Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Vrača se obdobje glamurja in sofisticiranosti

 

Na delavnici striženja je ugledni frizerski mojster Smiljan Škarica predstavil kaj je novega na področju pričesk in striženja

Frizerji - seminarV okviru Območne obrtno podjetniške zbornice (OOZ) Gornja Radgona, med kar nekaj sekcijami uspešno deluje tudi sekcija frizerjev in kozmetičark, katere predsednica je ugledna frizerka Majda Vidovič. Največji pomen posveča sekcija izobraževanju in dodatnemu strokovnemu usposabljanju, in zato pogosto pripravljajo takšne in drugačne seminarje, prezentacije, predavanja in delavnice. In tako je tudi v teh jesenskih dneh v salonu predsednice Vidovičeve v Gornji Radgoni potekala zanimiva strokovna delavnica za članice in člane omenjene sekcije, zraven pa so povabili tudi frizerke in frizerje zaposlene pri njih. Žal se je seminarja oz. delavnice udeležilo bistveno manj poslušalcev, kot so organizatorji pričakovali in želeli. Prišlo je le dober ducat poslušalk iz petih (poleg iz domačega salona še iz salonov Slađane Sever, Polone Gungl, Tine Potrč in Mateje Filipčič) salonov, katerim je ugledni slovenski frizer Smiljan Škarica iz Maribora, na  ženskih modelih, predstavil najnovejše tehnike striženja, ter tudi druge novosti s področja pričesk.

In udeleženke seminarja so izvedele marsikaj novega, koristnega in zanimivega za svoje nadaljnje delo. Posebej si bodo udeleženke delavnice zapomnile, da jim je Smiljan Škarica, na modelih prikazal tehniko s preciznim striženjem in spenjanjem. Delo je potekalo v mirnem vzdušju z izbrano glasbo z modnimi smernicami, kot so: pravilna izbira tehnike preciznega geometričnega striženja; smiselna oddelitev las, uporaba različnih osnovnih tehnik striženja, ter prostoročno striženje in personalizacija, o čem je Smiljan podrobno razlagal, ki je predvsem prikazal praktične nosljive frizure s poudarkom na preciznih tehnikah striženja in detajlih obraza. Pozorni so bili na obliko obraza, gostoto las in usklajevanje želja modelov. Po prezentaciji na različnih modelih je udeležencem odgovarjal na dodatna vprašanja. Škarica se je posvetil vsakemu posamezniku individualno, glede na želje in potrebe. Tako, da so udeleženke gotovo dobile kar nekaj koristnih informacij in novosti.

...prihaja čas čudovitega razkošja las s popolnim volumnom...

„Prilagajam se delu frizerja v salonu in ob enem uporabljam najnovejše inovativne tehnike striženja las. Obenem interaktivno sodelujem z gledalci in obdelujem problematiko, ki se pojavlja pri delu s strankami v salonu in vsemi trenutnimi trendi ter na ugoditvi in počutju stranke v salonu. Stopnja zahtevnosti se prilagaja, ponavadi pa začnem z enostavnejšo tehniko in nato bolj napredno in končam z maksimalno inovativno tehniko, tako da zadovoljim še najbolj zahtevno občinstvo", dodaja Škarica, ki nam je tudi predstavil letošnje trende pri pričeskah, in sicer si veliko žensk želi čudovitega razkošja las s popolnim volumnom, ki ga lahko doživimo samo v frizerskem salonu.

...tudi nasveti za zdravje las...

„Letos je modno prav to. Vrača se namreč obdobje glamurja in sofisticiranosti, z modernim pridihom. V petdesetih letih prejšnjega stoletja so v Hollywoodu kraljevale: Brigite Bardo, Marlene Dietrich in Grace Kelly, ki so pustile svoj pečat za vedno. Sedaj so takšne pričeske ponovno moderne. Če želite na zabavi izstopati, je to prava frizura za vas. Z njo boste kot boginja lepote! Frizerji za ta videz uporabimo preparate, ki dajejo lasem volumen, potem pa lase skodramo s pomočjo kodralnika, sfenamo in utrdimo z lakom za obstojnost frizure. Če rade nepreklicno sledite modnim trendom, si morate letos omisliti paž frizuro. Modna bo sicer v vseh dolžinah, a daleč najbolj moderen bo kratek paž, vidimo ga velikokrat z nepogrešljivim fru- frujem od krajših do daljših dolžin."

Ko gre za barve pa so frizure preslikane iz trendov 40. let v kombinaciji z različnimi bakrenimi in rdečim odtenki. Trend izžareva popolno ženstvenost. Lasje privlačijo pozornost, vendar se ne prilagajajo ustaljenim merilom. Različne variacije in kršenje pravil - pokažite svojo osebnost. „Pred dvema tednoma sem se vrnil iz izobraževanja v Londonu in ulični trend retro stila je resnično vedno bolj prisoten, ne samo v Camden townu, kjer je alternativni del Londona ampak povsod", razlaga mojster Smiljan Škarica, ki je ponudil tudi nasvet iz naravnih sestavin za domačo uporabo. Zima z rahlim sneženjem kar kliče po tem, da bi se doma malo razvajali. A prepričan sem, da vam bo  nasvet, kako si doma pripravimo hranljivo ali vlažilno masko za lase, prišel prav tudi v vseh drugih dneh in letnih obdobjih.

„Za lase, ki se prehitro zmastijo (predvsem pozimi): Eno žlico sveže iztisnjenega limoninega soka (uporabite limono iz ekološke pridelave) zmešajte z enako količino medu in soka aloje vere, dodajte še žličko suhe gorčice. Mešajte, dokler ni masa enakomerna, nato vtrite v vlažno lasišče in lase. Ovijte v toplo brisačo in naj deluje vsaj pol ure, potem lase izperite s toplo vodo. Predlagam tudi: Proso je čudež za lase, kot dodatek v prehrani. Pomembno je, da uporabite neoluščeno proso. Zvečer v vodi namočite žličko prosa, zjutraj pa ga lahko dodate denimo k jogurtu in spijete. Privoščite si ga vsak dan, rezultati pa bodo vidni v roku treh mesecev. Je eno redkih žit, ki vsebuje tudi kremenčevo kislino, ki je nujno potrebna za normalno rast nohtov, las in kože. Ne vsebuje glutena, zato je primerno tudi za ljudi s celiakijo. In vse boste uspešne".

Kakorkoli že, tudi ta delavnica v Gornji Radgoni je bila zelo uspešna, predvsem pa koristna, saj so prisotni lahko v svoje delo na področju pričesk vnesli „sveži veter". Zato je velika škoda, da se dogodka ni udeležilo večje število frizerjev, saj gotovo nihče ni vseved in zato je vsako dodatno izobraževanje dobrodošlo. In če se za dodatno usposabljanje in spremljanje novosti na področju svojega dela ne zanimajo samostojni podjetniki, potem bi to lahko omogočili vsaj svojim delavcem...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Vrača se obdobje glamurja in sofisticiranosti