Čebelarstvo
Bogato dediščino in tradicijo čebelarstva vam bodo predstavili znani čebelarji našega okoliša, ki se radi pohvalijo z bogato paleto arhitekturno tipičnih čebelnjakov. Ob predstavitvi čebelarstva se boste nadvse začudili marljivim čebelicam, ki s svojo pridnostjo prispevajo k okusnim izdelkom iz medu in tako boste spoznali bogato ponudbo pridelkov iz neokrnjene narave.
Pot vas bo popeljala na ogled domačije pisca knjige o čebelarstvu iz leta 1831. Čebelarstvo je bila panoga, ki je bila v času Avstroogrske močno razvita, saj so po vaseh pri večih hišah gojili čebele, ki so med nabirale na takrat zelo plodni ajdi. Do 1. svetovne vojne so bili razširjeni slamnati pleteni "koši" - panji. Ob koncu 19. stoletja je na našem Štajerskem koncu po vaseh hodil potujoči učitelj, čebelar Jurančič, ki je propagiral in uvajal lesene panje s premičnim satjem (sistem "dunajčan").
V tem času so čebelarji med prodajali medičarjem, slaščičarjem, pekarnam in trgovcem. Mnogo medu so porabili doma, ker je bil sladkor zelo drag. Med prvimi, ki so naše ljudi izobraževali o čebelarstvu nedvomno sodi Peter Dajnko, ki je leta 1831 izdal poučno knjigo Čelarstvo, napisano v slovenščini in je temeljila predvsem na izkušnjah, saj je bil Dajnko tudi sam zelo dober čebelar.