Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Desetletniki iz Radencev ugnali vrstnike slovitega Atletica

 

Mladi Radenčani uspešni na „Champions Trophy 2019" na Dunaju

Radenska SlatinaSelekcija U10 NK Radenska Slatina "Špartanci" se je konec prejšnjega tedna udeležila finalnega dela enega največjih otroških turnirjev na svetu „Champions Trophy 2019", na Dunaju. Na turnirju, kjer je sodelovalo 128 ekip iz celega sveta, so radenski Špartanci, kot jih mnogi poznajo, na koncu osvojili odlično 23 mesto. Glede na to, da je NK Slatina eden izmed mlajših pomurskih oz. slovenskih klubov, lahko rečemo, da je to zgodovinski dosežek v tej kratki 26 - letni zgodovini kluba. Zato ne preseneča, da so v klubu ponosni na svojo selekcijo U10 in njihov strokovni štab, saj so ponesli ime NK Radenska Slatina širom po Evropi in svetu.

To pa je potrditev, da pri NK Radenska slatina z mladimi delajo zelo dobro. Ob vsem tem niti ne preseneča, da je prihod mladih fantov iz avstrijske prestolnice, s šampionskim avtobusom RK Celje Pivovarna Laško, na avtobusni postaji v Radencih, kljub pozni uri pričakalo več deset Radenčanov, poleg staršev, dedkov in babic, ter prijateljev, tudi domači gasilci. Bil je to čudovit sprejem, ki si ga fantje zaslužijo.
„Bilo je to nekaj posebnega. Sicer pa, turnir je bil izjemno obiskan. Na otvoritvi se je predstavilo vseh 128 kapetanov ekip, otvoritev pa je spremljalo več kot 6000 gledalcev. Naša ekipa je izjemno otvorila turnir in odlično zaključila skupinski del tekmovanja. Obenem so premagali tudi veliki Atletico Madrid. Tudi zadnji dan turnirja so fantje v težki konkurenci prikazali dobro igro. Na trenutke se je že malce poznala utrujenost, saj so v soboto odigrali težkih sedem tekem. Kljub temu je ekipa odlično zaključila turnir in dosegla izjemno 23. mesto. Kot trener lahko povem, da sem izjemno ponosen na te fante. Njihov trud in pridno treniranje sta se res izplačala. Sedaj je zelo pomembno, da ostanejo še naprej tako pridni in nadaljujejo z trdnim delom. Verjamem, da se bodo še naprej trudili in nas razveseljevali tudi v naslednjih sezonah", nam je po vrnitvi z Dunaja povedal trener „Špartancev", Mitja Senčar, ki je skupaj z vodjo mladinske šole NK Slatina, Izidorjem Klemenčičem, na Dunaj popeljal 17 mladih fantov, in sicer so to: Mai Hakl, Jan Fras, Gal Vršič, Amadej Filipčič, Jan Kolar, Jaka Zamuda, Anej Vertačnik, Lars Vogrin, Alen Balažic, Žiga Vrzel, Jan Mulec, Žiga Vrbnjak, Teo Budja, Timotej Pučko, Gal Wajs, Žan Štefanec in Svit Delak.
Rezultati ekipe Radenska slatino na Dunaju:
Skupinski del: Radenska Slatina - SV SMB Pachern (AUT) 3:0, Radenska Slatina - Atletico Madrid (ESP) 1:0, OFK Karioke Beograd (SRB) - Radenska Slatina 0:0, Radenska Slatina - Hamilton Red Stars (CAN) 2:0, ATSV Sparta Deutsch Wagram - Radenska Slatina 1:3, Radenska Slatina - FK Inter Bratislava A.S. (SVK) 2:0, Sparta Brno (CZE) - Radenska SLatina 1:0. S tem so se kot drugi na lestvici uvrstili med 32 najboljših ekip. Rezultati, play-off: SK Puntigamer Sturm Graz (AUT) - Radenska Slatina 2:0, FC Wacker Innsbruck (AUT) - Radenska Slatina 0:1, Radenska Slatina - FK Austria Wien (AUT) 1:2. Kot tretje uvrščeni v skupinah play-offa so Radenčani naprej igrali za razvrstitev od 16 do 24 mesta, in tukaj so vse tri tekme bile odločene po kazenskih strelih, dvakrat so Špartanci izgubili, enkrat pa zmagali. Rezultati: OFK Karioke Beograd (SRB) - Radenska Slatina 0:0 (3:2), Radenska Slatina - NK Olimpija Ljubljana 0:0 (2:3), za 23. mesto: Radenska Slatina - FC Red Bull Salzburg (AUT) 0:0 (5:4).
Na omenjenem tekmovanju je sicer slavil angleški AFC Sunderland, pred avstrijskima prvoligašema Sturm Gradec in Rapid Dunaj ter lizbonsko Benfico, slovenske ekipe pa so se uvrstile: Mura (16.), Olimpija (22.) Radenska slatina (23.)...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Nogomet Desetletniki iz Radencev ugnali vrstnike slovitega Atletica