Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Katarci razočarali radgonske nogometaše in ljubitelje nogometa

 

„Veliki" niso vedno veliki!

ŠNK Radgona - Al-arabiMinulo soboto, 5. avgusta ob 18. uri bi morali nogometaši ŠNK Radgona odigrati svojo zadnjo pripravljalno tekmo pred uradnim pričetkom nove sezone 2017/18, a od tega žal ni bilo nič. Na veliko razočaranje mladih radgonskih nogometašev ter tudi številnih simpatizerjev kluba ter drugih ljubiteljev nogometa, je Adel Mohammed, menedžer enega od najbogatejših nogometnih klubov Bližnjega vzhoda, SC Al Arabi iz Katarja, le dobrih šest ur pred dogovorjenim začetkom prijateljskega dvoboja, tekmo odpovedal. In takrat se ni dalo nič spremeniti, tako da so nekateri ljubitelji nogometa zaman prišli na stadion TŠC Trate. Omenjena ekipa je sicer na pripravah v Moravskih Toplicah in je vse bilo pravočasno dogovorjeno. Žal pa smo na dan tekme, v soboto, 5.8. ob 11,16 uri prejeli spodnje elektronsko sporočilo.

Subject: Cancellation of the Friendly Match on the 5/8/2017
Dear Snk-Radgona team,
Please be informed that the Head Coach of Alarabi Sports Club team have been decided to cancel the match on the 5/8/2017. Due to some reasons for example 3 players injured in the training yesterday and the head coach does not want to take the risk. For this match he will have 14 players only it will be difficult for him to play this match at the beginning of the program. Please accept our apologies.
The club is very soory about this late disscion.
Regards, Adel Mohammed, Team Manager
Prevod iz nekoliko slabše angleščine:
Draga ekipa SNK-Radgona,
Obveščamo vas, da se je glavni trener Alarabi Sports Club odločil preklicati tekmo, ki naj bi potekala 5. avgusta 2017. En izmed razlogov je ta, da so se na včerajšnjih vajah poškodovali trije igralci in trener ne želi tvegati tekme. To tekmo bi imeli le 14 igralcev in bi bilo težko tako igrati na začetku programa. Prosimo, sprejmite naše opravičilo.
Klubu je zelo žal za tako pozno odločitev.
Lep pozdrav, Adel Mohammed, menedžer ekipe.


Kakorkoli že, vodstvo nogometnega kluba iz Katarja je razočaralo, saj so pokazali, da „veliki" niso vedno tudi dejansko veliki. Zanj je „majhna" ŠNK Radgona očitno nihče in nič, in svoj denar lahko zapravijo kjer oni hočejo. Nihče jim ne brani, toda ali tega niso vedeli že nekaj dni prej, ko so dogovarjali tekmo v Gornji Radgoni? Škoda, da se je to zgodilo, kajti ljubitelji nogometa bi na delu lahko videli nekaj odličnih igralcev, med njimi tudi izvrstnega argentinskega napadalca Gabriela Batistuto, ki gotovo niso imeli nič proti temu, da odigrajo tekmo na lepem travniku na radgonskih Tratah. Še večja škoda je za mlade radgonske fante, večinoma vzgojene prav na Tratah, ki bi se gotovo „trgali" proti takšnim zvezdam in s tem pokazali, kako so pripravljeni pred pričetkom pokalnih in prvenstvenih tekem v 3.SNL, vzhod. Ne glede na vse, katarski ekipi želimo veliko uspehov v njihovih tekmovanjih na Bližnjem vzhodu, radgonski fantje pa bodo že konec tedna odigrali svojo prvo uradno tekmo, in sicer pokalno tekmo na območju MNZ Murska Sobota, proti veteranom soboške Mure. Dvoboj je sicer predviden v soboški Fazaneriji, a vse kaže, da bo na željo Murašev, vseeno v Gornji Radgoni. Teden dni pozneje, v soboto, 19., ali nedeljo, 20. avgusta pa se začne prvenstvena sezona, ko Radgončani gostujejo pri enem glavnih favoritov 3. lige, NK Lušt Beltinci.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Katarci razočarali radgonske nogometaše in ljubitelje nogometa