Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Rozalija bere časopise brez očal!

 

Med leti 1944 in 1964 je rodila štiri hčere in štiri sine, ima pa tudi 11 vnukov in 12 pravnukov

Rozalija SenčarČeprav ji zlasti v otroštvu in mladosti, pa tudi v nadaljnjem življenju ni bilo postlano z rož'cami, Rozalija Senčar iz Kokoričev 19 v Prlekiji, nikoli ni tarnala. Vedno se je borila in življenje sprejemala takšno kot je, med delom na kmetiji in v gospodinjstvu, v slogi in razumevanju z možem Antonom, je rodila in do kruha spravila kar osem otrok. Predvsem je vedno bila zadovoljna in vesela, takšna pa je bila tudi te dni, ko ji je sedem še živečih otrok, skupaj z enajstimi vnuki in dvanajstimi pravnuki, na dvorišču domačega ognjišča v Kokoričih, pripravilo posebno slovesnost ob njenem visokem osebnem jubileju, 90. rojstnem dnevu.

Prišlo je tudi nekaj sosedov in prijateljev, tako da je bilo sila zanimivo in veselo. Ob posebnem programu, ki so ji ga pripravili predvsem vnuki in pravnuki, ter obdarovanju, čestitanju, nazdravljanju in dobri kulinariki, smo izvedeli marsikaj zanimivega iz življenja še vedno čile in predvsem zdrave jubilantke, ki sicer nekoliko težje hodi, a zato gleda televizijo in bere časopise brez očal, ob tem pa je še brihtna in razgledana, bolj kot mnogi izmed mlajših ljudi.
Tako smo izvedeli, da je Rozalija bila rojena v Kokoričih, kjer živi tudi danes, 19.8.1924. Imela je brata, ki je hitro umrl in sestro, katero so pokopali letos. Hitro je ostala tudi brez staršev, brez očeta že ko je bila stara dve leti, pozneje pa še brez mame. Zato se je morala prebijati skozi življenje v hudih časih ekonomske krize v štiridesetih letih prejšnjega stoletja, potem med 2. sv. vojno, pa med obnovo ipd. Med leti 1944 in 1964 je rodila osem otrok, najprej Jožico, nato pa po vrsti: Nado, ki edina več ne živi, Marijana, Gabrijelo, Bogomirja, Antona, Rozalijo in Stanislava. Slednji s svojimi družinami živijo od Prlekije (Cven, Kokoriči) čez Štajersko (Radenci, Gornja Radgona, Maribor, Celje), do obale (Koper). Njen prvi vnuk Valter in najmlajši sin Stanislav imata le deset mesecev razlike. Brez moža Antona je ostala pred osemnajstimi leti (1996), po katerem sedaj prejema skromno pokojnino. Jesen življenja preživlja vesela in zadovoljna, skupaj s sinom Bogomirjem, prvi sosed pa je še sin Stanislav z družino. Veseli se obiskov ostalih otrok, ter vnukov in pravnukov, dobro se razume s sosedi.
Že od nekoč se je navadila, da se dan začenja z dobrim zajtrkom in tako je tudi danes, ko najprej zaužije zajtrk, hkrati pa prebere jutranje časopise. Po zajtrku pripravi kosilo, malo pogleda okoli hiše, še kaj postori, po kosilu pa obvezno krajši počitek. Poleg časopisov rada prebere tudi kakšno knjigo, obvezno pa pogleda trojna televizijska poročila, pogosto pa tudi kakšno nadaljevanko-novelo... Ob svojem visokem jubileju, ko je na torti upihnila sveče, je samo ponovila kako ima zelo lepo življenje, in da ji kljub vsemu nikoli ni bilo težko. Želje ostalih prisotnih pa so bile predvsem, da bi se v takšni in še večji zasedbi, srečali čez deset let, ko bo mama, babica, prababica ter morebiti praprababica obeležila 100. življenjski jubilej.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obletnice Rozalija bere časopise brez očal!