Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Nekoč so lovili fazane in fazanke za valilnico

 

Lovski tovariši na jubileju Jakoba Vajsa-Japeka, ki je že šest desetletij med zeleno bratovščino

Jubilant JapekTudi po zamenjavi vodstva, ko je dosedanjega starešino Antona Šafariča, zamenjala Tadeja Štuhec, v Lovski družini Radenci ne opuščajo svoje dobre prakse – obiska lovskih tovarišev ob njihovem okroglem življenjskem jubileju. Čeprav v LD Radenci, ki je bila ustanovljena davnega leta 1950, posebno pozornost namenjajo izobraževanju, usposabljanju in druženju članstva, ter še zlasti varovanju narave, okolja in prostoživečih živali, namreč nikakor ne pozabljajo na svoje prijatelje, člane zelene bratovščine, ki že vrsto let delujejo v lovskih vrstah, hkrati pa imajo okrogel življenjski jubilej. Tako ob vsakem visokem in okroglem jubileju svojih članov, vodstvo radenske lovske druščine obišče slavljenca, mu čestita in ga priložnostno obdari. In tako je bilo tudi tokrat, sredi poletja, ko je 70. življenjski jubilej obeleževal en najbolj dejavnih članov, Jakob Vajs, ki ga mnogi poznajo pod imenom Japek.

Delegacija LD Radenci, v kateri so bili: starešinka Tadeja Štuhec, član UO Silvo Ficko in kinološki referent Franc Smolko, je namreč na njegovem domu na Radenskem Vrhu, obiskala Japeka mu voščila ob življenjskem jubileju ter ga obdarila. Ob prijetnem klepetu in izmenjavi izkušenj, smo med drugim slišali, da je Japek član lovske družine skorajda 40, pred tem je še dobrih 20 let bil „trajbar", kar pomeni, da je aktivno med zeleno bratovščino že dobrih šest desetletij. V tem času je vseskozi bil (in je tudi danes) zelo aktiven in dejaven tako v naravnem okolju, kot v samem lovskem domu. V zadnjih 30 let je opravljal praktično vse funkcije v lovski družini, razen predsednika (večrkat član upravnega odbora, v dveh mandatnih obdobjih – gospodar, predsednik različnih komisij, v dveh mandatih predsednik nadzornega odbora..., trenutno pa je praporščak družine. Za svoje delo je Japek bil nagrajen s številnimi priznanji, tako iz Lovske zveze Slovenije kot iz LD Radenci, med drugimi: Znak za lovske zasluge, Red za lovske zasluge III. stopnje, ter več odlikovanj in priznanj iz lovske družine. Za vse to in v okviru življenjskega jubileja, je vedno čilemu Vajsu, v imenu celotne radenske zelene bratovščine omenjena delegacija s starešinko Tadejo Štuhec, izročila lepo daril z lovskimi motivi ter zlato radgonsko penino, da se bo vedno spominjal pravih prijateljev. V zahvali se je slavljenec Japek nekoliko spominjal dogodkov iz minulih desetletij radenske lovske druščine. Z nekoliko solznimi očmi pa se je spomnil tudi nekaterih lovskih prijateljev, ki so v najlepših letih ali zelo mladi zapustili naš svet. Posebej je Vajs bil vesel, da ga stanovski kolegi niso pozabili niti ob življenjskem jubileju. Ob kozarčku, domačem prigrizku in prijetnem klepetu so predstavniki LD Radenci slavljencu zaželeli še veliko zdravja in uspehov v življenju ter pri varovanju narave in staleža živali.
Japek nam je med drugim zaupal, da vse življenje kmetuje in je tako vseskozi povezan z naravo in tudi z divjadjo. „Rojen sem 9.7.1944 in uradno sem lovec od leta 1974, toda 'trajbar' sem že od osmega leta naprej. Torej sem že 62 let neposredno povezan z lovom, naravo in divjadjo. Tudi moj oče je bil lovec, in potem ni čudno, da sem zraven že od malih nog. Naša lovska družina je v dobrih šestdesetih letih trikrat spremenila ime, saj se je najprej imenovala LD Hrastje Mota, nato LD Kapela in na koncu LD Radenci, sam pa sem povsod zraven. In vedno smo bolj kot ne skrbeli za naravo in divjad ter druženje. Spomnim se, kako sva z očetom lovila fazane in fazanke za valilnico, saj je v Hrastju Mota od začetka obstajala fazanerija. Torej živali nisva streljala, temveč dobesedno lovila na živo in jih spravljali v fazanerijo. Zame je lov ena vrsta rekreacije in dokler bom lahko bom tudi zraven", nam je razlagal Japek, kateremu družbo na jagi že dela tudi sin Silvo. Torej družinska tradicija se nadaljuje...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obletnice Nekoč so lovili fazane in fazanke za valilnico