Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Odraščala je v družbi sedemnajstih otrok

( 4 Ocen ) 

Klara Belec iz Brezja nad Blaguškim jezerom – devetdesetletnica

Klara BelecTe dni je lep življenjski jubilej, 90 let plodnega življenja svečano obeležila skromna mama, babica in prababica Klara Belec iz Brezja nad Blaguškim jezerom pri Svetem Juriju ob Ščavnici. Poleg najbližjih svojcev sta se slovesnega nazdravljanja udeležila tudi župan in direktoric občinske uprave občine Sv. Jurij ob Ščavnici, Miroslav Petrovič in Francka Lavrenčič, kateri je mimogrede slavljenka Klara tudi teta, edina živeča iz rodu Kocuvan. Istočasno sta slavljenko obiskali tudi predsednica in poverjenica Krajevnega odbora Rdečega križa Sv. Jurij ob Ščavnici, Cvetka Fiala in Rozina Kraner. Obiska obeh delegacij je še vedno zelo čila in vesela slavljenka bila nadvse vesela.

Po izrečenih čestitkah in izročitvi priložnostnih daril, se je slavljenka, pred hišo v kateri živi, fotografirala s svojimi najbližjimi in gosti, nato pa so vsi bili deležni bogate pogostitve, katero so pripravili Klarini najbližji, ki jo obkrožajo. Med domačimi kulinaričnimi dobrotam, ki so nam jih ponudili, so bile tudi čudovito pečene kvasenice iz domače skute, saj imajo »tamladi« v hlevu še zmeraj tri krave, ki dajejo domače mleko. Že pred tem, na predlog župana Petroviča so najprej s polnimi kozarci nazdravili slavljenki in, ob spremljavi harmonikarja Robija Majeriča, zapeli napitnico »Kolko kapljic tolko let« in pela je tudi slavljenka. Vsi navzoči, pa so ji zapeli tudi znano pesem »Vse najboljše draga slavljenka«. Vsa srečna se je s solnimi očmi veselila pozornosti, ki so jo namenili njenemu visokemu življenjskemu jubileju.
Čeprav je nekoliko invalidna, je slavljena Klara še vedno izjemno zdravega duha. Kot nam je povedala so jo izdale noge, pa tudi sicer jo počasi dajejo razne težave. Kljub vsemu pa je dobre volje, kot sama pravi, tudi zato, ker jo imajo vsi, ki jo obkrožajo radi. To je bilo občutiti na vsakem koraku, saj je bila polna hiša veselja, ki so ga ustvarjali njeni najbližji. Višek veselja smo zaznali, ko so na mizo prinesli kar tri velike torte, ki so imele posvetila za slavljenko. Klara se je sicer rodila v kmečki družini v Sovjaku, 20. julija 1925. V družini se je ob dveh ženah, oče se je kot vdovec ponovno poročil, rodilo 18 otrok. Oče Kocuvan, ki je bil po poklicu kovač, se je ukvarjal s kovaštvom in vinogradništvom, v času žetve pa tudi z mlatilništvom. Klara se je po poroki preselila na moževo Belčevo domačijo na Brezju. Mož Jože Belec je bil zaposlen kot cestar, Klara pa je skrbela z dom in družino v kateri so se jima rodili otroci: Marija, Francka, Klara, Jože, Anton in Ivan, z njimi pa sta odraščala tudi rejenka Suzana in rejenec Darko, ki sta bila enakopravna člana družine. Danes jo razveseljuje 21 vnukov in pet pravnukov. Še veliko zanimivega nam je vedela povedati. Spominja se kako so vozili in orali s kravami. Ker so imeli vinograd je veliko rigolala zemljo za nasaditev trte. To opravilo so opravljali v zimi, včasih v velikem mrazu, tako, da je bila zmrznjena zemlja bolj trda kot kamen. Srečna je, da ima ob sebi sina Jožefa in snaho Angelo. Ob tem, kot je povedala, sin Tonček skrbi zanjo 24 ur na dan. Srečna je, da ji ni treba oditi v dom za starejše, da je tako lahko na svojem domu med svojimi najbližjimi. Veliko veselja ji naredijo njeni otroci z družinami, ki jo radi obiščejo.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obletnice Odraščala je v družbi sedemnajstih otrok