Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Dobre in srčne ljudi še bog varuje in vodi

 

Zlato poroko sta obhajala Jožica in Florjan Celcer

Zlata poroka CelcarV družinskem krogu, ter med prijatelji in sosedi, sta visok jubilej skupnega življenja, 50 – letnico zakona obeležila Jožica in Florjan Celcer iz Oplotnice. Zlato poroko sta, kot še posebej poudarjata, proslavila v krogu družine, ker jima je slednja v življenju veliko pomenila, in enako je tudi danes. Oba se tudi strinjata, da je za skupno dolgo življenje potrebno delo, medsebojno zaupanje, ljubezen. Prvič sta se poročila 30. maja 1964, v isti cerkvi, pa sta se spet znašla po dobrih petdesetih letih, ob izteku letošnjega, ne preveč vročega poletja.

Celodnevno druženje in slavje, kakšnih 90 svatov, se je namreč začelo že zgodaj dopoldan v cerkvi sv. Janeza Krstnika, Čadram - Oplotnica, kjer je slavnostno mašo, v somaševanju župnika cerkev sv. Marjete Antiohijske iz Keblja, Jožeta Geriča, daroval oplotniški župnik Roman Štus. Slednji je med prisrčno pridigo, med drugim dejal, kako je dandanes vse manj zlatih porok. Prav zato so, po njegovem še posebno vredne in so nam vsem v znamenje, kako pomembne so vrednote ljubezen, zvestoba in spoštovanje. V imenu oplotniške župnije je župnik Štus zlatoporočencema izročil posebno sliko, tudi v zahvalo za delovanje v cerkvi, saj je Jožica že vrsto let pevka v domačem cerkvenem zboru.
Prijetno in veselo druženje se je nadaljevalo na turistični kmetiji Ačko na Štatenbergu pri Makolah, kjer so slavljencema, ob bogato obloženih mizah, pripravili številna radostna presenečenja. Med drugim so vnuki: Jan Zala in Zoja pripravili video vpogled v bogato, plodno in predvsem srčno življenje dedka in babice, ki sta vedno pomagala tistim, ki so potrebovali pomoč. Zbrani, kakšnih 80 jih je bilo, med njimi tudi hčerki Sonja in Alenka, so obudili številne, predvsem lepe in vesele spomine in dogodke v minulem pol stoletju. Prisrčna zlatoporočenca pa se nista upirala niti plesom in javnim poljubom, s čimer sta tudi sedaj izražala medsebojno ljubezen in razumevanje, ki sta ju vseskozi vodila skozi življenje.
Florjan je v zasluženi pokojnini že 20 let, pokojnino pa si je, po dveh letih dela v GP Šoštanj, zaslužil v tovarni Lip Oplotnica, kjer je nekaj let delala tudi Jožica, katera pa je večino delovne dobe prebila v prodaji časopisov in drugega blaga v trafiki v Slovenskih Konjicah. V življenju sicer ni bilo vedno lahko, a sta trdoživa Pohorca vedno imela dovolj moči zase, za svoji hčerki ter za mnoge druge, predvsem otroke Jožefine sestre Slavice, ki je hitro umrla in izmed osmih otrok, so trije majhni (4, 7 in 9 let) potrebovali vsestransko skrb in pomoč pri odraščanju. Bila sta botra šestim otrokom, kar tudi potrjuje njuno dobrosrčnost in priljubljenost. Danes živita skupaj z družino mlajše hčerke Alenke in nič jima ne manjka, razen da nekoliko šepa zdravje. A kot pravita sta vajena potrpeti. Med smehom povesta tudi, da bi pokojnini lahko bili malo višji, resnično pa si predvsem želita, da bi ju služilo zdravje in potem bo vsega dovolj. Sama si namreč pridelata tudi kaj domačih vrtnin in drugih dobrot.
„Tako prisrčni, sočutni in dobri ljudje se le redko rodijo. Ko je v moji družini, po prehitri smrti mame, bilo najhuje, sta sprejela moje mlajše brate in sestre, ter jim pomagala do kruha. In ne le takrat tudi pozneje, torej skozi vse življenje sta bila pripravljena pomagati vsakomur, ki je pomoč potreboval", se je s solznimi očmi dogodkov izpred več desetletij spominjala nečakinja Sonja Cugmas iz Slovenskih Konjic. Ob koncu je še dodala: „Dobre in srčne ljudi še bog varuje in vodi", s čem je zaželela, da bi jima vsemogoči še naprej pomagal, še zlasti pri ohranjanju zdravja.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obletnice Dobre in srčne ljudi še bog varuje in vodi