Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Z Abrahamom sta se srečala dvojčka Marjan in Stanko

 

Brata Trstenjak sta osrečila sestri Cvetko in Nado Balažic

Abraham TrstenjakNi redkost, da dvojčici ali dvojčka skupaj praznujeta predvsem rojstne dneve, med katerimi je tudi srečanje z Abrahamom, bistveno bolj poredko pa se zgodi, da sta življenjski sopotnici dvojčkov sestri. Prav takšno srečanje z Abrahamom se je te dni pripetilo na radgonskem območju, natančneje v Radencih in Zbigovcih, kjer sta 50. življenjski jubilej obeležila brata Marjan in Stanko Trstenjak. In po posamičnem praznovanju med sodelavci in osebnimi športnimi ali drugimi prijatelji, sta dvojčka Trstenjak svoj okrogli življenjski jubilej, v družbi skupnih svojcev in sorodnikov ter tudi skupnih prijateljev, obeležila še na skupnem praznovanju.

Kakšnih 60 najbližjih svojcev, sorodnikov, prijateljev in sosedov, se je zbralo na Turistični kmetiji Roškar v Lastomercih pri Gornji Radgoni, kjer je bilo veselo in razigrano ves popoldan in praktično vso noč. Za odlično hrano in pijačo so skrbela Cafokova dekleta in fantje, za prijetno vzdušje in plesno glasbo pa „one man band" Srečko Elbl – osamljeni iz Benedikta. Slavljenca pa sta tudi tokrat skupaj razrezala rojstnodnevno torto, ki je ob tako lepem jubileju bila posebej spečena v Murski Soboti.

...nekoč se je mladina bolj družila in več ljubila...

Med prijetnim druženjem „Pri Cafoku" izvemo, da sta Alojz in Elica Trstenjak, nekega jesenskega septembrskega dneva, leta 1963, med vinorodnimi goricami, kjer je dozorevalo sladko grozdje, na Orehovskem Vrhu nad Gornjo Radgono, na svet prinesla dvojčka Stanka in Marjana. Slednji je naš svet zagledal prvi, pet minut pozneje pa je prišel tudi Stanko. Dve leti pred tem in dve leti po tem, leta 1961 in 1965, pa sta se v sosednji vasi Zbigovci, rodili še sestri Cvetka in Nada Balažic. In otroci so se že hitro začeli družiti, saj je kot povedo nekoč bilo manj posedanja pred televizijo ali za računalnikom, več se je igralo na prostem. Tudi veselic je v njihovi mladost bilo več in sploh druženja, ob takšnih in drugačnih dogodkih in prireditvah, pa tudi ob podeželskih opravilih, katera žal počasi odhajajo v pozabo. Še v šolo so otroci z območja vinorodnih hribčkov nad Gornjo Radgono hodili skupaj. Pogosto peš vse do grajskega hriba v Gornji Radgoni, kjer je v tamkajšnjem gradu bila šola, nato pa v novo šolo v „dolini", večinoma pa so se peljali z avtobusom iz Črešnjevcev, kamor je tudi bilo potrebno kar nekaj kilometrov pešačiti.

„Ni bilo tako enostavno, še zlasti v mrzlih in zasneženih zimskih dnevih, a kljub temu je bilo lepo  in ne bi imela nič proti če bi se ponovilo", nam povesta Marjan in Nada, ki sta se nekako prva zaljubila, saj je nenehno druženje privedlo do lepih pogledov, dotikov in... Bolj resno se je začelo nekje leta 1979, in pet let pozneje (1984) sta Nada in Marjan svojo ljubezen potrdila tudi pred matičarjem in pred oltarjem. Skupaj sta zaživela na Nadini domačiji v Zbigovcih, kjer sta se tudi ustvarila lastni dom in živita še danes. Hčerki Martina in Patricija sta že poskrbeli za svoji družini. Martina jima je podarila tudi prvega vnuka Gašperja. Malo pozneje se je ljubezenska vez spletla tudi med Stankom in starejšo hčerko Balažicevih, Cvetko, ki je v preteklosti imela nekaj zdravstvenih težav. Skupni dom sta si ustvarila v Radencih, na njihovem abrahamskem slavju pa smo spoznali tudi njunega sina Sandija.

Marjan je sicer zaposlen v radgonskem Arcontu, Nada v OŠ Gornja Radgona, Stanko v Radenski, kjer jih čaka delo vse do upokojitev, Cvetka pa je že invalidsko upokojena..., vsi pa so aktivni tudi v nekaterih društvih in organizacijah, tako da so poznani širšemu krogu ljudi.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obletnice Z Abrahamom sta se srečala dvojčka Marjan in Stanko