Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Vsak tretji odrasli državljan klical 113

 

Operativno-komunikacijski centri policije po Sloveniji lani prijeli skoraj 530 tisoč klicev!

OKCKako državljani Slovenije radi kličemo številko 113, torej može v modrem, pove tudi uradni podatek Generalne policijske uprave. Policija je namreč, na interventno številko 113, po vsej državi, v letu 2014 sprejela skoraj 530 tisoč ali natanko 528.404 (526.512) klicev, kar je malenkost (0,4 %) več, kot leto poprej. Torej so policisti-operativci na operativno komunikacijskih centrih na osmih policijskih upravah, že z oglašanjem na telefonske klice imeli veliko dela, kajti statistika potrjuje, da je praktično vsak tretji odrasli državljan Slovenije vsaj enkrat poklical na številko 113. Izmed vseh klicev je interventnih dogodkov, torej dogodkov, ki so zahtevali nujen prihod policije, bilo 185.733 (190.609), kar je za 2,6 % manj oziroma je to dobra tretjina ali 35,1 % (36,2 %) vseh sprejetih klicev.

Policijska uprava Ljubljana s 35,9 % (38,1 %) in Policijska uprava Maribor s 16,9 % (17,1 %) sta obravnavali več kot polovico vseh interventnih dogodkov. Delež drugih policijskih uprav se je gibal med 4,1 % (3,8 %) - PU Nova Gorica, in 13,7 % (13,4 %) - PU Celje. Nujnih interventnih dogodkov je bilo 8.053 (9.343) ali 4,3 % (4,9%) vseh interventnih dogodkov. Povprečni reakcijski čas je bil za vse interventne dogodke 23 minut in 17 sekund (23 minut in 17 sekund), za nujne interventne dogodke pa 12 minut in 18 sekund (12 minut in 25 sekund). Reakcijski časi policijskih patrulj so odvisni od njihovega trenutnega števila, časovne razporeditve klicev, razgibanosti terena in oddaljenosti dogodka. Na kraje interventnih dogodkov je bilo 2014 napotenih 217.951 (228.074) policijskih patrulj. Glede na vrsto dogodka je bilo zaradi varnosti policistov lahko na kraj napotenih več patrulj, kar pomeni več komunikacij po zvezah, usklajevanja dela patrulj, določanja vodij intervencij, zbirnega mesta za odhod v intervencijo ipd. V 71.376 (96.512) primerih so bili o dogodkih obveščeni tudi drugi organi in organizacije. Zaradi varovanja življenja oseb, ki so bile pogrešane v naravnih in drugih nesrečah, so se
izgubile oziroma odšle od doma, njihovo zdravstveno ali psihično stanje pa je bilo takšno, da so potrebovale pomoč, oziroma pri pogrešitvi otrok in mladoletnikov je policija 129-krat (135-krat) zaprosila mobilne operaterje za lokacijo mobilne komunikacijske opreme pogrešanih oseb. V 96 (115) primerih, ko so osebe imele pri sebi opremo za mobilno komunikacijo in so bili izpolnjeni zakonski pogoji za iskanje lokacije, so bile osebe najdene žive. S 1.1.2014 je sicer začel veljati Pravilnik o načinu izvajanja 153. člena Zakona o elektronskih komunikacijah. S posameznimi operaterji so v pripravi tehnični protokoli za izmenjavo podatkov. Dodati sicer kaže, da je na anonimno telefonsko številko 080 1200 bilo prejetih 589 (680) ali za 13,4 % manj klicev državljanov.

Policija lani zasegla veliko prepovedanih drog!
Slovenski policisti so v lanskem letu zasegli skoraj pol tone marihuane in slabih 182 kilogramov kokaina, je razbrati iz poročila o delu policije v letu 2014. Veliko količino zaseženega kokaina gre pripisati rekordnemu novembrskemu odkritju v dveh tovornjakih na počivališču Povir, kjer je bilo skupno skritih 175 kilogramov te droge. Čeprav je tudi pol tone zasežene marihuane odmeven podatek, pa statistika kaže, da so bili policisti leta 2013 na tem področju še bolj uspešni, zasegli so namreč 789 kilogramov te prepovedane droge.
Obenem so policisti lani opazili rahel upad števila kaznivih dejanj neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami; lani jih je bilo 1662, leto pred tem 1712. So pa zato lani ovadili dva odstotka več osumljencev, skupaj 1903.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Vsak tretji odrasli državljan klical 113