljo, 20. in 21. aprila. V I. MNL Murska Sobota, bo ŠNK Radgona gostila ekipo Aluvar Gančani, NK Radenci Slatina pa gostuje v Dokležovju. Neposredni sosedski derbi med Radgončani in Radenčani bo šele v 9. krogu, in sicer 15. oktobra na radgonskih Tratah. Zadnji krog je na sporedu 30. oktobra. V II. MNL Murska Sobota, bo NK Apače v 1. krogu (20.- 21.8), gostil Romo iz Vanče vasi, ŠNK Radgona B pa bo gostoval na Cankovi. Lokalni derbi med Apačami in ŠNK Radgona B, bo na sporedu v 8. krogu (8.10.) v Apačah, prvi del prvenstva pa se konča v nedeljo 16. oktobra. Mladinci ŠNK Radgona v 1. krogu (20.8.) gostujejo v Gančanih, NK Radenci Slatina pa gostuje pri Goričanki v Rogaševcih. Lokalni derbi med Radgončani in Radenčani bo že v 4. krogu (10.9.) v Radencih, prvi del prvenstva s 14 ekipami pa se konča šele 12.11.
Prvi krog 1. MNL MS (20. in 21. avgusta): Dokležovje – Slatina Radenci, Kema Puconci – ŠNK Bakovci, Serdica Kl. Šinko – Goričanka, ŠD Ižakovci – Šalovci, ŠNK Radgona – Aluvar Gančani, Hodoš – ŠD Cven. Prvi krog 2. MNL MS (20. in 21. avgusta): Lipa – ŠD NK Pušča, Apače – ŠD Roma, Tišina – Mura veterani, Cankova – ŠNK Radgona B, ŠD NK Rotunda bo prosta. Prvi krog Pokala MNZ MS/NZS (14. avgusta): Cankova – Šalovci, ŠD Cven – ŠD NK Pušča, Aluvar Gančani – Tišina, Serdica Kl. Šinko – Goričanka, Čarda – Tromejnik G-Sukič, ŠD Roma – Rakičan, Dokležovje – Apače, Avto Rajh Ljutomer – ŠNK Bakovci, NŠ Mura – Slatina Radenci, Lipa – Kema Puconci, Lesoplast Križevci – Hodoš, Mura veterani – ŠNK Radgona, Grad – ŠD NK Rotunda. V drugem krogu se pridružijo še ekipe: Farmtech Veržej, Lušt Beltinci in GMT Bogojina.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Številne nagrade in priznanja za ŠNK Radgona