Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Člani KMN Bulls iz Apaške doline skupaj že desetletja

 

Povezuje jih mali nogomet in druženje

KMN BullsGotovo je mali nogomet, bodisi na travi, na asfaltu ali v dvorani, na skrajnjem severovzhodu države, zelo priljubljen. Igrajo ga že mladi, odrasli in tudi veterani, nekateri bolj resno in „profesionalno", v različnih ligah in na turnirjih, mnogi pa predvsem ljubiteljsko in iz lastnega zadovoljstva. Med takšne ljudi, ki jih povezuje mali nogomet in druženje, sodijo člani KMN Bulls iz Apaške doline, ki domuje v Črncih pri Apačah. In čeprav jim je poglavitno druženje in rekreacija, sodi ekipa Bulls tudi na tekmovalnem področju, med najuspešnejše, ne le na radgonskem območju, temveč tudi v Pomurju. To so Apačani potrdili tudi v sezoni 2018/19, ki se je pravkar iztekla, saj so se „sprehodili" skozi Ravensko malonogometno ligo za veterane. V 22 tekmah je KMN Bulls dosegel kar 21 zmag (najvišjo kar 25:0 proti Večeslavcem ter 16:0 proti Boračevi), le eno tekmo so remizirali (proti KMN Tropovci-Tišina), zadnjega poraza pa se sploh ne spomnijo več. V sezoni je ekipa Bulls dosegla 134 zadetkov, prejela pa le 33. Poleg naslova prvaka pa imajo v svojih vrstah tudi najboljšega strelca, in sicer je to najmlajši igralec njihove ekipe, nekdanji prvoligaški nogometaš, 40-letni Robert Petrovič, ki je v sezoni dosegel kar 43 zadetkov.

Ob zaključku sezone so člani KMN Bulls, ob svojem igrišču pri črnskem gradu pripravili posebno srečanje, kjer so se, podobno kot celo leto, še enkrat družili in poveselili. Zraven so povabili tudi nekatere simpatizerje, navijače, sponzorje, ter seveda tudi žene in partnerke, ki so pogosto same doma, ko potekajo treningi in tekme. Ob bogato obloženih mizah, kjer ni manjkalo jedi z ražnja (odojek) in žara ter vsega kar sodi zraven, in seveda vrhunske Stayerjeve kapljice – penin in tihih vin, seveda tudi drugih dobrot. Zraven je bil tudi apaški župan, dr. Andrej Steyer, ki je fantom čestital za nov vrhunski dosežek, še posebej za dobro organiziranost, kjer je tudi sam zelo aktiven.
Med prijetnim druženjem, kjer so prisotni v spremstvu harmonikarja Naca Sobočana, kakšno zapeli, smo izvedeli marsikaj zanimivega o nastanku in zgodovini KMN Bulls. Klub je, na pobudo podjetnika Franca Šibrata, bil ustanovljen v letu osamosvojitve, torej 1991, ko je začel z nastopanjem v članskih občinskih in nato medobčinskih ligah Gornje Radgone. V vseh ligah, kjer so nastopali so vsaj enkrat bili prvaki, tako da so vedno napredovali. Vmes so bili dvakrat tudi pomurski prvaki, kar je v tako močni konkurenci bil izjemen uspeh. Od sezone 2014/15, ko je večina igralcev prišla med veterane, so se vključili v Ravensko pomursko ligo, kjer nastopajo ekipe iz Prekmurja, Prlekije in radgonskega dela Slovenskih goric. Tam so enkrat bili četrti, trikrat drugi in sedaj v peti sezoni so se suvereno povzpeli na sam vrh. „Vsi, ki smo trenutno v ekipi smo skupaj najmanj 20 let, nekateri pa so zraven že od ustanovitve. Smo prava klapa in tukaj rezultati ne morejo izostati. Vsi smo sicer tudi že zreli, kajti najmlajši je 40-letni Robert Petrovič, nekateri pa so tudi nad 60", nam je povedal vodja ekipe Renato Hvalec, ki je dodal tudi zanimivost, na kakšen način imajo vzdrževanje lepega igrišča. Gospodar je namreč Albin Tropenauer, ki odlično skrbi za vse potrebno. Igralci pa, ko hodijo na treninge ter tekme, v posebni „šparovček" vržejo kakšen kovanec in ob koncu sezone ga odprejo ter Albina nagradijo.
V letošnji sezoni so; Branko Konrad, Primož Rakovec, Aleš Veinhandl, Fredi Senekovič, Robert Petrovič, Ivo Lehko, Albert Trost, Emil Hozjan, Srečko Cipot, Nac Sobočan, Renato Hvalec, Marjan Šemerl, Danilo Steyer, Jože Šalamun, Georg Hagler, Darjan Slavic, Janko Štrakl, Fredi Maruško, Borut Uhan, Bojan Sobočan, Drago Sobočan, Peter Tropenauer in Bruno Kralj. Trener ekipe je Albert Trost, vodja Renato Hvalec, predsednik pa Bojan Kajdič.
Končna lestvica za sezono 2018/19: 1. Bulls 64, 2. Kupšinci 55, 3. Černelavci 48, 4. Krog 97 40, 5. Petanjci 34, 6. Tropovci – Tišina 26, 7. Polana 25, 8. Večeslavci 25, 9. Mister Baby 25, 10. Gradišče 22, 11. Boračeva 12, 12. Krajina 11.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Člani KMN Bulls iz Apaške doline skupaj že desetletja